Sziasztok!
Kérdésem lenne, érdekesnek tűnik ez a Views Custom Field dolog. Az lenne a kérdésem , hogy ugyan elolvastam a "how to start" oldalt, (amennyire angolul ment) de nem tudtam meg tud-e "közvetlen" adatbázis lekérdezést ha igen milyen formában? (printelgetni formázgatni tudok vele, tehát az "egyszerűbb" php kódok mennek)
Úgy hogy
<?php $sql = 'select tid from node limit 1'; $result = db_query($sql); print $result;
nem ette meg. Továbbá Szövegértési problémáim vannak még a php-val (igyekszem tanulni) azt probáltam megfejteni szintén ehhez a lekérdezéshez, hogy milyen változóból tudom kiszedni, pl hogy milyen tipusú és értékű filterek vannak definiálva milyen mezők a viewsben értelemszerűen a query pontosításához kellenének... (ennyiből remélem rájövök a többire.)
Drupal verzió:
Fórum:
Mondd el, mit szeretnél!
Jobb lenne, ha elmondanád, hogy mit szeretnél, ahelyett, hogy Customfieldbe sql-t írnál.
Anélkül, hogy tudnám, mi a problémád, szinte 100%-ig biztos vagyok benne, hogy enélkül is megoldható.
De hogy egy kicsit a felvetésre is reagáljak:
Ez a query ugye csak egy gyors példa volt? Több szempontból sem értelmes. Valamint tanulmányoznod kellene ezt is. (limit beírása a query-be helyett db_query_range(), tábla neve {} jelek közé, db_fetch_object() vagy db_fetch_array() használata stb.)
Elolvasom az ajánlott irodalmat
Az általad javasolt oldalt nem találtam meg, eddig de most jól elolvasom. A példa egy gyors példa volt. Csak próbálkoztam értelemszerűen a lehető legegyszerűbb lekérdezéssel, a limit meg az 1000 sor elkerülése végett volt benne.
A feladat az lenne, hogy van egy nézetem, mely szótár bejegyzéseket tartalmaz. E mögé kellene kiírni hány a szótárhoz tartozó node van benne. Tudom van a term_node_count, de azt nem lehet használni tartalom nézetben, és ha lehetne is a leírás szerint nem veszi figyelembe a szűrőket (bár a modulban vannak ilyen fileok amik ugy festenek mintha igen, bár ezek nem biztos hogy működnek ugyanis a többi fileban nincs ezekre hivatkozás).
A probléma az hogy egy szótár bejegyzés több tartalomtípusra is ráhúzható. ha van egy nézetem amely listázza a szótár termeket de a link egy olyan nézetre mutat amely az adott termhez tartozó bizonyos tartalomtípusokat mutatja, akkor nem fest jól ha a szám más mint amit mögötte talál.
Példa.
informatika. Az oldalon vannak cikkek, tesztek, termékek, fórumtémák. Mindegyikben LEHET videokártya szótár termmel megjelölt node. Videokártyáról szóló cikk, teszt árú stb. De ha a nézet címe az hogy "Cikkek témák szerint (pl.)" akkor a videokártya mellett levő 10-es szám becsapós mert cikk ugyan egy nyamvadt darab sincs az oldalon, de van 8 fajta videokártya mint árú és két fórumtéma a videokártyákról. Amikor a delikvens rápattint a "Videokártya (10)" linkre akkor egy olyan nézetbe jut ahol olyan tartalmak vannak listázva aminek a TTermje videokártya és cikk meg szürve van Oldal tartalomtípusra (vagy irásra, vagy saját cikk tartalomtípusra). Az eredmény szerint ott 10 linket kellene találnia 10 cikkre. Ellenben nem talál semmit.
Én csak ezt az egy ilyen modult találtam eddig. Ha van másik amit nem találtam meg vagy, meg tudja ezt valósítani az sem lenne rossz. Vagy ha a term_node_countot erre rá lehetne venni...
