drupal kézikönyv hol található?

Anonymous képe

Üdv!

Sikeresen túl vagyok a drupál telepítésén, de a használatával elakadtam.
A kézikönyvetk az valójában programozóknak készült, a továbbfejlesztéshez ad segítséget, így számomra nem használható. A drupal használata, úgy tűnik, csak a magyarra fordított súgó révén ismerhető meg, azonban a magyra fordítás számomra érthetetlen. Úgy érzem magam, mint amikor az egyik űrhajós sorozatot néztem - kiderült, hogy szlovákiai magyar színészekkel szinkronizálták, mert azok olcsóbbak voltak, csakhát hiába tudtak magyarul, mégsem magyarul beszéltek. Mármint a kifejezéseik, mondatszerkezeteik idegenek voltak. Gyanítom, ez egy nyers fordítás, és majd később nyeri el a végleges formáját - remélem, ebben segíthetek.

Egyetlen példa:
látom, két féle új bejegyzés hozható létre: oldal és írás.
Nagyszerű, mondtam, csináltam két oldalt, az egyik a kultúra, a másik a sport nevet kapta, két rovattal akartam indítamo. Majd csináltam két írást - erre megjelenéskor egymás alatt jelennek meg. Azaz van 4 új bejegyzés, két oldal és két írás - pedig nekem az kéne, hogy az írások a rovatokban jelenjenek meg.

Lehet, hogy rossz helyen olvastam bele a súgóba?

Bandi

Fórum: 
chx képe

Ez nem segít valamit?

0
0
Anonymous képe

Koszonom, ez mar segit, de en csoportositott megjelenesre gondoltam.

Ugye, jelenleg a peldakent felhozott weblaboron az utolso tiz node (tartalom) egymas alatt jelenik meg, bevitel szerint idorendi sorrendben.

En olyasmit szeretnek, ahol csoportositva jelennek meg a nyito oldalon az uj informaciok, peldaul igy:

1. node:
(keret - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - keret)
Kereso

- Új Yahoo RSS indexelő robot készül?
- A Gmail elkészült?

(keret - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - keret)

2. node:
(keret - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - keret)
Fejlesztes

- Kereső optimalizálás - meta HTML elemmel?
- Diszkrét JavaScript lépésről-lépésre
- JavaScript Object Notation adatcseréhez

(keret - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - keret)

3. node:
(keret - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - keret)

Webszerver

Apache naplózás MySQL szerverre

(keret - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - keret)

Valamint blokkra osztasi lehetoseget is keresek, tehat, hogy
kozepen a node-ok 2-3 oszlopra osztva jelenhessenek meg.

Ilyenre gondoltam, de ennek a megjelenesnek a definialasat,
a kialakitasat nem latom, mindegyik "smink" csak annyit enged,
hogy bal oldalon legyenek blokkok, de a kozepso resz oszlopokra
osztasanak lehetoseget sehol sem talalom. :-((

0
0
Hojtsy Gábor képe

Rövid úton sikerült elérned azt a pontot, hogy megértsd, miért készült elsősorban fejlesztőknek a kézikönyv. A fent vázolt többoszlopos elrendezéshez mindenképpen fejlesztened kell, legalábbis CSS-ben nagyon otthon kell lenned, hogy úgy pozícionálj dolgokat, ahogy szeretnél, és/vagy saját Drupal modult készíthetsz, ami megoldja ezt a megjelenítést.

0
0
Anonymous képe

Most talaltam egy erdekes peldat:
Ezt a linket én töröltem. chx.

A kerdesem az, hogy ilyen megoldasmegoldhato lesz javascript nelkul?
Tehat a drupal el tudja kesziteni a tablazatot a css alapjan, vagy ennek nem latjatok a realitasat?

0
0
Hojtsy Gábor képe

CSS alapján a Drupal nem tud semmit csinálni, a böngészőkön múlik minden. Ha CSS-be vágod a fejszédet, akkor készülj fel egy hosszabb tanulási időszakra és sok csalódásra (főleg a piacvezető böngészőt illetően).

0
0
Anonymous képe

Ez rossz hir. :-(

0
0
Anonymous képe

Itt van egy még egyszerűbb:
ezt is töröltem. chx.

