google kereső + xml site map modul

lili_ képe

D5 és D6 -os oldalak alá szeretném berakni a google keresőt, a webhelytérképemet a xml site map modullal állítom elő, és ezt az xml file-t használom fel amikor a kereső beállításokat végzem.

D5 alatt szépen fel is indexelődik az igényeimnek megfelelően minden, a találatokat is jól kiadja..

D6 alatt, ehhez xml site map modul csak dev-es verzió létezik????
szóval a D6 alatt lévő google keresőm nem igazán működik jól, mondhatni sehogyse
már a sitemap.xml file is elég kevés url-t tartalmaz!!!

kérdésem találkozott valaki ehhez hasonlóval, az xm site map modul dev verziója okozhatja a gondot??
ha igen van olyan modul D6 -hoz ami ugyanezt a szerepet megvalósítaná???

Nagy Gusztáv képe

de egy normálisan megvalósított Drupal oldal esetén nincs nagy jelentősége a sitemap-nek, anélkül is tökéletesen megfelel a google-nak. Szóval nem ezen fog múlni - szerintem.

0
0

Nagy Gusztáv

lili_ képe

ebben igazad van, akkor lehet én nem állítok be még valamit jól a keresőmben :(
van valami ötleted?

hiszen a drupal.hu alatt is a google kereső van, ennek a megvalósításáról vajon lehet megtudni valakitől valamit?

0
0

mini

zsopap képe

Amikor elkezdtem készíteni webhelyemet még nem gondoltam rá, hogy kelleni fog a pathauto modul. Aztán elszaporodtak a tartalmaim és nem akartam már egyenként beírni az álneveket ezért feltettem.

Az a probléma merült fel, hogy amig kézzel irogattam be az álneveket addig csodálatosan nézett ki a sitemap amit a sitemap.xml modullall gyártattam le. Miután beüzemeltem a pathautot és újra legyártattam a sitemapet eltüntek a szép útvonalak a sitemapből.

Jol van, gondoltam a lényeg, hogy ragadjon a bélyeg, ezért beküldtem azt az új sitemapet.
Most a látogatóim a keresések után kapott találatokra kattintva folyamatosan az oldal nem található üzenettel találkoznak.

Bejelentkezve a google webmasters toolba belepillantottam hogy mit is lat a google és azt láttam, hogy mintha nem törlődött volna a régi sitemap, hanem a beküldött új sitemap tartalma hozzáadódott a régihez. Most akkor mi van itt?

0
0

-------------------------------------------------
... értem értem hogy gőzzel megy! De mi hajcsa????

zsopap képe

Na, az volt a hiba, hogy az uj sitemap-el felülírattam a régit. Pedig az ki kellett volna törölni és bemásolni az újat. Tehát a probléma egyik része megoldódott.

Ami megmaradt problémának az az, hogy nem minden uj álnév került be a sitemap tartalmába.

van ami bekerült: http://eskuvoiruhak.com/iras/partnerprogramunk-elonyei

és van ami nem: http://eskuvoiruhak.com/node/55 , ez itt, ha az én weblapomon fülé viszed az egeret akkor ezen az útvonalon töltődik be: http://eskuvoiruhak.com/eskuvoi-ruhak/judit-eskuvoi-ruha

Miért nem ez került bele a sitemap-be?

0
0

-------------------------------------------------
... értem értem hogy gőzzel megy! De mi hajcsa????

Paal képe

A globalredirect modul felel azért, hogy ha van álneved, akkor ne a node/nid és az álnév címen lehessen elérni a tartalmat, hanem kizárólag az álnéven. Mert ugye a keresők lepontozzák amikor u.az a tartalom egynél több címmel is elérhető.
Azt nem tudom, hogy milyen kapcsolatban lehet az xmlsitemap-pel, de egy próbát megér. Amúgy is ajánlott használni a globalredirect modult, ha álneveket használsz.

