Sziasztok!
Valószínűleg egy könnyen megválaszolható kérdést fogok feltenni, de nekem még nem sikerült megnyugtató választ adnom magamnak.
Tehát a kérdésem és a probléma a következő:
- van egy oldal (konkrétan most csak egy kitalált oldal, lehet, hogy üzletileg nem a legszerencsésebb példa funkciókkal), ahol napi 10-15 új cikk és 100 hozzászólás keletkezik, működik az oldal hetek, hónapok óta, de a tulaj szeretne új funkciókat.
Például új funkció legyen egy webshop (übercart modul és néhány kiegészítője), user profilba új mezők (cím, telefonszám, szem szín, ...), avatar, eddigi cikkek megjelenítése/listázása vmilyen szempont szerint, fórum kicsit átalakítva (megjelenítésben és működésben is), ...
A problémám a következő:
- hogyan tudom a fejlesztést könnyen és egyszerűen elvégezni?
Az éles rendszeren természetesen nem lehet fejleszteni!
Ha lementem az oldal forrását, adatbázisát a fejlesztés előtt és egy fejlesztői gépen fejlesztem akkor minden rendbe megy addig amíg nem kell élesbe állítani. pl: 3nap fejlesztési munka van benne.
Az új modulokat felmásolom az élesre, de a beállításokat nem akarom még egyszer megcsinálni.
Az éles DB már tuti nem egyezik meg a lementettel, tehát nem írhatom egyszerűen felül az újjal.
Ti hogyan szoktátok ezt csinálni?
Előre is köszi!
Üdv,
Sirocco
ez egy igen általános probléma
vannak rá törekvések, hogy ezt át tudjad hidalni, azt csinálják, hogy amit csak lehet kódba szerveznek ki, "exportálhatóvá" teszik a beállításokat. gyakorlatilag egyedi modulokba rendezik a beállításokat és ezeket a modulokat updatelgeted, mintha csak bármilyen kontrib modullal tennéd ezt.
néhány modul magától is tud ilyesmit, például ugye a viewsban is van export-import lehetőség.
átfogó megoldási irányt a features modul ad, ezzel tudsz olyat csinálni, hogy a különböző sitebuild elemeket egy "feature" -be rendezed. azt mondod, hogy a "galeria" tartalom típus meg a "kep" tartalom típus meg ez és ez a két-három nézet együtt alkotják a "képgaléria" featuret. amikor változtatsz a tartalom típuson vagy valamelyik nézeten, akkor új verziót hozol létre a featureből (admin felületen egyet kattintasz) .. ez kivágja neked a filerendszerbe kódba a az "új verziót" amit egyszerűen felmásolsz a szerverre és updateled az éles featuret, mint egy modult. (az is:)
egyébként hallottam már meredekebbeket is, pl van akinek az a dolga, hogy a stagingen már működő sitebuild megoldásokat/változtatásokat modulba kódolja kézzel.
vagy hogy a dev szerveren páratlanok a node idk, az élesen meg párosak így nyugodtan importálhtod a dev dumpot, nem fog egy node se elveszni... :)
meg biztos van még sok trükk rá.
a features, ctools, strongarm, exportables modulokat nezegesd meg sztem.
-
clear: both;
Szerintem az már rossz, ha a
Szerintem az már rossz, ha a megbízó készíttet egy oldalt és utána azt mondja, hogy csapj hozzá egy webshop-ot... :)
Először is nem mindegy, hogy milyen bővítésről van szó. Egy webshop hozzácsapása azért nem olyan egyszerű, mint pl. egy profil bővítése, vagyis feladat válogatja hogyan érdemes és lehet nekiállni.
Általánosan szerintem elmondható, hogy praktikus egy webszervert feltelepíteni a gépedre, és a működő oldalt és az adatbázist oda lementeni. Itt lehet kísérletezni.
Sok esetben egyszerűbb egy egy részproblémát így kipróbálni, majd az éles oldalon ugyanúgy beállítani (ha kell ez időre kikapcsolni offline-ba az oldalt). Persze ha CCK vagy Views-al kapcsolatos a dolog, akkor ott van export/import azzal egyszerűbb.
Aztán persze, van olyan is amit az átlagfelhasználó nem lát addig, míg meg nem mutatod neki, így akár az éles oldalon is be lehet állítani. Pl. ha Views-al csinálsz egy blokkot, akkor addig míg el nem készülsz vele, addig úgy állítod be, hogy csak te lásd.
Szóval feladata válogatja, ezért érdemes a megbízót jó előre kifaggatni mit is akar rövid, és hosszútávon. Ilyen pl. a többnyelvű oldal, ahol dupla munka, ha először csak magyar az oldal és azt kell angolosítani, mintha egyből angol-magyarra készül...
...mit tudok: http://web.termuves.hu