hol a hiba - multisite

CsermakTom képe

Üdv!

Van egy 6.9 a domain.hu-n. Ehhez tartozik a domain_drupal nevű adatbázis, amiben domaindrupal_ prefixe van a tábláknak
Gond nélkül telepítettem a sub1.domin.hu-t mint multisite. Ehhez a sub1_drupal nevű adatbázis tartozik amiben a tábláknak sub1drupal_ prefixe van.

Megvan a sites/sub1.domin.hu könyvtár benne a settings php
Ha azt akarom hogy a domain.hu felhasználói a nevükkel jelszavukkal be tudjanak lépni a sub1.domain.hu-ra akkor meg kell osztanom a megfelelő táblákat a megfelelő módon.
No itt akadtam el.
Úgy értelmeztem, hogy ezt úgy kell, hogy a sites/sub1.domin.hu/settings.php-ba kell beírni hogy használja a domain_drupal tábla domaindrupal_users tábláját is.
Olvastam, hogy pontot kell használni a megadáskor, mégpedig elé az adatbázis neve, utána meg a megosztandó tábla prefixuma.
Elvileg így nem? :

$db_prefix = array(
'users' => 'domain_drupal.domaindrupal_',
);
(A szintaxis benne volt a settings.php-ban. Habár a drupal.org-on idézőjel van az aposztrof helyett.)

Bocsánat ha valami nagy ökörséget írok, de most csinálok először ilyen multisite meg megosztós dolgot.

Ehhez tartozik egy kérdés még.
Megoldható, hogy a sub1.domain.hu ne használja a saját users táblát, hanem ő is a domain.hu users táblát használja? Hogy ha valaki regisztrál a sub1.doman.hu-n akkor az adatok a domian.hu adatbázis (domain_drupal) domaindrupal_users táblába kerülnek?
És hogy kinek milyen joga van az oldalon, az attól függ, hogy milyen csoportba tartozik az adott oldalon? Merthogy a csoportokat nem akarnám megosztani, azt külön állítom be és definiálom a jogait.
Az egész végeredményeként azt szeretném kapni, hogy van két (lesz több is) site, domain.hu sub1.domain hu. Külön sminkek, külön csoportbeosztás, más tartalom... viszont a regisztrált felhasználóknak egy közös táblában van minden megadott adatuk, és hogy mit tudnak csinálni az egyes siteokon, az az adott siteon lévő csoportbeosztástól függ.

A választ előre is köszönöm!

Drupal verzió: 
pp képe

Először is teljesen feleslegesen gányolsz így! A Drupal 6-ban már eleve benne van egy lehetőség erre úgy hívják Open Id.

Ha már van külön adatbázisod, akkor teljesen felesleges a tábla előnév. Figyelj oda mert nem csak a user táblát kell ám megosztanod, hanem adott esetben több más táblát is. (ha nem tudod melyikeket akkor inkább használd az Open Id-t mert az erre való)

Egy szétgányolt rendszert később nehéz lesz ám üzemeltetni! Szóval csak óvatosan ezzel.

pp

0
0
CsermakTom képe

Először is köszönöm a gyors válasz!

Pont nem gányolni készülök, hanem egy meglévő daradokban lévő rendszert egységesíteni. És mint írtam most tanulom ezt a multisite dolgot. Simán lehet hogy rossz irányba indultam el, ez esetben köszönöm az útbaigazítást! Viszont meg akarom tanulni, mert jól fog jönni máskor is!
Pár szó hogy világosabb legyen:
Jelenleg van egy domain.hu. A honlapon csak 4 link a 4 aldomainhoz, amiken:

sub1 drupal 5.7 adatbázis1
sub2 drupal 5.7 adatbázis2
sub3 drupal 5.14 adatbázis3
sub4 drupal 6.1 adatbázis4

Hogy miért van ezek mellet előtagja a tábláknak? Végül mindegy nem? Valóban felesleges, de nem baj, csak oda kell figyelni a táblamegosztáskor a szintaxisra. Vagy tévedek?

Amit írtam az jó szintaxis?

Tudom hogy adott esetben más táblákat is meg kell osztani, csak először azt akartam elérni (teszt rendszeren dolgozok) hogy be tudjak lépni az egyik oldalra a másikon regisztrált névvel. A fórumokat olvasva úgy értelmeztem, hogy ehhez első körben elég ennyi. Lehet hogy tévedtem? Ha igen hol?
Reméltem, hogy ha ez sikerül, akkor világossá válik egy-két dolog, és nem kell fölöslegesen kérdeznem.

Szóval ez a kiindulási állapot.

Felraktam a domain.hu-ra a 6.9-es drupalt. Az nem gond hogy a sub oldalakat frissítsem és multi site oldalnak állítsam, be. Van egy teszt.domain.hu amivel kiprobáltam, a szükséges modulok megvannak 6-os verzióra. Pontosabban folyamatban vannak a dolgok, még nem akadtam el.

Viszont ez egy nagy közösségnek az oldalai. A sub-oldlak az egyes ágaknak az oldalai.
Az egységesítéshez tartozik a fent említett kérdés:

"Megoldható, hogy a sub1.domain.hu ne használja a saját users táblát, ..."
Azért mert alapból mindenki beléphet mindenhova, írhat a fórumokra, de az egyes ágaknak, vannak védett tartalmaik, amikhez csak egyes csoportok férhetnek hozzá.
(Az nem gond ha újra kell regisztrálni mindenkinek, mert még MOST kevés a felhasználó)

Az openID itt nem biztos hogy a legjobb megoldás.
Habár lehet hogy még nem tudok eleget az openID-ről, de eddig nem úgy tűnt, hogy minden megoldható úgy ahogy leírtam (minden oldalon regisztrálható, egy közös user tábla...)
Meg táblamegosztásra amúgy is szükségünk lesz.

Szóval tanulom a dolgokat, és megköszönöm a segítséget!
Remélem érthető hogy mit és miért szeretnék!

Tamás

0
0
pp képe

Teszt rendszeren kipróbáltad és nem működött?

Azért arra figyelj, hogy különböző főverziójú Drupalokkal inkább nem fog menni, mint igen. ;) Az 5.7-es és az 5.14-es Drupal meg nem létezik! Tessék felhúzni mindet 5.15-re!

Én annak idején csináltam ilyet, és már nem tudom, hogy mi volt az a rengeteg probléma ami előjött, de az maradt meg bennem, hogy ez nem jó megoldás. 4.7-es Drupallal kísérleteztem, de voltak olyanok, hogy júzer be tudott lépni ugyan, de mivel nem volt egyik csoport tagja sem (még az authentikált júzer csoport tagja se!) nem tudott csinálni semmit. Kézzel kellett beletolni a csoportba. Aztán ott van az, hogy vannak modulok, amik a júzer létrehozásakor csinálnak valamit, na azok is hasalni fognak, mert egyszer csak lesz egy júzer és nem létrejön. Szóval én nem javaslom.

Képzeld el mi van akkor, ha a sok baráti oldal szét akar válni. Na akkor meg már foghatod a fejed, hogy na most mi legyen. OpenId-nél ez nem probléma.

Ami biztos, hogy az update.php-ket állandóan hekkelned kell, hisz az első szájton lefuttatott update után lesznek olyan táblák a többiben, amik már updatelve lettek. Persze lehet nem lesz olyan tábla ami érintett, de folyton nézned kell.

Szóval jól csinálod, de nem jót. ;)
De a döntés a tied, járj nagyobb sikerrel mint én.

pp

0
0