0
0

--
Palócz Paal Pál, a drupal.hu admin csoportjának tagja
Ajánlott olvasmány: Eric Steven Raymond - Hogyan kérdezzünk okosan

aboros képe

pontosan nem tudom mi lehet a probléma, de írok pár dolgot amit gondolok. :)

hát igen, a sitemap. :) van olyan elgondolás is, ami szerint a sitemap küldése a keresőnek nem egészséges. tulajdonképpen a robot működésének természetességét megöljük a sitemappel, nem "természetes" linkeken keresztül térképezi fel a robot az oldalad, hanem te megmondod milyen urlek léteznek és mi a fontossági sorrend. az egyik gondolatmenet szerint ez hasznos, a másik szerint nem az vagy nem teljesen. ezt most csak úgy mondom. :)

konkrét tanácsnak azt tudom mondani, hogy a globalredirect mindenképpen kelleni fog, ha utólag vezetsz be álneveket. kivéve, ha mondjuk a rel="canonical" -al kezdesz bűvészkedni, de miért is tennél ilyet, mikor van kiváló globalredirect.

az álneveiddel valami gáz lesz. a taxonomy/term/% oldalaidnak nincsen álneve például, ez direkt van?

a sitemapbe nem az álnév kerül problémának az szokott a megoldása lenni, hogy törlöd az összes álnevet és az adatbázisban a sitemap modult a pathauto utánra súlyozod és úgy generálod le újra az álneveket.

0
0

-
clear: both;

zsopap képe

Azt gondolom ez a sitemap beküldés, ennek a mikéntje, a fontossági szerepe, az álnevek és az ehhez kapcsolódó modulok megérnének egy komolyabb kutatást aztán pedig egy elbeszélgetést.

Sajnos én nem tudtam róla, hogy nem egészséges dolog a sitemap használata, sőt pont az ellenkezőjével találkoztam. Ha erről előbb hallok valszeg bele sem kezdek a modul használatába. Ezeknek a keresőkhöz kapcsolódó moduloknak a használata, hogy úgy mondjam szó szerint húsba vágó téma, mert szoros összefüggésben van a pénztárcával. Az oldalam az első 10-ben volt, most sehol sincs, vagyis kezdhetek beizzítani egy addwords kampányt. Ez bizonyos részben felróható az én butaságomnak, a körültekintés hiányának. Mentségemre annyit tudok felhozni, hogy nem igazán találni a témában a Drupallal összefüggésbe hozható és mérvadó anyagokat, amiket követni lehetne. Pedig a Drupal egy terített asztal amihez minden adva van, remekül használható. Ha viszont nem egy portfoliót szeretnénk bemutatni, hanem pénz termelésre akarjuk használni akkor szükség volna a fennebb említett infokra. Egy ilyen speciálisan a Drupalra kihegyezett “elbeszélgetés” aranyat érne azok számára akik a vállalkozásukat építik egy Drupalra épített oldalra.

Beszélgettem olyan emberekkel akik kereső optimalizálással foglalkoznak. Nagy részük el tudja mondani mit kellene tennem, de ők maguk nem tudják végrehajtani a szükséges változtatásokat mert nem értenek a Drupalhoz. Rá vannak állva a saját fejlesztésekre és nem akarnak felelősséget vállalni azért, hogy esetleg a munkájuk eredményeként visszaesik az oldal a keresőkben. Arról pedig, hogy ezt a kétes kimenetelű tevékenységüket mennyiért csinálnák már ne is beszéljünk :)

Szóval bizonyára vannak tapasztalatok ezeknek a moduloknak a használatával kapcsolatban amiket jó volna ha megosztanánk. Azt is el tudnám képzelni, hogy csinálunk egy esettanulmányt. Létre hozhatnánk egy oldalt egy tetszőleges tartalommal amit megpróbálunk bejuttatni az első három találat közé. Szigorúan csak a drupal adta lehetőségekkel élve. Az így szerzett tapasztalatok, sikerek és kudarcok nem csak feltételezések, innen-onnan összeszedett infók lennének, hanem tényleges eredmény, vagy eredménytelenség.

A Drupalt eleinte mindenki meg szeretné ismerni. De a megismerés után jön a használhatóság, ami alatt nem a felhasználóbarát környezetet értem.

Szerveremen szívesen helyt adok egy ilyen kezdeményezésnek. Talán egy szavazással itt a Drupal.hu-n mérhető lenne, van e igény rá.

