Views több nyelven - D7

szegedi képe

Sziasztok!
Abban kérnék segítséget, hogy a D7 alatt telepített views hogyan "többnyelvűsíthető" pl. a cím mező tekintetében, vagy a lábléc/fejléc tekintetében...
A tartalmak szűrése jól működik... de a views bevezető szövege és címe nem fordítható... vagy csak nem jöttem rá hogyan kellene...

A fórumokat böngészve D5-D6 esetén találtam bejegyzéseket, és D7-hez modult is, de csak dev verziót, így azt nem tenném ki az éles oldalra.
Illetve a beállításokat bégigböngészve több lefordítható stringet is találtam, de a views "fenti mezői" sajnos nem voltak köztük...

Előre is köszönöm a segítséget...
Szegedi Gábor

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
Ramirez_hun képe

Feltételezem, a dev verzió alatt erre gondoltál: Internationalization Views
Nekem bevált, egyelőre nem találkoztam buggal. Címet fordítja, láblécet nem próbáltam.
.../admin/structure/views oldalon kell a műveletek oszlopban kiválasztani a fordítást.

0
0

- ad astra per aspera -

szegedi képe

Köszi a gyors választ... igen ezt nézegettem...
"Mennyire" használtad? (csak próbáltad, vagy élesben is használod vhol?)
... mert nem szeretném beborítani az oldalt, ha lehet...
a használatára köszi az infot... de még nagyon meggondolom, hogy fel merjem-e tenni (a válaszodtól függ:)

0
0
Ramirez_hun képe

Most csinálok egy oldalt, arra tettem fel. Nincs sok éves tapasztalatom vele, de most (a fejlesztés alatt, ami majndem kész) működik rendesen.
Szerintem nem lesz vele gond, de persze ez majd kiderül idővel. Viszont más megoldást nem találtam, pedig kerestem sokat. Elég sok helyen erre hivatkoztak, azért próbáltam meg. Én is óckodtam a dev-től. Viszont van rá igény, úgyhogy remélhetőleg fejlesztés is lesz.
Többet sajnos nem tudok mondani.

0
0

- ad astra per aspera -