0
0
chx képe

Először is regisztrálj, és utána postázz ilyen linket. Regisztrált embereket a moderatúra (ez jelenleg leginkább én...) sokkal enyhébben kezel (olyankor van hova tolni a flame-t...). Magánban vitatkozhatunk, hogy miért töröltem a linked.

Ha nem akarsz regisztrálni, készíthetsz screenshotot, felteheted valahova és belinkelheted.

Amúgy kétlem, hogy egy kis fejlesztés és komoly CSS varázslás nélkül ilyet tudnál generálni.

0
0
Anonymous képe

csak peldanak tettem be a linket, hogy megnezzetek, azota megneztem reszletesebben, a php-nuke tud ilyet, ezert kerdeztem, hogy a drupal is fog-e ilyet tudni. (most az "egyszeru"-re gondolok, amikor az oldalon ott a rovat cime, alatta a soronkenti felsorolas, hogy milyen irasok vannak a rovatban, majd a kovetkezo rovat, stb.)

a masik az nagyon bonyolultnak tunik.

azert nem akarok regisztralni, mert nem akarok programozassal foglalkozni, illetve nekiallok a css megtanulasanak, ugy latom, azzal kell kezdeni, de a valaszaitok szerint ez mar nem a ti tematok, tehat
a kozeljovoben nem leszkozos temank.

0
0
chx képe

sikerült beletrafálnod az egyik okba, amiért töröltem a linket: nem akarnék php-nuke vs. drupal flame wart. Függetlenül ettől, aki azzal jön, hogy a Drupal miért nem tudja X-et, amikor az Y rendszernek ez része, attól a következőket szoktam megkérdezni: a) kifejleszted? b) kifizeted a kifejlesztését? c) miért nem használsz Y-t?

Nem akarok sem ellenséges, sem türelmetlen lenni. De. Idejössz, megbántasz mindenkit (hogy ne a többiek nevében beszéljek: én megbántódtam), mert szidod az irtózatos munkával elkészült fordítást (félreértés megint ne legyen: ebben benne se voltam), nem olvasod el a kézikönyvet és a cikkeinket, de azt megállapítod, hogy ezek neked érthetetlenek. Igen, valóban, nem magától értetődő, vannak szakszavaink, de igyekeztünk magyarázni. Aki úgy kérdez, annak magyarázunk még.

0
0
Hojtsy Gábor képe

Én még mindig várom a konkrét fordítást javító javaslatokat, az, hogy mekkora munkával készült, nem feltétlenül áll kapcsolatban a minőséggel - bár azért előfordulhat :) Az pedig, hogy más funkciókat igényelve más rendszert kell választani, vagy fejleszteni kell, ha Drupal mellett akar maradni valaki, ezt már kifejtettem... Más rendszernek más hátrányai lehetnek. Aki saját maga ezekkel a hátrányokkal nem kíván élni, és magától nem tud ezeken átlépni, azok számára természetesen a legtöbb rendszer esetén megtalálható az a támogatói réteg, akik megfelelő szerződési feltételek mellett segítenek ezeken a problémákon.

0
0
Anonymous képe

Remelem, par nap mulva tudok konkretumot kuldeni, most meg probalom kitalalni, hogy nemelyik szo milyen funkciora utalhat, es miert nem az eddig szokvanyos szavak szerepelnek.

0
0
Anonymous képe

A sugoban az elso par tucat oldalt atolvastam. Eloszor azt javasolnam, hogy ti es masok is tegyek ugyan ezt, es a kiugroan magyartalan szavakat, mondatokat magyaritsatok.

pl. az "opcionalisan meg lehet adni" helyett a "megadhato" sokkal eletszerubb.
Vagy ott van a "visszafogo" menupont, ami eleg meghokkento.
Valamint nekem pl. nem tiszta, hogy mi a kulonbseg a "konyv lapjai", az "oldal" es az "iras" kozott, hiszen a nyomtatott kozegben az oldal az a konyv lapja, amin iras van. ;)

0
0
Hojtsy Gábor képe

A visszafogonak valamilyen nevet kellett adni, nem lehet Dénes vagy Eufrozina, mert akkor nevnapja is lenne... A visszafogo visszafogja a Drupal szarnyalasat, a sugoban le van irva. Nem jol?