Persze az is lehet, hogy ezen tudásukat az érdekeltek nem szívesen osztják meg, ez ellen nem tudunk mit tenni.

az adatbázisban a sitemap modult a pathauto utánra súlyozod
ezt nem értem, nem csunáltam még ilyet :) megtennéd, ha van időd, hogy leírod kicsit másképp? :)

1
0

-------------------------------------------------
... értem értem hogy gőzzel megy! De mi hajcsa????

joebacsi képe

A system táblában a weight érték nagyobb legyen a sitemap mellett, mint a pathauto mellett (ezáltal később hajtódik végre, vagyis tuti, hogy a pathauto álneveivel generálja a sitemap-et).

Gyakorlatban annyi a teendőd, hogy sitemap melletti 0-át átírod mondjuk 20-ra.

Ha nem szeretnél az adatbázisban matatni, akkor van modul, amivel admin felületen is tudod a modulokat súlyozni.
6os drupal alatt: Utility
5ös alatt: Module Weight

0
0
lili_ képe

jó kezdeményezés,
nekem működik a google csak az elején türelmetlen voltam
de egy hét után beindexelte a lapot, bár alias-sokat nem nagyon használtunk

0
0

mini

pp képe

Beszélgettem olyan emberekkel akik kereső optimalizálással foglalkoznak. Nagy részük el tudja mondani mit kellene tennem, de ők maguk nem tudják végrehajtani a szükséges változtatásokat mert nem értenek a Drupalhoz.

Ha el tudják mondani, akkor a Drupallal meg lehet csinálni, hidd el. ;)

Egy ilyen speciálisan a Drupalra kihegyezett “elbeszélgetés” aranyat érne azok számára akik a vállalkozásukat építik egy Drupalra épített oldalra.

Egy következő DUG témája lehetne ez pl.

Azt is el tudnám képzelni, hogy csinálunk egy esettanulmányt. Létre hozhatnánk egy oldalt egy tetszőleges tartalommal amit megpróbálunk bejuttatni az első három találat közé. Szigorúan csak a drupal adta lehetőségekkel élve.

Szeretnék rámutatni, hogy több szempontból is hibás hozzáállást tükröz ezen része a hozzászólásodnak!

1. A Drupal csak egy eszköz, semmi több. A Drupal minden lehetőséget megad neked, tehát nem tőle függ az eredmény, hanem tőled. Ha nincs szakértelmed akkor azt nem fogja pótolni a Drupal. Tipikusan a sitemap modul alapbeállításai valamilyen tipikus Drupal rendszerre vannak kihegyezve és beállítva. A Te oldaladra, mint minden oldalra hangolni kell, különben nagyobb kárt okozol mint hasznot csiholnál. ;)

2. Tetszőleges tartalommal én neked 1 hét alatt betolok bármit a google első helyére az általam választott kulcsszóval. Muhahah ennek ezért sincs semmi értelme. Másrészt egy normális SEO szakember megkérdezi milyen kulcsszavakra kell optimalizálni, aztán megnézi a konkurenciát, hisz azoknál kell jobbaknak lenni és utána kezd csak neki az optimalizálásnak.

Én egy ilyen, semmi konkrétumot nem tartalmazó kísérletet ellenzek, egy olyat viszont támogatnék, ha valakinek van egy konkrét oldala egy konkrét termékkel és azt egy meghatározott értelmes cél felé kéne optimalizálni.

pp

0
0
zsopap képe

Kedves PP

Azt hiszem, valamit nagyon félre értettél. Minden tiszteletem azoknak, akik többet tudnak mint én. Egy valamit nagyon megtanultam az életben: ha nem értesz hozzá ne pofázz bele. Ehez is tartom magam. Éppen ezért meg sem próbáltam tudatlanságomat leplezni a hozzászólásomban. Ha mégegyszer elolvasod meg fogod találni az erre utaló részt. Miután ezt elolvastad, talán megváltozik a vélemyényed a hozzáállásommal kapcsolatban.

