Tudom, keressek rá, gyakori kérsdés stb. Rákerestem. De nem találtam pontos infót arról, hogy a tárhely szolgáltatótól mit is kérjek.
(Drupal 5.7 telepítve, ez szolgálná ki a másik oldalt is, ami aldomainen lesz.)
A drupal.org kézikönyv ezt írja:
Edit the appropriate settings in your web server to point to the Drupal root directory
1. Vagyis a szolgáltatónak az a dolga, hogy az aldomaintaz eredeti drupal könyvtárra irányítsa? Segítsetek kérlek, mert én nem vagyok járatos szerver ügyekben, a szolgáltató pedig Drupalban!
2. Van e más amire még figyelni kell a tárhely beállításnál?
3. A használni kívánt domain még bejegyzésre vár. El lehet-e kezdeni egyáltalán már most a második webhely építését? Ha igen, akkor mi legyen a sites alkönyvtárának neve? (Normál esetben ugyebár a multisite oldal URL-je alapján kell elnevezni.) Milye URL-t kell beállítani a settings php-ban?
Hirtelen ennyi, de biztos akadnak még tisztázandó dolgok.
Köszönöm!
sites mappában almappa
Igen. Te pedig létrehozol a sites mappában egy valami.domain.hu nevű könyvtárat, abba pedig elhelyezel egy settings.php-t, és írhatóvá teszed, hogy a Drupal telepíteni tudjon. Utána felkeresed a valami.domain.hu címet a böngészővel, és minden megy a szokásos módon.
A szolgáltató nyilván be tud állítani egy ideiglenes domaint. Szokványos esetben semmilyen URL-t nem kell beállítani a settings.php-ban, csak a könyvtárat létrehozni a sites mappában.
Értelemszerűen az új webhely alá kell egy plusz adatbázis, vagy prefixelni kell a tábláidat.
Még néhány részlet nem tiszta
Most még csak domain.szolgaltato.hu es aldomainlesz.szolgaltato.hu típusú címeim vannak. Akkor a mappát ennek megfelelően nevezzem el?
Rosszul fogalmaztam: telepítéskor beíródik a settings.php-ba az oldal url-je. Mikor meglesz a valódi domain akkor kell a változást rögzíteni a settings.php-ban. Így van? (Meg a könyvtárnévben? lmf.)
Köszönöm!
Üdvözlettel:
Hajas Tamás
A teljesség kedvéért
Miután a szolgáltató beállította az aldomaint, a sites mappában létrehoztam egy aldomainlesz.domainlesz.szolgaltato.hu név formátomú mappát és így mappával megegyező címen tudtam telepíteni egy újabb Drupal webhelyet.
Meglátjuk, mit kell tenni, ha élővé válik a domain.
Üdvözlettel:
Hajas Tamás
Jobb helyeken
Jobb helyeken, te hozhatod létre az aldomaineket, ahol te magad adhatod meg, hogy melyik mappára szeretnéd irányítani az adott aldomainre érkező forgalmat.
A multisite-nál az a lényeg, hogy minden forgalmat ugyanarra a mappára irányítasz, már mint arra a mappára, ahol a Drupal index.php állománya található.
Ezután a /sites alatt kialakítod az url-nek megfelelő könyvtárakat pl.:
Ezután a /sites/default/settings.php-t átmásolod a létrehozott mappákba, majd az átmásolt settings.php-kban beállítod a megfelelő adatbázis elérést, vagy egyéb modosítást.
Értelem szerűen, ha megtörtént a domain bejegyzése, akkor a /sites alatt lévő mappákat át kell nevezni, miután a szolgáltatód beállította az átirányítást. Ezzel csak az a gond, hogy a szolgáltatód nélkül nem tudsz lépni, ha újabb aldomaint szeretnél csinálni.
Páldi Zoltán
Egyelőre maradok
Jobb helyeken lehet - de (egyelőre) ez a szolgáltató éri meg a legjobban nekem.
De köszönöm a részletes leírást!
Üdvözlettel:
Hajas Tamás
van domain,, van multisite
Él az új domainem.
A főkönyvtárba domainlesz.szolgaltato.hu címen telepített alap druapal működik a domain.hu címről is.
Az aldomainre tervezett webhely esetében a sites/all/ mappában létrehozott mappát át kellett nevezni aldomain.domain.szolgaltato.hu formáról aldomain.domain.hu-ra és így elérhető lett a második webhely is. A settings.php-t nem kellett módosítani.
Üdvözlettel:
Hajas Tamás