Webform-ban tartalom típusból érkező korlátlan számú értékek

Karabiner képe

Üdv!
Az alaphelyzet amit meg kéne oldanom és kérnék hozzá egy kis segítséget a következő lenne:
Van egy tartalom típusom ami tanfolyami adatokat tartalmaz. Az egyes tanfolyamokhoz egy űrlapon keresztül lehetne jelentkezni. Ahol elakadtam, hogy van a tanfolyami lapon egy "időpontok" szövegmező ami korlátlan számú értéket lehet felvenni. Ez a gyakorlatban úgy nézik pl.
Időpontok:
hétfő 17-20 óráig
szerda 18-19 óráig
pént....

A különböző tanfolyamoknál teljesen különböző időpontok szerepelnek. Így amikor valaki az űrlapon keresztül szeretne jelentkezni egy tanfolyamra a webformon belül ki kéne választania az adott tanfolyamhoz felajánlott időpontok valamelyikét.

Alapból get-es megoldással próbálkoztam de itt beleütköztem abba a problémába, hogy hogyan válasszam szét a különböző időpontokat ami egy azonos mezőben vannak.
Szóval alapvetően arra keresek megoldást, hogy hogyan tudom dinamikusan szétválasztani az egy mezőben lévő különböző értékeket és azt átadni a webformnak egy lenyíló listába.

Nézegetem még esetleges megoldásként a webform dynamic select options megoldását de nem találtam olyan leírást ami több értékes mezőkre valamilyen támpontot adott volna.

Elgondolkodtam a Entityform-on de még nem használtam nem tudom, hogy megoldást jelenthetne e számomra.

Bármilyen ötlet javaslatot köszönettel veszek :)

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
dongodani képe

Talán a Rules-ban Loop-ba ágyazott Elem hozzáadása a listához akcióval.
Én mondjuk inkább egy elegánsabb Date+Calendar, vagy Event Calendar modulos megoldásban gondolkodnék.
Itt érdemes körülnézni

0
0
Karabiner képe

Köszi!
A Rules dolgot megnézem.

A Date modulra én is gondoltam csak az lehet, hogy nagyon megkötné a mező kitöltését.

A Calendar lehet, hogy itt jelen esetben sokk lenne mert ezek nem olyan időpontok amik mondjuk minden hónapba előfordulnak. Kb egy tanfolyam évente csak egyszer indul és csak kettő vagy három érték kerülne ebbe az időpont mezőbe.

0
0
dongodani képe

A webform dynamic select options dinamikus feltöltéséhez ezt a tutoriál érdekes lehet.
„I am going to explain how to dynamically populate Webform options in Drupal.”
Tovább
Mivel a WDSO tokent is fogad listaelemként, szerintem a Token modul is használható erre a célra. A Custom Tokens modullal olyan tokeneket is létrehozhatsz a node-ból való adatok kinyeréséhez, ami alapban nincs a választható tokenek listájában.

0
0
Karabiner képe

Köszönöm szépen a segítséget. :)

Végül egy harmadik megoldás nyert. Visszatértem az eredetileg gondolt tokenes elgondoláshoz.
Kicsit jobban utánanézetem a többértékes mezők token kérdésének. Valamiért text mezőnél ez a értékek szétválogatása nem lehetséges. Így csavartam a dolgon és az egész időpont mezőt átraktam egy autocomplete taxonómia mezőre. Így hasonló időpont estében nem is kell újra beírni.

A webformot meg egyszerűen hozzácsaptam a nod-hoz.
Így könnyedén létre tudtam hozni egy lenyíló választót az adott tanfolyam időpontjainak többértékes tokenei-vel. Maximalizálva van az időpontok száma de 3-4 időpontnál nem is lesz több az esetleg üres mezőt a formban meg css-ből :epty -vel eltüntetem.

A Rules dolgot nézegetem nem sok adatkiválasztót kínált fel a webformhoz pedig még egy Rules webform modult is kipróbáltam.

A Costom Token-nél és dynamic select options esetében hasonló külön kódot kellet volna írni mindkét esetben.

Hát az nem mondám, hogy egy elegáns megoldás lett. De egy lehetséges megoldás ahogy PP szokta mondani. :)

0
0