Az 'opcionalisan meg lehet adni' egy olyan jellegu hangsulyozas, ami megprobal segiteni a konkret ertelem feldolgozasaban, tehat hogy ne legyen szukseg minden egyes szo gondos ertelmezesere a megerteshez. Sajnos az 'opcionalis' szo elegge elterjedt a magyar forditasokban, en sem szeretem. A 'megadhato'-nal tudnal valami hosszabbat javasolni, ami hangsulyozza, hogy nem szukseges?

Latod a tipusok megnevezesenel pont ezt a reszletesseget hianyoltad, ott kenytelenek vagyunk rovid nevek hasznalatara torekedni. A kezikonyvben le van irva, hogy az oldal es az iras ket tartalom tipus, nincs kozottuk lenyeges kulonbseg, mas munkafolyamat beallitasokat vagy jogosultsagokat kothetsz hozzajuk. Az 'oldal' tipust altalaban statikus jellegu tartalomra szoktak hasznalni, mint jogi nyilatkozat, kapcsolat oldal, stb. Az irast jellemzoen cikkekhez, hirekhez hasznaljak. A 'konyv lap' valamely konyvhez ad egy lapot (bar irast es oldalt is tehetsz a konyvbe kulonben). Elonye, hogy a konyvhoz kapcsolodo dolgokat (peldaul tartalomjegyzek szerkesztes) a tartalom szerkesztesnel megkapod. Ha irast vagy oldalt teszel a konyvbe, azok tartalomjegyzek helyet kivulrol kell menedzselni.

Latod az irast, oldalt es konyv lapot is arra hasznalhatod amire csak akarod, ezert nehez leirni, hogy mire jok :) Barmire. Van egy szandekolt feladatuk, amit fent vazoltam, de ez nem feltetlenul korlatoz teged. A drupal.hu peldaul az irasokat hasznalja hirekre es cikkekre, a konyvben megjelennek irasok es konyv lapok, a '/reklam' es a '/levelezolistak' oldalunk az peldaul oldal tipussal van megvalositva.

0
0
Anonymous képe

irtad:
"A visszafogo visszafogja a Drupal szarnyalasat, a sugoban le van irva. Nem jol?"

Akkor >fek< is lehetne. ;)

irtad:
"Sajnos az 'opcionalis' szo elegge elterjedt a magyar forditasokban, en sem szeretem."

Persze, mert "olyan angolos" hangzasa van. A magyar megfeleloje pl. a "valaszthato", de ez "olyan porias" hangzasu nemelyek szamara.

irtad:
"A 'megadhato'-nal tudnal valami hosszabbat javasolni, ami hangsulyozza, hogy nem szukseges?"

Minek? A megadhato ezt jelenti - minek ketszer leirni ugyan azt?
A valaszthato is azt fejezi ki, hogy nem kotelezo, de van olyan jelentese is, hogy "a megadott listabol akarmennyi kivalaszthato, de legalabb egyet ki kell valasztani". Tehat - ha jol emlekszem, "radiogomb" az ilyen lista neve - ilyen kornyezetben a "valaszthato" talalobb, mint a "megadhato".

irtad:
"Latod az irast, oldalt es konyv lapot is arra hasznalhatod amire csak akarod, ezert nehez leirni, hogy mire jok :)"

Eleg szomoru. :-((
A konyv-lap-oldal vonal a konyvnyomtatas rendszerere utal, teljesen logikus es vilagos rendszertani fogalmakkal: a konyv lapokbol all, egy lapnak ket oldala van es azon iras, szoveg es abra van. A tagolas reszekre, fejezetekre es alfejezetekre, azon belul bekezdesekre tortenik.
A masik nagy nyomdai tevekenyseg, az ujsagiras szinten egy vilagos rendszert hasznal, az ujsag lapokbol all, amelynek ket oldaluk van, de a tagolas az a tartalom szerint tortenik, rovatok es blokkok vannak, melyekben vannak cikkek es masfajta irasok (interju, tudositas, riport, tarca, vezercikk, stb.) valamint hirek, rovidhirek, stb.

Na jo, itt megallok, chx baratodnak elvileg ezzel regen tisztaban kene lennie, legalabbis akkor, ha valoban valami ertelmes helyen volt, ahol volt olvaso szerkeszto ill. lektor. Bar gyanitom, hogy ha ilyen helyen lett volna, akkor nem haborodott volna fol azon, amit irtam, hanem mar reges-regen o maga javasolta volna a javitasokat.