A lényeg hogy egy queryvel le akarom kérdezni hány node van a rendszerben a views paraméterei szerint, ehhez kellene lekérdeznem a beállított views szürőket, és a mezőket. (szűrés mezőnév alapján -taxterm- és szűrő alapján -node type-)
Remélem érthetően fogalmaztam, ha nem elnézést kérek.
Kormen
Kormen
"Remélem érthetően
"Remélem érthetően fogalmaztam, ha nem elnézést kérek."
Lehet, hogy csak korán van, de amennyit felfogtam belőle, neked a taxonomy_term_count_nodes fgv kell amiben akár node->type ra is lehet szűrni: http://api.drupal.org/api/function/taxonomy_term_count_nodes/6
----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.
Kiváló
Na ez már annak tűnik. Már csak a használata lenne jó. Mármint a változók... Vagyis:
$views-> ??? (a mezők ahonnan kiszedhetem a TID-et és a szűrőket ahonnan kiszedhetem a node type-t)
Egy linket hogy ezt hogyan találom meg mi lehet a nyíl után. Keresgélem de egyelőre nem találom.
Köszönöm!
Kormen
Azért azt még a jegyzőkönyv
Azért azt még a jegyzőkönyv kedvéért, hogy a views-ban történő customfield-es php-s varázslások némileg a gányolás kategória, holott én is használom. :)
Ilyenkor ezzel kezdem (Devel modul kell hozzá):
És az előnézetből láthatod, hogy milyen tömbből tudsz dolgozni, jah, és nem árt lekorlátozni ez időre a megjelenítendő elemek számát 1-re, ha nem akarsz féloldanyi krudo sárgaságot.
----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.
Ezek kellenek nekem...
Mivel ugye tanulok, ezért az hogy összedöntök egy oldalt, nem nagy gond.most próbálkoztam, ezzel a DS-mel megkaptam a szép listát.
"dsm($view);
Erre adott egy szép hosszú listát. amiben úgy véltem a field(array) tid(object) lehet nekem jó. azt mondtam neki első körben hogy:
erre nem irt semmit. még a {} működött amire szintén semmit nem irt, minden más módszerrel hibaüzit küldött.
mondom neki:
erre azt mondja "array"
Lehetséges hogy nincs benne semmi? a dsm szerint ez a views_handler_field_numeric alábontva recursion (végtelen jellel) Én úgy értelmezem, (bár lehet hogy rosszul) hogy ebben kellene lennie az aktuális tid-nek. Most nem ebben van, rosszul kérem le, vagy mi lehet a probléma?
Valahol nincs egy általánosabb leírás az alapokról? változók tömbök, ugyanis itt http://api.drupal.org/api/ van sok érdekes dolog, csak az alapok nincsenek. Bitte olvasnivalót :)
Kormen
A views által lekérdezett
A views által lekérdezett dolgok a $data-ban vannak, nem a $views-ban, ezt írtam az előzőben, de meg a customfield beviteli mezője alatt is ott van.
----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.
És ha abban semmi sincs?
Szia!
A gondom jelenleg az, hogy nincs benne semmi. A $view dugig van, de a $data teljesen üres értéket ad vissza. Mit rontottam el? Jelenleg így néz ki az egyik view tpl-em.
a print $output müködik
a dsm ($view) is
a dsm ($data) viszont csak egy szürke keretet produkál szürke ponttal :)
Esetleg nem a kimenetet formázó tpl fileba kellene írnom? Ott még nem lenne meg a $data?
Kormen
Ugy látom egyelőre itt pihi van...
Esetleg egy parancs nincs, ami listázza az elérhető változókat?
Kormi
Kormen
a példád alapján
neked inkább a faceted_search modul kell.
megőszülsz, mire nézetekből értelmes keresőrendszert építesz. össze-vissza tele leszel nézetekkel, amik meg mindenféle argumentumokat meg felfedett szűrőket is használnak majd, néhol db_query lesz views mezőbe meg agyon kell túrnod esetleg a tpljét is és még ott is lesz csúnya query és mindezek tetejébe még így se lesz olyan flancos. :) kár küzdeni.
-
clear: both;