Webformban csak értékkel rendelkező rács- v. táblázatsor kiírása

drgyz képe

A webform e-mail értesítőjében v. webform eredményekben:

  • a jelölőnégyzetek komponens listájából csak a kiválasztott tételeket mutatja,
  • míg a rács komponens v. a táblázat elem összes sorát (tételét) mutatja, akár van értéke, akár nincs. Ez sok tétel esetén nehezen átláthatóvá teszi az eredmények értékelését.

Találkozott már vki ezzel a problémával?
Lehetséges-e, hogy a jelölőnégyzetek komponenshez hasonlóan a rács komponens v. a lista komponenst tartalmazó táblázat elem csak értékkel rendelkező sorait kapjuk meg e-mailben?
Ha igen, akkor mi a beállítás?

Köszönöm a válaszokat.

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
drgyz képe

Sajnos utána kellett olvasni és az ilyen nagyon tud fájni :)

A Webform modul THEMING.txt fájlja alapján átmásoltam a saját sminkembe a webform-mail.tpl.php fájlt és átneveztem az adott webform nid-jére: webform-mail-nid.tpl.php
(If you want to edit the e-mail sent by only one particular webform, rename the file "webform-mail-[node id here].tpl.php", replacing [node id here] with the node ID of the webform.)
Ezután beszúrtam ebbe a fájlba a  print_r($submission) sort, ami kiírta az e-mailben az összes elérhető változót.
A $submission->data[] tömbben pedig megnéztem, hogy melyik az általam keresett komponens (tömb). A példámban ez a $submission->data[14]-es.
Ezután a webform-mail-nid.tpl.php-ben 2 egymásba ágyazott foreach ciklussal feldolgozom és csak az értékkel rendelkező sorokat iratom ki.

  1. foreach ($submission->data[14]['rows'] as $row_key => $row_value) {
  2. foreach ($row_value as $item_key => $item_value) {
  3. if ($item_key == '0')
  4. {
  5. $tetel_nev = trim($item_value, "*");
  6. }
  7. else
  8. {
  9. $tetel_mennyiseg = $item_value;
  10. }
  11. if ($tetel_mennyiseg <> 0)
  12. {
  13. print $tetel_nev." - ".$tetel_mennyiseg." csomag\n";
  14. }
  15. }
  16. }
0
0