A lenyeg:
Az elektronikus tartalomkezeles is lassan, - most mar ugy egy jo evtizede - de biztosan kezd korvonalazodni, format olteni. Boven itt lenne az ideje, hogy legyen vegre egy kozmegegyezes, hogy milyen rendezo elvek szerint milyen szakszavakat, zsargont akartok kialakitani, mit milyen ertelemben akartok hasznalni. Ehhez "mindossze" definialni kellene egy rendszert, hogy milyen modulok vannak, mi a funkcioja, stb. Ezutan johetne a megegyezes, hogy milyen szavakat hasznaltok. Ennek viszont tenyleg egysegesnek kellene lennie, kulonben ugyan oda juttok, mint a linuxosok, akiket kinevetnek nyilvanos eloadasokon, amikor "hej" meg "szal" meg hasonlo szavakat hasznalnak, es hiaba mondjak, hogy ezek mar az 1970-es unix-os rendszereknel megvoltak. A koznyelv szamara csak most jelenik meg es idegenul hat.

Na, vegezetul es vegervenyes zarszokent azt tartanam jonak, ha lenne vegre egy tartalomkezelesi megegyezes, ezen belul en pl. konnyen erthetonek es kovethetonek tartom a blokkok es modulok szerinti csoportositast, az alatt lehetnek rovatok, hircsoportok, blogok, stb. tehat tipus szerinti al-csoportok, ami mind a programozok, mind a hasznalok szamara vilagos jelentessel birhat. Amikor ez megvan, akkor johet egy lektor, illetve parhuzamosan lehet irni nyelveszeknek, hogy mi legyen - "csak" arra is oda kellene figyelni, hogy a jovoben az anglius meg egyeb nyelvben is letrejojjon ez a csoportositas, es igy bizonyos angol szavaknak bizonyos magyar szavak feleljenek meg.

0
0
Hojtsy Gábor képe

Fék az nem ugyanaz, mint a visszafogó. A fék lassabb sebességre asszociál, míg a visszafogónak éppen az a célja, hogy lehetőleg azonos kiszolgálási sebességet biztosítson nagyobb terhelés esetén, úgy, hogy a terhelést feleslegesen növelő dolgokat kapcsolja ki. Tehát a ballasztoktól szabadítja meg a rendszert (amik normál működésnél aranyos plusz funkciók). Éppen az a célja, hogy ne következzen be lefékeződés. Tehát nem a sebességet csökkenti, hanem a Drupal 'lelkesedését' fogja vissza. Ha most megszemélyesítenénk, akkor magyarabbul fogalmazva azt mondhatnánk, hogy visszafogottá teszi a Drupalt.

Azért célszerű a 'megadható' nem szükségességének jobb hangsúlyozása, mert emberek összevissza mindenfélét elkezdenek kitölteni, ha egy felületen űrlap elemeket látnak. Teljesen egyértelműnek kell lennie számukra, hogy nem szükséges valamit kitölteni.

Ami az egységesítést illeti, az nagyon szép koncepció, csak sajnos nem fog megvalósulni. Lásd például a két népszerű böngésző könyvjelző (bookmark) és kedvenc (favourite) elnevezését. A különböző tartalomkezelőkben teljesen más funkcionalitások vannak. A visszafogóhoz hasonló dolgokat ritkán látni, ugyanakkor egy csomó fontos dolgot találsz más rendszerekben, ami itt nincs. Emellett maguknak a funkcióknak is teljesen más a megvalósítása.

Lehet, hogy nyomdai analógiákat keresel, de zsákutcába mész. Ha egy cég honlapjáról beszélünk, akkor annak szinonímájaként használjuk a cég weboldalát (sőt, webhelyét is), annak ellenére, hogy az oldal az a lapnak csak egyik oldala, ha könyvekről gondolkodunk. Használhattuk volna az írás helyett a publicisztika szót például, mint egy lehetséges alternatívát, hogy a konkrét papíron megjelenő betűk materializálódásának lehetséges analógiáját elkerüljük, de egyrészt ez nem lett volna magyarosabb, másrészt nem fejezte volna ki, hogy miről van szó. Bármilyen szöveg közzétételére fel tudod használni ezt a típust. Lehet, hogy neked tetszene, ha most megegyeznénk, hogy mondjuk csak híreket publikálhatsz vele, és boldog lennél ezzel, de akinek több kell, az igencsak ellenezné...

