Webform colorboxban átméretezhető textarea

fox mulder képe

Üdv!

Van egy Colorboxban megjelenített webform-om (Colorbox Node modul segítségével), ami tartalmaz egy átméretezhető textarea beviteli mezőt. Ha ezt átméretezem, szeretném, ha a colorbox doboz is átméreteződne (különben a submit gomb kikerülhet a colorboxból és egyáltalán). Itt egy példa, ahogy szeretném: http://www.mattig-schauer.at Kontakt link a header-ben.

A colorboxhoz saját stílust hoztam létre a sites/all/modules/contrib/colorbox/styles/default mappa másolásával és annak .js fájljában próbálom elkapni a textarea burkoló div-(j)ének resize eseményét (hogy a változáshoz igazítsam a colorbox doboz méretét), de nem történik semmi (úgy vettem ki a google turkálásokból, hogy a textarea nem küld resize eseményt, a burkoló div viszont igen és hogy követi a befoglalt textarea méretváltozását, azt látom Firebug-ban):

  1. (function ($) {
  2.  
  3. Drupal.behaviors.initColorboxDefaultStyle = {
  4. attach: function (context, settings) {
  5. $(document).bind('cbox_complete', function () {
  6. // Only run if there is a title.
  7. if ($('#cboxTitle:empty', context).length == false) {
  8. setTimeout(function () { $('#cboxTitle', context).slideUp() }, 1500);
  9. $('#cboxLoadedContent img', context).bind('mouseover', function () {
  10. $('#cboxTitle', context).slideDown();
  11. });
  12. $('#cboxOverlay', context).bind('mouseover', function () {
  13. $('#cboxTitle', context).slideUp();
  14. });
  15. }
  16. else {
  17. $('#cboxTitle', context).hide();
  18. }
  19. /* El kellene kapni a textarea burkoló div méretváltozását, hogy változzon a colorbox mérete. */
  20. $("#webform-component-kerdes", context).bind('resize', function() {
  21. alert( "VALAMI" );
  22. });
  23. /* Vége */
  24. });
  25. }
  26. };
  27.  
  28. })(jQuery);

A próbálkozás a két megjegyzés sor között van, a többi az eredeti. Mit csinálok rosszul?

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
szantog képe

Lehet zöldség, de első körben nem próbálod meg cssből, ha már úgyis saját styleod van? Az emlegetett oldalon semmilyen js nem befolyásolja a méretet, és a default colorbox stílusba is többé-kevésbé sikerült elérni az automata méretezést, hátha egy saját stílusban nem csak többé-kevésbé lehet megcsinálni.

0
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

fox mulder képe

...ezt a részt a válaszodból: „és a default colorbox stílusba is többé-kevésbé sikerült elérni az automata méretezést”. A példaként felhozott honlap nem colorbox.js, én meg azzal próbálkozom (lehet, hogy a végén saját megoldás lesz) utánozni, de sehogy sem sikerül kicsikarnom a méretváltozást.

UI.: Nem találok a Colorbox modulban ilyet: $.colorbox.resize()

0
0

Fox Mulder

minarikede képe

Pedig elvileg benne van http://www.jacklmoore.com/colorbox. Az oldal alján találsz több infót.

0
0
szantog képe

"...ezt a részt a válaszodból: „és a default colorbox stílusba is többé-kevésbé sikerült elérni az automata méretezést”. "

Úgy, hogy játszottam css-el kicsit csak úgy developer tűlbárban a böngészőben egy megnyitott colorbox oldalon.

0
-1

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

fox mulder képe

Hát akkor könyörgöm, valami támpontot, ha kérhetnék... Köszönet, előre is.

1
0

Fox Mulder

szantog képe

Haat nem nagyon emlékszem konkrétumokra, annyi a tuti, hogy a fix heighteket szüntettem meg a cboxvagymicsoda diveken meg abszolút pozíciókat relatívra, de hogy mit meg mire, nem tudom.

0
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

fox mulder képe

És arra emlékszel, hogy inline, vagy külső CSS-ben rejlik a titok?

0
0

Fox Mulder

Sk8erPeter képe

Ez milyen segítség?

0
-3
szantog képe

Igen, azzal, hogy most beugattál, máris több időm lesz a fórumra. Nagy kérés az ilyen megjegyzéseket megtartani? Nem kell válaszolni, én sem fogok.

0
-2

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

Sk8erPeter képe

"beugattál"
Nagy kérés, hogy kicsit normálisabb stílusban kommunikálj?
Nem "beugattam", hanem megkérdeztem, hogy hol van ebben a segítség, mert én nem vettem észre benne, ennyi.
Nem kell szándékosan durvulni, én sem fogok.
Köszi.

0
0
Sk8erPeter képe

Maga a resize event csak a window objektum átméretezésére "sül el".
Ismét Ben Alman írt viszont erre is egy igen jó plugint, ami megoldja a problémát úgy, hogy az esemény kiváltódjon egyéb elemekre is:
http://benalman.com/projects/jquery-resize-plugin/

Ide készítettem róla egy rövid demót, hogyan is kell elképzelni:
http://jsfiddle.net/Sk8erPeter/hCVGv/
(bal oldalt, a Manage Resources fülben látszik, hogy include-oltam a plugint, anélkül nem működik)

Persze esélyes, hogy nem feltétlenül szükséges mindez, ha játszol az overflow:auto;-val és megadott magasságokkal, de legjobb lenne, ha Te is mutatnál egy példa-HTML-kimenetet is, hogy hogyan néz ki az egész, mondjuk jsFiddle-ön. :)

0
0
fox mulder képe

Igen, közben én is kutakodom... ez nagyszerű, de egyelőre magának a Colorbox - Colorbox node kombómak az alkalmazása is kétséges, elsősorban a Colorbox lassúsága és a Colorbox node modul furcsasága miatt (másik hsz.-ben jeleztem).

0
0

Fox Mulder