Sziasztok!
A kérdés szerintem legtöbbeteknek meghökkentő, de negem érdekelne a válasz.
Egy zárt tartalmi rendszer beállításai érdekelnének.
Van egy blog, ahol CCK és view segítségével megcsináltam azt, hogy kiválasztható egy új bejegyzés esetén egy plusz mezőben, hogy az adott irást mindenkinek szánja, vagy csak a zárt tartalmi rendszer tagjainak (a felhszanálóknál egy csoport). A node-ba, ami az alapértelmezett kezdőlap ott egy szűréssel visszaírodnak a mindenkinek szánt blogbejegyzések, egy "zartblog" útvonalmegjelölésű oldalon pedig szintén egy szűrésel csak a zártblogba szánt bejegyzések íródnak vissza.
Kérdésem a következő: hol és hogyan tudom beállítani, hogy a "zartblog" oldalamat csak egy adott felhasználói csoport lássa, tehát anonymus felhasználóknak ne jelenjen meg.
Valamint hogyan tudom kivitelezni, hogy zárt rendszerbe való belépéskor a felhasználói csoportnak a bejelntkezést követően a "/zartblog" oldal legyen az alapértelmezetten megjelenő oldala és ne az egyébként beállított /node!
A kérdés végülis így is megfogalmazható: hogyan tudok egy adott pl. oldal típusú tartalmat adott felhasználói csoportokhoz kötni. És hogyan tudom bellítani, hogy belépéskor egy ilyen oldal legyen az alapértelmezett főoldala a csoportnak.
Köszönöm a segítségeteket!
Kicsit jobb lenne,
ha nem egy CCK mezővel, hanem két tartalomtípussal ("Nyilvános blog" és "Zárt blog") dolgoznál. Mert akkor a Content Access modullal tudsz tartalomtípusonként a csoportnak jogot adni az olvasásra.
Nagy Gusztáv
Szerintem életszerű...
... a felállás. Készítesz egy tartalmat, aztán mégis úgy gondolod, hogy zárttá teszed, vagy pont fordítva. A két tartalomtípus esetében hogyan változtatsz a 'zártságon'?
A node convert ugye nem ér, az nem adható bárki kezébe :D
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
TeeCee, the One and Only
úgy változtatsz a zártságon
hogy a megfelelő jogosultsággal rendelkezők nodeonként felülírhatják az alapértelmezett beálíttásokat, ez alapszolgáltatása a content accessnek. (ami tapasztalataim szerint remek modul egyébként, mégse ezt használnám, lásd másik hozzászólásom)
-
clear: both;
Itt az idő, hogy megtanuld a Drupal programozását.
Elég motivált vagy és az egyik mintapélda modul kb. pont ezt teszi. ;)
Persze a kézikönyvet is elolvashatod, mert ott is van egy pár tipp.
pp
Palócz István
https://palocz.hu | https://tanarurkerem.hu
kösz ránéztem,
van, ami nem túl világos (az asszociatív tömb egyes kulcsaival és lehetséges értékeivel nem nagyon vagyok tisztában főleg, többek közt), de nagyjából érthető főleg a kommentek segítségével.
Természetesen érdekel ilyen mélységekben is a dolog.
Jelen esetben viszont a már meglévő node access-sal nem tudnám megoldani a dolgot, minthogy egy példamodulból kiindulva neki ugrok a modulosításnak és azzal kezdek operálni?
alant elő is jött egy probléma a már meglévő modul működése kapcsán is :)
- Szabó Gábor -
"Előre minden élharcos, akinek a jelmondata az, hogy - amég élsz, alkoss"
kösz mindenkinek,
a következő történt.
Gusztáv ötletéből kiindulva a content access-el és kis átalakítással valóban tudom csoporthoz kötni, hogy megjelenjen a tartalomtípus.
DE mocskosmód idegesít, hogy nem lehet ezt megoldani, úgy ahogy szerettem volna.
PP írása alapján felvillant a körte, hogy biztos van node acces modul is :D, ami ezt testesíti meg (még sose használtam), de feltettem, de engedélyezés után, akár milyen node-ba megyek dobja a fatál errort :) ha kikapcsolom helyreáll a rend, ha bekapcsolom se a régi meglévő tartalmat nem tudok megnézni, ha újat akarok létrehozni mikor a megjelenítéshez érkezek megint jön a fatál error:
a menu.inc 346dik sorában ez van (ami neke nem sokat mond):
ötlet, mi lehet a gond?
- Szabó Gábor -
"Előre minden élharcos, akinek a jelmondata az, hogy - amég élsz, alkoss"
csoportfüggő tartalmakra én organic groupsot használnék
ha nagyon penge vagy modulírásból, szerintem csak akkor érdemes erre saját modult írni.
kiváló a content access is, de valahogy néha nem az igazi. :)
én az organic groups modullal mennék ma már egy ilyennek neki. régebben sose használtam, mert azt hittem, nincs rá szükségem. félregondoltam, hogy mire is jó az. próbáld ki, hibátlan, a képességeinek hála még sokkal rugalmasabb és 'feature-rich' -ebb (szép magyar szó) alkalmazást építhetsz. maga a csoport is egy node, ennek ezer haszna van. egyetlen ilyen nodeod lesz az igaz, ami maga a 'zárt csoport'. aztán ebbe a csoportba küldhetsz be bármilyen tartalomtípust amire engedélyezve van, hogy lehet azt csoportokba postolni. így lehet a csoportodnak saját blogja, fórumtémái, eseménynaptára, térképe, anyámkinnya. ha jól emlékszem van egy group by role kiterjesztése is, amivel 'role' alapján tudsz automatikusan csoportba sorolni felhasználókat. a csoportnak saját sminkje is lehet, így példál lehet olyat, hogy a zárt csoportod más blokkokat lát, mint a többiek.
rengeteg sok dolgot tud még, inkább próbáld ki, aztán kérdezz újra! ;)
én tuti az organic groupsal indulnék el.
-
clear: both;