Különben a könyv az itt egy tetszőleges hierarchiát követhet (miért kellene megkötni bárki kezét?), és valóban kerülhetnek bele oldalak, írások és könyv lapok is, úgy hogy ezutóbbi három tartalomkezelési szempontból egy szinten van. Az oldal ezesetben 'weboldal'-ra utal, de így nem lehet nevezni, hiszen minden weboldal lesz, amit a Drupal generál. A könyv lap pedig a könyvbe tervezett, oda szánt funkcionalitást jelzi. Elnevezhetjük teljesen másnak is ezeket, de ez sem a többi rendszerrel való konzisztenciát nem fogja javítani, sem a való világgal való kapcsolatot – legalábbis eddig még nem érkezett használható javaslat. Én örülnék, ha meglepné a fordítókat ilyen korszakalkotó konkrét javaslatokkal valaki.

0
0
Anonymous képe

Nem en keresek nyomdai analogiakat, hanem ti vettetek at a nyomdai kifejezeseket, csak mas kornyezetben hasznaljatok.

Amugy pl. egy phpkonferencia is tokeletesen alkalmas egy ilyen felhivas kozzetetelere, hogy vegre legyen egyseges kifejezes lista. Persze, meg jobb lenne, ha ebbe a hasznalokat is bevonnatok, nem csak a programozokat. ;)

0
0
Hojtsy Gábor képe

Hát nem hiszem, hogy a lap, oldal, vagy írás nyomdai kifejezések lennének, olyan, mintha a toronyóra szót legitim módon csak órásmesterek használhatnák :) A weblap, honlap, stb. kifejezéseket nem mi találtuk ki, a weben teljesen eltrejedt, és nem gondolja senki, hogy a weblapnak két oldala van, amiket weboldalaknak nevezünk, és a weblapok egy webkönyv részei lennének.

0
0
chx képe

A honlap (és az ottlap) szavakat 1995-ben a SZTAKI DSD kötelékében dolgozó Kovács László alkotta. http://www.sztaki.hu/sztaki/ottlap.jhtml

0
0
Anonymous képe

Igen, meg talan az e-mail helyett az emil-t is ok probaltak meghonositani.

0
0
Anonymous képe

irtad:
Hát nem hiszem, hogy a lap, oldal, vagy írás nyomdai kifejezések lennének, olyan, mintha a toronyóra szót legitim módon csak órásmesterek használhatnák :)

Na jo, legyel boldog a marhasagaiddal.

0
0
Hojtsy Gábor képe

És boldog vagyok valóban :)

0
0
Anonymous képe

Csak azert nem fogalmazok elesen, mert lattam - ezen a forum masik temaiban is - olyan hozzaszolasokat, amelyek szogesdrotot mogotti arkokba szoritottak a hozzaszolokat, es a hozzaszolasok valojaban egymashoz vagott kezigranatok voltak. Azt rendkivul sajnalom, hogy a webes mentalitas soran ti, programozok behuzodtok a 2,5 nm-es sotet kis barlangotokba, aminek meg ablaka sincs, es csak egymassal emileztek, es meg vagytok rola gyozodve, hogy ez a valosag. (Egyetlen konkret pelda: olyan aprosag fel sem merul bennetek, hogy egy atlagember szempontjabol mekkora dilettantizmus hetek ota hirdetni egy konferenciat, amire nem lehet jelentkezni.)

Ami a "kifejleszted?" kerdesre adando valaszt jelenti, egyszeru: rendkivuli modon sajnalom, hogy a programozok eletuk elso nehany evtizedeben nem vesznek ujsagot a kezukbe. Mert ha igy lenne, akkor esetleg eszrevettek volna, hogy az emberek 25-35 karakteres hasabokra tagolt szovegeket tudnak konnyen es gyorsan elolvasni. Ezert az ilyen hasabok letrehozasanak lehetosege alapveto fontossagu egy szoveges tartalmat kozzetevo program szamara.

