Java megint

sajt képe

Így karácsony és újév között megint belefogtam a Java-ba, miként ez tavaly is történt.

Idén azonban egy kicsit más a helyzet, mivel el is kell készítenem egy project management cuccot. Mindezt alapvetően Java EE-vel csinálom (bármit is jelentsen ez). Miért is Java EE? Régebben ezt a dolgot (Java Enterprise Edition) J2EE-nek hívták. A Java verzió-számozása elég furcsa. A jelenleg érvényes verzió az 1.6, amit Java6-nak is hívnak. A J2EE-ben a 2-es a java 1.2-t, vagyis a Java 2-őt jelenti. Azonban a Java 5-ben (1.5) olyan nagy változások történtek, hogy már nem hívhatták többet J2EE-nek, így lett belőle Java EE
De mi is ez a Java EE? Ez végül is egy keretrendszer specifikációja. Benne van az, hogy az alkalmazásszervernek mit kell tudnia. A Glassfish például egy ilyen alkalmazás-szerver, de ebből még van jó néhány például a JBoss.
Szóval nem egyszerű a történet, de nagyon ki van találva. Az egész arról is szól, hogy a legtöbb hiba fordítási időben jöjjön elő, illetve egy jó IDE esetén (ilyen a Netbeans), már gépelés közben. Szerintem sok php-s keretrendszer a Java EE-ből vette az alapelemeket (szerintem itt használták először az MVC-t, bár teljesen máshogy, mint ahogy gondoltuk), de a php-s keretrendszerekhez nem nagyon van ide támogatás. Például drupal-hoz is csak egy aprócska modul van, ami minden áron a /modules-be akarja betenni a modulomat.
Egyébként a drupal jóval egyszerűbben kezelhető, bár még a portlets dolgokat nem láttam. Az volna az igazán jó, ha például a netbeanshez lennének drupal-t tamogató dolgok, ugyanúgy mint a java-s dolgokhoz. Az automatikus kiegészítés elég jól megy NetBeans-ben, de jó lenne, ha például menüt is egyszerűbb lenne csinálni, vagy formokat.

-->

Trackback URL ehhez a bejegyzéshez:
http://amon.hu/trackback/60