Egy corporate site építésekor szükség volt arra hogy elérhető legyen a tartalom arab nyelven is. Több érdekesség is felmerült közben, így gondoltam összeírom pár mondatban..
- Első és legfontosabb hogy az amúgy szép és működő weboldal kicsit megzakkan, margók nem oda, nem úgy tapadnak mint kéne. Értsd, a CSS ugyanaz, csak teljesen máshogy néz ki a site ha a bal oldal helyett minden a jobb oldalra helyeződik. Szóval erre nincs konklúzió, egyszerűen be kell igazítani újból mindent hogy az szép legyen továbbra is.
- Menü kialakítása.
Bár nem mindneki ért egyet, de én a menüt úgy szoktam kialakítani hogy nyelvenként készítek egy-egy menüt (Pl: Magyar menü, Arab menü, stb). Így szerintem kényelmesebb mint hogy a fordítással bajlódjak állandóan. Ha az eredeti változna, 4 nyelven kéne változtatni.. Grrrrr
Szóval Arab menü kialakításánál, amikor fordítottam a tartalmat, valahogy nem igazán akart működni nekem a menüben az alá-fölé rendelés. Nem igazán értettem a dolgot.. Elmentem a Menü oldalára is, hogy majd ide-oda huzogatom a beküldött menüpontjaimat, de mentés után visszaállt az eredeti, mentés előtti verzióra.
Aztán véletlenül átváltottam arab kezelőfelületre amenüben is, és lácc csodát, a menü észhez tért, lehetett ide, oda huzogatni stb. Kérdés honnan tudtam hogy mi hogy jön? :)
Szerencsére, amúgy logikusan is, az URL kiosztás angol volt, így a menüpontra húzva a kurzort egyből lehetett lárni miről is van szó. - cufón-t használtam az oldalon, és kiderült nem kezeli az arab karaktereket, így minden cufón-ra belőtt elemet nyelvesíteni kellett, hogy az arab nyelvre ne fusson rá (pl: body.i18n-en ul.menu li a). Így sajnos elég hosszú lett a JS-e, de legalább arab nyelven is megejelennek a weboldal fontos részei.
A menü problémával nagyon sokat bajlódtam, szinte ott volt hogy kézzel inkább összepakolom egyszerű blokkokként a nyelvre, de sikerült megoldani, mint látható