Az pedig vegleg elkeserit, hogy ha egy masik programban van egy jol hasznalhato funkcio, akkor nem azt mondjatok, hogy "hopp, milyen jo otlet", hanem elkezdtek piti seggfej futball-huligan modjara karomkodni, hogy "tanulj meg programozni es csinald meg". Piszokul erdekelne, hogy hol van a kozossegi szellem, az egyeztetett fejlesztesi koncepcio, a kooperacio, amire nehany szabad szoftveres programozo meg szoszolo rendszeresen hivatkozik?

Engem egyedul az erdekel, hogy melyik programot hogyan es mire lehet hasznalni. Ahogy egy ismert filmszereplo mondta: "a tankot en csak vezetem, hogy mitol megy, az nem erdekel."

Ami a forditast illeti, pont azt ajanlottam fel, hogy ha van ra igeny, akkor segithetek finomitani, csak eloszor nekem is meg kell ertenem, hogy mirol van szo. Ha ezt sertesnek vetted, lelked rajta. Beszelgess el bizonyos ceg altal szervezett bemutatokon reszt vevo fejlesztokkel, rendszergazdakkal, a mai napig emlegetik, amikor a maskulonben perfekt angol-magyar tolmacs a "power user"-t egyszeruen "eros felhasznalo"-nak forditotta.

Reszemrol ennyi volt.

0
0
chx képe

Aki segítséget keres, annak segítünk. Nézzd meg az első válaszomat.

Aki nem azt mondja, hogy "ha van rá rá igény, akkor segíthetek" hanem azt, hogy "szerintem az X kifejezés jobban hangzana ha Y lenne" annak nagyon örülünk. Nem fogunk senkinek sem könyörögni, hogy ugyan gyere már segíteni...

Aki úgy kezdi, hogy "én nem fejlesztek, de miért nem tudja azt" arra csúnyán nézünk. Ha utána magára talál és megkérdezi hogy kb. mennyibe kerülne a kifejlesztése, azt megintcsak szeretjük.

Azon meg harsányan röhögök, amikor valaki azt mondja, hogy "életük első néhány évtizedében nem vesznek újságot a kezükbe" -- jónak mondod, ez biztos...

0
0
Anonymous képe

Valahol ti irtatok olyasmit, hogy:

"ami nincs benne egy szabad fejlesztesu szoftverben, az azert nincs benne, mert nem volt ra igeny, es ha kulso javaslat ellenere sem kerul bele, akkor azt jelzi, hogy a program fejlesztoi szamara nem szukseges."

A szavaidbol itelve tisztaban vagy vele, hogy legalabb 2-3 hasabos oszlopokra van szukseg az olvashato tartalom kozlesehez. Akkor el kellene gondolkoznotok azon, hogy miert nincs megsem benne egy ilyen alapveto funkcio, pedig mar - a ti jelzesetek szerint - az 5. verzional tart. Valamelyik kijelentesetek nem fedi a valosagot.

Ami a forditast illeti, probalom ertelmezni a sugot, de nagyon lassan megy, hogy kepernyo kepenkent masoljam ki egy szoveges fajlba, mert egyben sehol sem talalom.

0
0
Hojtsy Gábor képe

Én nem ismertem el, hogy feltétlenül kell hasáb, Chx pedig arra reagált, hogy valószínűleg forgathatott újságot a kezében, hiszen egy népszerű informatikai újság szerkesztője volt évekig... A blogokban nincsenek szöveg hasábok. A webet nem lehet forgatni, mint az újságot, nem szeretnek az emberek le-föl tekergetni, ha megnézed, akkor a vezető magyar híroldalakon is csak a címlapok, meg a rovatok vezető oldalai többhasábosak. Ha megnézed csak azokat, látni fogod, hogy kevés közös vonást találsz bennük. Amit te szeretnél, az egy sokadik megoldás lenne. Megcsinálhatod, beilleszthetsz a legóba ilyen elemet, ha nem tartasz a legózástól. Van egy cikkünk saját címlap fejlesztéséről. Az persze egy nagyon alapvető cikk, ami azt mutatja meg, hogy Drupalba hogyan kell beilleszteni valamit, nem ment meg attól, hogy PHP-ben a leválogatást meg kelljen írnod, vagy CSS formázást kelljen hozzátenned. Ha nem magad csinálod, akkor megfizethetsz valakit, aki megcsinálja, vagy választhatsz más olyan rendszert, amiben ez benne van. Kétlem, hogy találni fogsz pont olyat, ami neked kell, arról pedig senkit sem fogsz tudni meggyőzni, hogy pont az a megjelenési forma kellene a világmegváltáshoz, amire neked szükséged van.

