Statikus lapok készítése/szerkesztése

edgarpe képe

Szasztok,

létezik megoldás arra, hogy az oldal tartalom menedzsereinek - akik erős html ismeretekkel rendelkeznek - a kezébe adjunk olyan eszközt, amivel statikus html lapokat tudnak létrehozni és szerkeszteni?

Egy új tartalomtípus, ahol a body-t Full HTML szűrővel használhatják már majdnem jó, de néhány dolgot problémás, úgymint:
- kapcsolódó CSS, JS és kép fájlok feltöltése/csatolása
- kényelmes HTML szerkesztés, minimum syntax highlight-tal, de akár a kedvenc asztali html szerkesztőjükben.
- adott esetben a node renderelési zónából kilépni, pl, page title, breadcrumb és sidebar eltüntetése

Tulajdonképpen ez eddig úgy ment, hogy ezeknek a lapoknak létrehoztunk egy fake node-ot, majd a megrendelő FTP-n szerkesztgette a node-111.tpl.php, node-222.tpl.php, stb... fájlokat. Ezt szeretném elkerülni, mert gányolás lesz a vége, nekik is és nekünk is felesleges extra fáradság a karbantartás.

Drupal verzió: 
Illyés Edit képe

Tudom, hogy ez kicsit off, de erős HTML ismeretek + statikus oldalak esetén én nem is Drupallal dolgoznék, hanem Github & Prose.io párossal. Persze teljesen elképzelhető, hogy muszáj Drupal alatt maradni, de arra nincs ötletem, hogy gányolás nélkül hogyan.

0
0
edgarpe képe

A Drupal mindenképpen kell, mert rengeteg funkcióját ki fogjuk használni. Csak éppen lesz néhány olyan oldal amit kézzel szeretnének összerakni.

Én idáig jutottam a megoldásban:

Ennek a funkciónak egy külön tartalomtípus, ahol a HTML tartalmat vagy a body field-be írják bele szép html syntax highlight-tal, vagy egy file field-be feltöltik. Egy másik fieldben (field_html_attachments) pedig beledobálják a css/js/kép fájlokat.

A megjelenítés pedig úgy néz majd ki, hogy a node--static.tpl.php teljesen ki van ürítve, és egyszerűen a html tartalmat (body field vagy feltöltött fájl) jeleníti meg.

A page.tpl.php-bam vannak dolgok, amelyeket adott esetekben el akarnak majd rejteni ezeken az oldalakon:
- title
- breadcrumb
- messages
- sidebars

Ezeknek egy-egy pipát beteszek ebbe a tartalomtípusba és hook_preprocess_page alatt szépen elrejtem ezeket, ha bepipálták az elrejtést.

Igazából ez már majdnem az amit én akartam, "mindössze" annyi a gond, hogy a html/css/js szerkesztése macerás így, illetve csere esetén átneveződik, emiatt aztán hivatkozni nehéz rá a html-ből. Ha az egyszer már feltöltött fájlokat, mondjuk WebDav-val, utólag szerkeszteni lehetne, az tökéletes megoldás lenne.

0
0