URL alapján való hozzáférés

moroder képe

Sziasztok!

URL alapján szeretnék hozzáférést szabályozni, de nem tudom hogyan. A Path Access modult találtam hozzáférést kontrolláló megoldásnak, de nálam hibaüzenetet ad és nem tiltja le URL alapján a tartalmat. Van esetleg valakinek tapasztalata ezen a téren. Egy működő megoldásra lenne szükségem.

pp képe

elárulold mi a hibaüzenet?
elárulold , hogy pontosan mit csináltál?
elárulold miért kell? (hátha tudunk ajánlani megoldást a problémádra)

pp

0
0
moroder képe

A célom az, hogy URL alapján tudjak hozzáférést szabályozni.
Erre azért van szükségem, mert az oldal fejlesztése során van már egy, a Google által is látható nem kívánatos oldal. Egyenlőre!
Egyébként az oldal éles működése során létrejönnek kizárólag belső használatra url-ek ill. a publikus oldalak. A nem-publikus-oldalakat akarom elrejteni a külvilág elől.

Már több órája keresem a megoldást; kiderült, hogy a taxonomy alapján hozzáférést szabályzó modulok nem jók, mert így olyan dolgok is láthatatlanná válnak, amiknek nem kellene láthatatlannak lennie. Szerintem a Path Access modul lenne a legjobb, ha vele én is célt tudnék elérni.

A hibaüzenet:

warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /web/egmegold/egeszseg-megoldasok.hu/includes/bootstrap.inc:589) in /web/egmegold/egeszseg-megoldasok.hu/includes/common.inc on line 141.

Köszi előre is minden segítséget!

0
0

moroder

pp képe

(azért kérdezgetek, mert lehet, hogy egy másik működő modult tudunk neked ajánlani.)

Ha node-ot/tartalmat/oldalt/írást akarsz elrejteni, akkor szerintem a Content Access és/vagy ACL modulra van szükséged. Én ezeket próbáltam és működnek. Ha speckó modul által létrehozott útvonalon elérhető szolgáltatást akarsz elrejteni, akkor jöhet jól a path access. Pl.: Megadod a jogot, hogy a webmester csoport szerkeszthesse a júzereket, de nem szeretnéd, hogy az admin felhasználóhoz hozzáférjenek, ekkor a user/1/edit útvonalat le tudod tiltani. (persze azért még át kell ezt gondolni, mert pl a user/user útvonalat is érdemes ilyenkor tiltani, meg még mit tudom én, csak most nem jut eszembe más ;))

A fent jelzett hibaüzenet pedig nem mond sajnos semmit. (azt mondja valaki valahol valamiért kiírt valamit a html kimenetre, amit nem kellett volna.) Lehet nem is a path access modullal van a hiba. Ez a lehető legszopatósabb hibaüzenet egyébként, mert még debug backtarace-val sem tudsz utána menni. Kéne látnunk a teljes html forrást amit megkaptál.

pp

0
0
moroder képe

Egy híroldalon dolgozom. Van egy tartalom típusom, neve Cikk; benne rengeteg CCK filed. A teaser nézetek megvalósítását a kiváló Views modul végzi, melyből már szintén van egynéhány; ugyanakkor ezek már kötődnek a Cikk tartalom típushoz, hiszen vannak view-k a címlapon, oldalt, rovatoldalakon, stb. Ezeket nem szeretném már megbolygatni.

Ugyanakkor a Cikk tartalom típusom által beküldött tartalmak a CCK fieldek sokasága miatt már nem alkalmas arra, hogy úgy ahogy van cikk-ként megjeleníthető, ill. szalonképes legyen, hiszen a cím, szöveg, stb. mellett vannak benne különböző promóciós célokat szolgáló field-ek is. Ezért bevezettem a Cikk2-t, amely már csak azokat a mezőket tartalmazza, melyeket meg akarok jeleníteni: cikk címe, szövege, és kb. ennyi. Nem mintha elegáns megoldásnak tartanám, de jobb ötletem egyenlőre nem volt.