0
0
Hojtsy Gábor képe

Nos, ha legót veszel, akkor nem tudnak róla mást mondani, mint hogy építs vele. Ehhez tudni kell a dolgok összeilllesztési szabályait, nem árt legalább ösztön szinten egy kis fizikát is tudni hozzá, hogy ne dőljön össze, amit csinálsz, stb. Ha barbieházat vennél, akkor annak van egy kész szerkezete, és azt tudod csodálni. Azon vannak szép felfestett minták, függöny az ablakban. Most a legót választottad (nem véletlenek azok az építőkockák a honlapon és a belső oldalak felső sávjában!). Ebben természeténél fogva nincs festés a falakon, mert először a falakat neked kell összeraknod...

Az, hogy dilettantizmus-e hirdetni egy konferenciát, amire hetek óta nem lehet jelentkezni, az jó kérdés. Korábban előbb indítottuk a jelentkezéseket, és azt tapasztaltuk, hogy a későb értesülők már nem tudtak eljönni, a korán jelentkezők jelentékeny hányada pedig nem jött el. Igazságtalannak tartottuk azt, hogy ezutóbbi személyek vették el a lehetőséget több embertől, akik pedig nagyon eljöttek volna... Idén aki feliratkozott a hírlevélre, az első kézből értesült a konferenciáról, és a jelentkezés első 24 órájában több mint 300-an éltek is a regisztrációval, rekordidő alatt be fog telni a létszám... Szerintem esélyt adtunk azoknak, akik később hallottak a konferenciáról, hogy ne egy nagy piros stoptáblába ütközzenek, amikor regisztrálni akarnak, hanem a hírlevélre feliratkozva egyenlő esélyekhez jussanak, egyszerre kapjanak hírt a regisztráció megkezdéséről.

A mai programozók vagy életük első évtizedeit élik, vagy nem volt még web életük első évtizedeiben. Érdekes, hogy a televizíóban is az volt a hiedelem eleinte, hogy három egyszerre futó szövegsáv a képernyőn nem átlátható, ma meg rengeteg csatorna alkalmazza ezeket. A mai tartalomkezelő rendszerek jellemzően a blogszerű megjelenést támogatják alapértelmezésben, mert úgy tűnik, hogy mégis átláthatják ezt az emberek, akármilyen széles is. A blog a mai idők slágere, még ha idehaza nem is elsöprő erejű.

Senki nem akart a legózáshoz kötni téged. Nem tudunk mást mondani, mint hogy fejlesztened kell, mert ez egy ilyen legós dolog. Ha nem akarsz fejleszteni, ne ezt válaszd. Ha azok a linkek, amiket mutattál, olyan tartalomkezelő rendszerekről szóltak, amik számodra jobbak, akkor válaszd azokat. A Drupal nem megoldás mindenre. A fejlesztők sem akarják, hogy megoldás legyen mindenre, talán megérthető, hogy arra adnak kész dolgokat, amely problémákkal maguk találkoztak, és még ha készítettek is több hasábos megjelenést, azt nem akarják vagy tudják megosztani, mert például olyan szerződéses körülményben készült, vagy csak jelentős programozással lehetne adaptálni a te igényeidre, és csak frusztrációt okozna, hogy milyen gagyi szoftvereket adunk ki a kezünkből, ha kiadnánk.

0
0
Hojtsy Gábor képe

Nem tudom, te hogy vagy vele :) Ha bevezető információkra van szükséged, akkor mit szólsz a bevezető részhez? Onnan is különösen a lehetőségek leírása ismertetheti meg veled, hogy az oldal és az írás egy logikai szinten lévő dolgok, és a ketegorizálásra, rendszerezésre a taxonómia szolgál.

0
0
Anonymous képe

Ezt termeszetesen elolvastam, de ez szamomra olyan marketing szoveg, mint a kovetkezo:

"Egy emberparnak gyereke is szulethet, ami ketfele lehet: fiu vagy lany. Barmelyik is lesz, a jelenleg ismert barmilyen nyelven kepes lesz kommunikalni, ha megtanitjak ra." stb. stb. ;)

0
0