Táblázat views-zal és tartalomtípus esete

biggabo19 képe

Üdv Mindenkinek!

Egy kis segítséggel kapcsolatban keresnélek titeket.

Szeretnék oldalunkon versenyeredményeket publikálni, azonban jó ötlet amire gondoltam, hogy egy tartalomtípust hozok létre, mely tartalmazz a versenyzőket és adataikat, eredményeiket, majd ezt követően egy views létrehozásával lekérdezem azokat.

A jelenlegi megoldás, hogy mit kéne rugalmas tartalomtípus és viwes létrehozásával kiváéltani a következő oldalon megtekinthető: http://belvarbcs.hu/portal/sikereink/20122013-as-tanev

Azonban nehézségekbe ütköztem. Ugye bát vagy egyszer egy verseny neve (mi is volt az a verseny), vagy egy tanév (melyben volt ez a verseny) van egy versenyző neve, osztálya (az éppen aktuális osztálya a tanévben), valamint a versenyen elért helyezése. És végső soron egy felkészítőtanár.
Valamint bonyolódhat, hogy ha a csapat még évfolyamonként is szét van szelektálva.

A gondom, hogy egyszerre csak 1 versenyző adatait tudom beküldeni, nem láttam értelmét. Azonban a táblázatos views esetén szerettem volna, hogy ha a táblázat tetején a verseny neve, és alatt a versenyzők és adataik táblázatos formában látszódnak.

Számotokra milyen megoldás lenne még, vagy jobb, hogy ez akár egy node beküldésével egy teljes táblázat tartalma (azaz egy verseny összes gyereke és eredménye, adata) bekerülhessen.

Szeretném ezt ugy kivitelezni, hogy azt a titkárnő is meg tudná akár a későbbiekben csinálni, egy-egy versenyeredmény feltételét.

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
Fórum: 
Phoere képe

Sokat gondolkodtam, milyen megoldás lehet optimális. Hasonlót csináltam, de nem pont ilyet.

Első lényeges kérdéskör: az adatok rendszerezése.
Én a versenyt tekinteném alapnak, ehhez csinálnék egy új tartalomtípust. Hiszen ezek fognak újként jelentkezni, amikor lesz egy verseny.
Ennek van egy címe, leírása. Hoozá az alábbi CCK mezőket venném fel:

  • Dátum - így naptárban is megjeleníthető, illetve időrendben listázhatóak
  • Helyszín - nem egy lényeges dolog külön tárolni, de hasznos lehet később
    • Részvevő tanuló: - ha a tanulók egyben felhasználók is, akkor jó lehet a User reference. De ez esetben a helyezés hozzácsatolása nagyon bonyolult lesz. Hacsak nem annyi User reference mezőt csinálsz ahányféle helyezés lehet. Én ezt alkalmaztam egy oldalon, így pl. 12 User reference mezőm van, amiben 12 helyezésig lehet versenyzőket beállítani. Egyszerűbb megoldás a sima szövegmező, ahová beírja a titkárnő, hogy "1. XY 6.a", vagy "2. YZ". 9 helyezettig a sorbarendezés is működni fog. Annak megoldása, hogy a tanuló, a helyezés és az osztály külön mezőben legyen, de összekapcsolva, a megjelenítésnél lesz nehéz, de nem lehetetlen. Ugyanis ha a felvitelnél a sorrendet nem keverik össze, akkor az összetartozó adatok indexe azonos lesz
      Pl: Kiss József 1. helyezett 5.a osztály -> field_nev[0]["value"] = "Kis József", field_helyezes[0]["value"] = "1. helyezett", field_osztaly[0]["value"] = "5.a osztály"
      A következő tanulónál az index 1 lesz. Csak CSS-sel úgy kell rendezni az űrlap felviteli mezőit, hogy azok egymás mellé kerüljenek, ne egymás alá, különben a titkárnő bele fog zavarodni. A helyezés lehet szintén taxonómia mező (egyszerűbb a adatrögzítés).
    • Tanév: taxonómia mező, és egy szótárban a tanévek.
    • Felkészítő tanár: vagy User reference vagy taxonómia mező. Ha regisztrált felhasználók, akkor az előbbi, ha nem, akkor az utóbbi. A tanári kar relatíve stabil, így érdemes szótárban tárolni őket.

    A másik, a megjelenítés. Tökéletesen ilyen megoldást szerintem csak saját phhp-val tudsz összehozni, a Views-zal közelíteni tudod.
    Én Views blokkokat hoznék létre, egy blokk egy tanév.
    Tehát egy-egy nézetblokk így nézne ki:
    - szűrés tartalomtípusra és adott tanévre
    - blokk címe a tanév neve
    - Mezők:

    • Verseny - ismétlődés kizárva
    • Versenyző
    • Osztály
    • Helyezés
    • Felkészítő tanár

    Az egyes tanévek blokkjait megfelelően sorba rendezed. A Versenyző, Osztály és Helyezés megjelenítése okozhat bonyodalmat, ha önálló mezőket alkalmaztál, de nem lehetetlen: az adatokat külön sorokban kell megjeleníteni, és vigyázni, hogy egyik adatnál se legyen kényszersortörés. Így jó eséllyel egyvonalba kerülnek a táblázatos megjelenítésnél.

    Hát ennyi, szerintem ezzel el tudsz indulni, aztán úgyis magadnak kell finomítanod a dolgot.

1
0

Csökönyi Ferenc

biggabo19 képe

Üdv. Kösz szépen, hasonló lépésig részben eljutottam, csak felakadtam időközben. Ha esetleg a saját esetednek megfelelően egy kész megoldást tudsz ide linkelni nekem, ahogy azt említtetted, akkor megköszönöm. Mégis, hogy neked a hasonló eset hogy néz ki vizuálisan egy honlapon. Üdv.Ha megvagyok jelentkezem, hogy másoknak is jó példaértékű legyen a dolog.

1
0
Phoere képe

www.sentinelse.hu

Itt minden versenyző regisztrált felhasználó, így a User reference CCK mezővel vannak hozzárendelve a verseny tartalomhoz.

A szóba jöhető eredmény kategóriákra 1-12 helyezéshez vannak a CCK mezők, mindegyikhez több elem választható. Ez asszem 5*12=48 CCK mezőt jelent lenyíló listákkal. (Egyéni eredmény, csapat eredmény, páros, szinkron, formagyakorlat)

Viszont itt nincsenek felkészítő tanárok, illetve osztályok, tehát az ilyen adat "összekapcsolás" itt nem látszik.

Illetve nincs külön összefoglaló nézet az összes versenyre, tehát nem kapsz választ belőle a megjelenítésre.

0
0

Csökönyi Ferenc