Amit konkrétan szeretnék, az az, hogy a Cikk tipusú tartalmakhoz való hozzáférést URL-ek alapján korlátozzam, hiszen ezeket nem szeretném, hogy mások is láthassák, mert amit mások is lássanak, arra ott lesz a Cikk2.

A Content Access / ACL modulok szintén kiválóak, és kifogástalanul működnek nálam is, de az a baj, hogy a már meglévő Cikk tartalom típus alapján létrehozott view-kat is eltűnteti. Ez pedig nem a kívánt eredmény...

A Path Access modulban megadható az URL, így "mondhatom" pl. azt, hogy hozzáférés tíltva: 'tiltott-tartalmak/*'
Valamennyi Cikk tartalom típust berakhatnék a 'tiltott-tartalmak' URL alá, így a path_access letíltaná elvileg az útvonalat. Ez azért lenne jó, mert így a már meglévő Views modul által létrehozott listáim, más szóval az eddigi munkám, nem tűnne el, vagyis a címoldali teaser-ek maradnak, az oldal view-blokkok maradnak, stb.

Gábor

0
0

moroder

pp képe

Lehet nem értem mit akarsz, de a tartalom típusnál beállíthatod, hogy egy mező(cck field) megjelenjen-e vagy sem "Display Fields" fülön.

Nem értem mi a gond ;)

pp

0
0
moroder képe

Igen, persze az beállítható; a megjelenése szabályozható, de ha én rejtettre (hidden) állítom, akkor én sem látom. Én pedig azt szeretném, hogy én lássam mások pedig, ha már views-listában szerepel lássák, egyébként pedig nem.

Például:
www.example.com/private/* ezek ne legyenek elérhetőek. Az összes többi igen. Tehát így értem azt, hogy a hozzáférés szabályozás path-függőnek kellene lennie, nem pedig node-függő.

Az AC/ACL nem az URL-t veszi figyelembe, ezt tudtommal csak a Path Access modul "csinálja".

Gábor

0
0

moroder

moroder képe

Végülis megtaláltam a megoldást, gondoltam örömömben közzéteszem...

Ha például van egy Cikk tartalom típusod, benne kb. 40 db CCK mező; és szeretnéd a CCK mezőknek több mint a felét, mondjuk 30 db-ot elrejteni a látogatók elől, de...
Ugyanakkor szeretnéd, ha az elrejtendő CCK mezők listázhatóak lennének Views segítségével, akkor a CCK Field Permissions modul a "Te barátod"!

A Cikk tartalom típusba tehető CCK-val valamennyi olyan mező, ami kellhet, mint pl.
- rovat
- cim
- szoveg
- szerzo
- (stb.)
- promo-szoveg-1
- promo-szoveg-2
- promo-kep-1
- promo-akarmi
- (stb.)

Views modul segítségével ezután listát készíthetsz tetszőleges módon valamennyi CCK mezőből, amit aztán kitehetsz a címoldalra, vagy más oldalakra.
Viszont ha - mondjuk, a példa kedvéért - magát a cikket (pl. node/cikk1) látja az oldal látogatója, normál esetben ugye nem csak a rovatot, a címet, a szöveget és a szerző részeket látja, hanem a nem feltétlen oda valókat is, úgymint valamennyi promó-x CCK mezőt is. A promó-x CCK mezőknek pedig - nálam legalábbis - nem a cikk olvasására szánt oldalakon a helyük!

Mi a megoldás?

A CCK Field Permissions modul a megoldás!
A modul segítségével letíltasz valamennyi CCK promó részt (vagy bármit, amit akarsz), ez egyébként a Views modul segítségével korábban már létrehozott listáidat NEM befolyásolja még akkor sem, ha azok a CCK Field Permissions modullal le vannak tiltva. A másik fontos dolog, hogy a cikk olvasására szánt oldalakon sem látszanak a letíltott CCK mezők.

Számomra ez volt a cél.

0
0

moroder