Fejlettebb statisztika modul

csontom képe

Sziasztok!

Olyan modult keresek, ami nem olyan, mint a beépített statisztika modul, hanem mutatja a jelenleg az oldalon tartózkodó látogatókat, és napokra bontja a látogatásokat/esetleg órákra.

Létezik ilyen?

A Segítséget előre is köszönöm!

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
Fórum: 
Nagy Gusztáv képe

Google Analytics?

0
0

Nagy Gusztáv

charlos képe

Piwik.

Ez egy külön web app, simán feltelepíted a honlapod gyökérkönyvtárába, kell neki mysql adatbázis, és ennyi. Drupalhoz van Piwik modul is, amit feltelepítesz, beírod az oldalad azonosítóját, és innentől kezdve gyönyörűen mér mindent.

Van hozzá egy Piwik statistic modul is, ami a piwik statisztikáit integrálja a Drupal felületébe, de nekem azt nem sikerült életre keltenem. Sok értelmét amúgy se látom.

Tudom, hogy most ezért kapni fogok a fejemre :) , de tapasztalataim szerint pontosabb adatokkal szolgál, mint a Google Analytics.

4
0

--

Üdv:
Charlos

Szotyi képe

Most telepítettem. Jónap tűnik.
Némi segítség az első telepítéshez:

1. Az UUI -t megkapod, ha belépsz a piwik, már telepített felületére. Ott a weboldalak-nál az első oszlop jelzi. Nálam 1-es volt.
2. Az URL-t nem sikerült elfogadtatnom vele.
De ez a patch segített: https://www.drupal.org/files/issues/piwik-fixvalidation-2483815-16_0.patch

Úgy látom sok kis widget van hozzá, talán pont az is, amire Te szeretnéd használni. Idő, mire megtanulja használni az ember.

0
0

Péter

Balu Ertl képe

Több más érv is szól mellette:

  • Azt tudja, amit a webhely-tulajdonosok 99%-a GA-ban kihasznál.
  • Tiéd az adat, te tárolod, te döntesz róla, nem a CIA
  • Naplófájlokat is fel tud dolgozni (időben visszamenőlegesen is lehet hisztorikus adatod)
  • DNT-t ugyanúgy tiszteletben tartja (ha nem jobban)
1
0