Webform kibővítése automatikus mezővel

ispani képe

Üdv mindenkinek!

D7.15 Adott egy webform, amely egy megrendelőlap. Ezen szeretnék létrehozni egy olyan mezőt, amelynek az értéke a form elküldésekor generálódik, pl. XXXeeeehhnn%sid formátumban. Ez lenne a megrendelés azonosítója, ami bekerülne a táblába, e-mailban is elküldené, illetve a megrendelést nyugtázó oldalon is kiíratnám.

Próbáltam rejtett mezővel, gondoltam alapértelmezett értéknek beírnám kifejezésként. Járható út? Token modul fent van, csak nem tiszta, hogy hogy használjam a kifejezésben. Dátum kéne és a %sid. Ezt kéne egy számmá összedrótozni és betenni a mezőbe.

Lehetséges, hogy ezt esetleg CCK-val vagy a webform modullal tudom belevarázsolni a táblába, vagy külön modult kell írnom hozzá?

Igyekeztem végigolvasni a webformos topicot, de nem találtam hasonló problémát, illetve választ. Ha elsiklottam volna felette, akkor elnézést kérek, - egyelőre viszont egy kis segítséget :)

Taxonomy upgrade extras: 
Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
szt képe

Szerintem jó az ötlet, a rejtett mező alapértelmezett értékének valami ilyesmi kell:
[current-date:custom:Ymd][webform:sid]
vagy ha esetleg több webform is van, akkor:
[current-date:custom:Ymd][node:nid][webform:sid]

2
0
ispani képe

Betettem egy szövegmezőbe, de csak a kifejezést írja be, az értéket nem. Lehet, hogy valamit nem állítottam be?

0
0
aruna képe

a beviteli mező php kódot, és php-vel
tudod/akarod kiírnia token-t, akkor így is lehet:

<?php
// print node id
print token_replace('[node:nid]');
?>
1
0
ispani képe

ebben a változatban is csak a képletet írja ki a mezőbe :(

0
0
ispani képe

Sajnos már ott elakad a dolog, hogy a tokent be szeretném vinni a rejtett mezőbe. Egyszerűen kiírja a kifejezést - az az érzésem, hogy csupán valami szintaktikai hibám lehet...

A beküldés utáni üzenetben sem tudom kiíratni a tokeneket. Token modul mellé még be kell kapcsolnom esetleg valamit?

Hálás köszönet az ötletekért...

0
0
szt képe

Utánanéztem kicsit.
A Webform csak a 4.x-es verzió óta kezeli out-of-the-box az újfajta D7-es tokeneket, a korábbi verziók elég macerásan támogatják.
Szóval a kérdés: melyik verzió van neked a Webformból?

2
0
ispani képe

Szia! Óriási köszönet, hogy foglalkozol a dologgal. Olyan, mintha nem is működne a token. Egyébként a %nic %user stb. működnek. Én is próbálok utánaolvasgatni. Esetleg nem lehet ebben a %xxxx formátumban legenerálni a yymmdd formátumot? Nekem végül is az is jó lenne, csak gondoltam tokennel egyszerűbb... :)

Szóval a verziók:
Drupal: 7.15
Webform: 7.x-3.18
Token: 7.x-1.4

0
0
ispani képe

Szóval az van, hogy frissíteni kellett a webformot is és a token modult is. Erős a gyanúm, hogy a sorrend sem mindegy, először a tokent kapcsoltam be.

Lényeg, hogy a frissítés után már nem a %nic típusú vezérjeleket ajánlja fel, hanem a tokeneket.

Mindenkinek köszi a segítséget!

1
0
datis képe

Azt hiszem hasonló cipőben járok...

Drupal: 7.18
Webform: 7.x-3.18
Token: 7.x-1.4

Drupalban kezdőként a kérdésem az lenne, hogy ezt a webform és token modul frissítést „fájdalommentesen” hogyan is kellene végrehajtani.

A segítséget előre is köszönöm!

0
0
szt képe

A Webform-ot frissítsd a 4-es branchre, ez most a legfrissebb: 7.x-4.0-alpha6.
A token modult viszont most még nem is tudod újabbra frissíteni, úgyhogy ez a rész abszolút fájdalommentes lesz ;)

1
0
datis képe

Köszönöm!

A frissítés megoldotta a problémát.

1
0