views felfedett kereső filter

s3rious képe

Sziasztok!

Egyszerűen már nem bírom. Nem sikerül belőni a views-nál a kereső filtereket.

CCK-val létrehoztam egyedi mezőket, de hogy kell bekapcsolni a keresőt, hogy látszódjon a weboldalon?

A fieldeket beraktam a filter criteria-ba, expose-t bepipáltam, így láthatónak kellene lennie nem?

Exposed form in block-ot igenre állítottam, a blokkok között be is raktam a megfelelő helyre, közvetlen a tartalom fölé, mégsem látszik.

Hogyan kell bekapcsolni a filteres keresőt?

Néztem youtube-on videót, angol leírásokat, de egyszerűen nem tudom működésre bírni. Nem jelenik meg.

Kérlek segítsetek mert már kezdem a falat kaparni :D

Taxonomy upgrade extras: 
Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
aksza képe

Ne mérgelődj, nem ér annyit, és visszaveti az embert gondolkodásban. A drupalhoz megfontoltság és nyugalom kell, akkor minden véghezvihető vele.

-Előszór is fordítsd le a views modult, ehhez regisztrálni kell a drupal.org - on, majd belépés után hamar rálehet találni a fordításra, amit importálva a rendszerünkbe, rögtön könnyebben lehet használni.
- Mit akarsz szűrni, sima cck mezőkön nincs mit szűrni. Ha viszont megadsz kategóriákat (taxonomy) ezt hozzárendeled a tartalom típushoz, akkor kategória szűrést már csinálhatsz viewsben, illetve ezt a szűrőt fel is fedheted.
- Mi az a filteres kereső? A filter az szűrő, a keresés az keresés. Szűrős - keresés ? :-)
- Kapcsolj be előre beállított nézeteket és ezeket tanulmányozva, módosítgatva hamarabb lehet a dolgokat megtanulni.

Nekem az a benyomásom, hogy nagyon hamar szeretnél olyan dolgokat megvalósítani ami meghaladja a jelenlegi tudásodat. Olvass és fogj bele kezdetben kisebb dolgokba, a views az drupal egyik legbonyolultabb modulja, megértése lehetetlen ha nincs kellő alapismereted az egész rendszerrel kapcsolatban: http://nagygusztav.hu/jegyzeteim

1
0