Order total lefordítása

tamoca képe

Szervusztok!
Az a kérdésem, hogy valakinek sikerült-e lefordítani az Order totalt ami a kommerce kickstartban a fizetéskor a fizetendő vagy végösszeg, stb nek felel meg. Nagyon zavaró lenne ha angolul lenne a rendelésnél a termékek árának szállításnak stb kiszámítása után a végösszeg.
A linketet beteszem ahol próbáltam hasztalan:
/admin/structure/views/view/commerce_backoffice_user_orders/edit
/admin/commerce/config/order/fields/commerce_order_total/translate
És a felület frodításánál se...
Beépített felület Order total
/admin/config/development/performance hu szerkesztés törlés
Mezők Order total
field:commerce_order_total:commerce_order:label commerce_order_total:commerce_order:label hu szerkesztés törlés

Várom a tippeket, ha valaki már a kisckstarttal csinált webáruházat csak belefutott ebbe, várom a megoldás!Köszöbettel.

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
CsatolmányMéret
Kép ikon Order total202.84 KB
wouhn képe

Sokan vannak így ezzel. Itt egy link, nem próbáltam, de azt szűrtem le, hogy volt akinek segített.

1
0
tamoca képe

szervusz, köszönöm ez erről szól teljesen csak hegesztés. Dudás kollága küldött egy elegáns módot a fordíthatóságra.Köszönöm a segytségedet!

0
0

tamoca

makgab képe

Épp ezt nézem én is (bár nem a kickstart-ban).
Ez elvileg fordítható:

admin/commerce/config/order/fields

"Bolt/Beállítások/Rendelés beállításai/Mezők kezelése"

Bár nekem azt írja, hogy zárolva van és nem lehet módosítani. :(

1
0
tamoca képe

igen zárolva ezt néztem én is...

0
0

tamoca

dj képe

1. Be kell kapcsolni a i18-ban a következőket: Field translation, Internationalization, String translation, Variable translation
2. admin/config/regional/i18n/strings minden formátum pipa, forrás nyelve angol, mentés
3. admin/config/regional/translate/i18n_string esetünkben a mezők kiválasztása, maradvány karakter eltávolítás, frissítés
4. admin/config/regional/translate/translate beírni "Order total" -> szűrő, akkor a mezőknél már látszik és lehet fordítani.

2
0

Üdv!
Dudás József

tamoca képe

Igen így már jó lett!!
A modulok be voltak kapcsolva.
Az útvonal kissé más de ugyanazt éri el azért leírom , hátha az uj verziók futnak másoknak is.

/admin/config/regional/i18n/strings
/admin/config/regional/translate/i18n_string
/admin/config/regional/translate/translate
Kedves Dudás József köszönöm. A drupal 6-nál is hasznos volt egy kisfilmed ahol a webhelyinformációk fordítását mutattad be!

0
0

tamoca

makgab képe

Az "out of stock" gombot ("nincs raktáron") is csak így lehet magyarítani?

0
0
tamoca képe

nem találom amit írsz

0
0

tamoca

makgab képe

Ez a készletkezelés bekapcsolásakor jelenhet meg (commerce_stock modul).
Ha aktív ez a funkció és az adott termékből nincs raktáron (készlet=0), akkor a "Kosárba" gomb nem lesz aktív és a felirata átvált "Out of stock" szövegre ("Nincs raktáron").

0
0
tamoca képe

szervusz ez nálam nincs, mert készletet nem kell követnem, sajnos nem tudok mit mondani.

0
0

tamoca

makgab képe

Nálam nem működik. :(

0
0
vikicica22 képe

tamoca képe

Kedves Viki!
Már rendben, a patch megoldás benne volt a linkjében az első hozzászólónak, de aztán a Dudás úr küldött elegáns megoldást. köszi szépen!Már csak az Enter Quantity val van gondom.Külön témában feltettem.
Egy kisfilmet készítettem az Order total lefordításához
https://www.youtube.com/watch?v=h21DlZVxb4Q&feature=youtu.be
Valamint admin/config/regional/language/update itt "Az egyedileg szerkesztett fordítások megmaradnak, csak a már korábban is importált karakterláncok lesznek felülírva, az új frissítések pedig hozzáadva. " kell kiválasztani, hogy a már lefordítottakat megőrizze.

0
0

tamoca

makgab képe

Pedig a patch jó lenne, ha benne lenne a modulban. Mert valóban azzal jól működne.
Pontosabban:

diff --git a/sites/all/modules/commerce/modules/price/commerce_price.module b/sites/all/modules/commerce/modules/price/commerce_price.module
index a1efb04..370cd94 100644
--- a/modules/price/commerce_price.module
+++ b/modules/price/commerce_price.module
@@ -428,7 +428,7 @@ function commerce_price_field_formatter_view($entity_type, $entity, $field, $ins
 
         // Add the actual field value to the array.
         $components['commerce_price_formatted_amount'] = array(
-          'title' => check_plain($translated_instance['label']),
+          'title' => check_plain(t($translated_instance['label'])),
           'price' => $item,
           'weight' => $weight + 1,
         );
1
0
tamoca képe

profiles/commerce_kickstart/modules/contrib/commerce/modules/price
491. sorban
'title' => t(check_plain($translated_instance['label'])),

Köszönöm a segítséget.
A dudás kolléga megoldása is működött csak a roules működésében gondok adódtak.

0
0

tamoca

tamoca képe

Kedves Viki!
Már rendben, a patch megoldás benne volt a linkjében az első hozzászólónak, de aztán a Dudás úr küldött elegáns megoldást. köszi szépen!Már csak az Enter Quantity val van gondom.Külön témában feltettem.

0
0

tamoca

L.Tiny képe

Találtam egy korábbi hozzászólást, szerintem ez a legegyszerűbb:
http://drupal.hu/comment/71850#comment-71850

0
0