1. A Drupal csak egy eszköz, semmi több. A Drupal minden lehetőséget megad neked, tehát nem tőle függ az eredmény, hanem tőled. Ha nincs szakértelmed akkor azt nem fogja pótolni a Drupal. Tipikusan a sitemap modul alapbeállításai valamilyen tipikus Drupal rendszerre vannak kihegyezve és beállítva. A Te oldaladra, mint minden oldalra hangolni kell, különben nagyobb kárt okozol mint hasznot csiholnál. ;)

Itt a fenti idézetben nagyon jól megláttad a probléma gyökerét, és én erről is beszéltem. Más kérdés, hogy talán nem fogalmaztam elég világosan :) A drupal minden lehetőséget megad erről ne is beszéljünk. A lényeg, mint mindíg a részletekben van. Az xmlsitemap modullal kapcsolatban végig olvashatok mindent a drupal.org-on, vagy itt a drupal.hu-n, átnézhetem a csomagban található readme fájlt, mégsem fogok azzal az "aprósággal" találkozni, hogy ha szeretném, hogy az álneveim bekerüljenek a sitemapbe akkor súlyoznom kell a moduljaimat és csak utánna legyártanom a sitemapet. Ami neked minden bizonnyal triviális, az nekem mint mezei usernek eszembe sem jut. Hiszem mit tudok tenni azonkívül, hogy forumokat olvasok a modul használatával kapcsolatban, tesztelek, majd pedig használom a modult ha megfelel a céljaimnak? Bevallom, a tesztelés után nem gondoltam arra, hogy a szépen előállított álneveim nem fognak bekerülni a sitemapbe és elkezdtem élesben alkalmazni a modult. Az eredmény jól látható, sírni tudnák amikor rákeresek oldalamra és nem találom sehol, pedig jó helyen volt :) Apám mindíg mondta: fiam, ha valami bevállt ne változtass rajta! Elcsesztem :)

Ne értsd félre, tudom, hogy nem ezen múlik egy oldal helyezése a keresőben. Ez csupán egy láncszem. De ezzel a láncszemmel hazavágtam az oldalamat.

Egy DUG konferencia keretében egy ilyen picike info, hogy súlyozd először a mudulodat te balfék ha nem akarsz ártani magadnak azt eredményezheti, hogy az emberek tömött sorokban járulnak majd színed elé, és kezükben söröskorsókat szorongatva (melyet neked hoztak) próbálják majd leróni tiszteletüket nagyságod előtt. És akkor ne is beszéljünk arról mennyi ilyen "apróság" lehet még más modulok használatával kapcsolatba. Ha jobban belegondolok, lehet jobb ha megtartod magadnak ezeket az infokat, különben a rajongók az alkoholizmusba kergetnek hálájukkal :)

A lényeg tehát, hogy ne arról beszéljünk ami ott van az interneten, hanem arról ami nincs ott.

Pénzt akartam magamnak spórolni, ennek érdekében éjszakákat töltöttem azzal, hogy információkra vadászok a neten. Vagyis nem sorolnám magamat a sült galambot várók táborába. Miután minden lehetségeset megtettem amit megtehettem bátran használtam a modult. Most pedig megyek és bátorságom eredményeként beizzítok egy addwords kampányt.

0
0

-------------------------------------------------
... értem értem hogy gőzzel megy! De mi hajcsa????

pp képe

A tisztelet kölcsönös hidd el!

Ha esetleg nem ez olvasható ki a soraimból, hát most leírom még egyszer: Minden tiszteletem a tied, hogy megtaláltad a hibát!

Az xmlsitemap modullal kapcsolatban végig olvashatok mindent a drupal.org-on, vagy itt a drupal.hu-n, átnézhetem a csomagban található readme fájlt, mégsem fogok azzal az "aprósággal" találkozni, hogy ha szeretném, hogy az álneveim bekerüljenek a sitemapbe akkor súlyoznom kell a moduljaimat és csak utánna legyártanom a sitemapet

Vegyél ki a hűtőből egy üveg sört, ülj le, nyisd ki, nézd ahogyan vidáman gyöngyözni kezd kifele e csodálatos nedű hófehér habja. Nyugodj meg és gratulálj magadnak. Valószínűleg ezt a hibát Te találtad meg és fedted fel az utánad jövőknek. Ők majd mesternek fognak tekinteni Téged és imába foglalják neved.

