Galéria fordítás

osimester képe

Üdv Mindenkinek!

Szeretnék érdeklődni egy korábbi probléma hogyléte felől. Találtam egy cikket, ami 2009-es, de foglalkozik a problémával, viszont teljes értékű válasz nem érkezett rá.

Cikk: http://drupal.hu/forum/i18n-image-gallery

A helyzetem hasonló, mert a galériáim oldalát szeretném lefordítani, melyet a taxonomia struktúrál és a views írat ki, de ennek ellenére nem fordítódnak le a szövegek.
A taxonómiában localize-ra van állítva a galériák szótár, illetve a fordítások is megvannak a szavakhoz.

Verziók: Drupal 6.26, Image modul 6.x-1.2

Amivel próbálkoztam: legvégső esetben megháromszoroznám a galériákat és újra bele tenném a képeket. Létrehoznék három másik nézetet az egyes nyelveknek. Ez még jó is lenne, de a gondom, hogy a nyelv váltáskor hogy lehetne őket összehangolni, mint a node-oknál a fordításokat.

Ha bárki tud megoldást, ötletet, kérem segítsen.

Köszönettel:

OSI

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
osimester képe

Nyomoztam kicsit:

Mivel PHP-hez nagyon kezdőn értek, ezért máshogy próbálom kiszűrni a gondot.

Elkészítettem a galéria modul views sémájának másolatát. Először csak sima tartalom típusban (views-on belül), majd taxonómia típusban.
Egyikben sem fordult le a szöveg.

Nem lehet, hogy az image modulnak semmi vagy minimális köze van ehhez a problémához és inkább a views-on belül a taxonomia kifejezések nem fordulnak át valamiért? ... annak ellenére hogy le vannak fordítva.

... vagy ez rossz megközelítés?

0
0