Egyébként egy "Hogyan készült az eskuvoiruhak.com oldal" című előadást én szívesen látnék a következő DUG-on. Akár csak öt percben(ami hidd el kevés lesz. ;)) Elmondhatnád miért a Drupalt választottad, milyen plusz modulokat használtál, milyen problémákkal kellett megküzdened és mi az amit nem tudtál megoldani. (ha úgy gondolnád miért is érdekelne bárkit ez megnyugtatlak minden előadó így érzi, ez természetes.)

pp
(nem akarom összetörni a rólam kialakult képet, de én egy cseppet sem segítettem a probléma felfedésében az érdem nem az enyém, hanem az előttem hozzászólóké... ez ugyanis már egy másik szál. Írok is magamnak egyet gyorsan, hogy tudjam hol a helyem. ;))

0
0
aboros képe

lásd pp hozzászólását. egy szabadon választott keresőkifejezésre igen rövid idő alatt az első helyre lehetne hozni egy oldalt, pláne ha mondjuk beszáll a komplett közösség oda mutató kulcsszóhelyes linkekkel is, egy hét alatt simán az első helyre lehet hozni egy oldalt például végtelen valószínűtlenség hajtóműre.

tulajdonképpen a drupal alapú oldalak kereső(re)optimalizálásának semmi különös trükkje nincsen, ugyan azok a szabályok érvényesek, mint egy sima html oldalnál. vannak fontos és kevésbé fontos szövegpozíciók, azokat kell okosan használni és linket építeni, linket építeni, linket építeni... általában nem felhozni nehéz egy oldalt jó helyre egy adott kulcsszóra, hanem ott is tartani.

ilyenkor mindig elmondom azt is, mert szerintem nagyon fontos tisztázni, hogy a kereső(re)optimalizálás alapvetően nem a programozó, de még csak nem is a sitebuilder munkája. az alkalmazandó eszközök programozói szemmel roppant egyszerűek, mindazonáltal én, a programozó, csak eszközt tudok adni az optimalizáláshoz. a sikeres kereső(re)optimalizálás titka a nagyon alapos kulcsszóanalízisben rejlik, illetve a konkurens oldalak tüzetes vizsgálata is baromi fontos. (mindkettőt folyamatosan kell végezni, ha nem figyelsz oda pillanatok alatt lerugnak a véres verítékkel megszerzett pozíciódból)

a kereső(re)optimalizálás legnagyobb részben a szövegíró munkája, a programozótól kapott szövegmezőkbe megfelelő szavakat kell írni, erről szól a feladat. van amikor ez igen könnyű és olyan is van, amikor roppant nehéz, kulcsszava és konkurenciája válogatja. :)

"drupal" -ra mondjuk kifejezetten nehéz lenne elsőre jönni :) tekintve a drupal.org kilences(!!!) pageRankjét, ellenben "csokicsizma" -ra jóval könnyebb lenne értékes helyezést elérni. :)

0
0

-
clear: both;

gazsesz képe

Nekem is ugyanez a tapasztalatom, hogy sokkal könnyebb felhozni egy oldalt az első oldalra, mint ott tartani. Egy teljesen új induló oldal 2 hét alatt feljött az első helyre, majd szépen lassan visszacsorgott.
Ami szerintem fontos, elengedhetetlen az ott tartáshoz:
1. Tartalom. Folyamatosan bővülő, friss tartalom, amely tartalmazza a megfelelő kulcsszavakat és szinonímákat. Nagy előny a fórum, blog.
2. Mennyi konkurencia van az adott kulcsszóra. Sex, porno, hotel kulcsszavakra szinte lehetetlen kijönni előre, vagy irtózatos sok munka és pénz árán lehet és sok időbe is telik.
3. amit említettél, hogy sok külső, nagy pagerankkel rendelkező oldalról legyen hivatkozás rád.

A sitemap.xml beküldésével kapcsolatban még nem tapasztaltam hátrányt, de ennek megvitatása sztem inkább filozofiai jellegű lenne.

0
0

Gazsesz