Views automatikus szelektálás

HF leon képe

Van két tartalomtípus Az első tartalomtípus egyes elemeire a második tartalomtípusban készült egyes lapokról mutat egy referencia mező.

Készíthető olyan automatikus views, ahol olyan listát szeretnék készíteni, amely felsorolja az azonos tartalmakra hivatkozó tartalmakat.

Vagyis amikor a második tartalomtípusból kattintok egy tartalomra, akkor felsorolná egy lista blokkban azokat a második tartalomtípusban készült tartalmakat, amelyek ugyan arra az első tartalomtípusra hivatkoznak, mint az, amelyik meg lett nyitva a második tartalomtípusba tartozók közül.

Drupal verzió: 
york képe

Igen.
A contextual filternel felveszed a reference fieldet es a node id-t adod meg erteknek amit az utvonalbol vesz.

0
0
HF leon képe

Igen ezt a megoldást alkalmaztam, már olyan esetben, amikor a jelen példánál maradva az első tartalomtípusba tartozó tartalom megjelenése esetén kellett megjelennie egy views blokknak. Ekkor az útvonal miatt szépen kiszűrhetők a rá referáló tartalmak.

Most viszont, ha a második tartalomtípushoz tartozó tartalmat nyitok meg, akkor szeretném, hogy egy blokkban azokat sorolná fel, amelyek a második tartalomtípusból ugyanazon elsőhöz kapcsolódnak. Van erre lehetőség?

Ugyebár ekkor az útvonal az adott második tartalomtípusban lévő egyik tartalomé.

0
0
york képe

Akkor kell egy relationships a reference fielddel, hogy azokat a tartalmakat is elerd amire hivatkozik.

0
0
HF leon képe

A blokk csak a második tartalomtípusoknál jelenik meg, ám egyik második tartalomtípushoz tartozó tartalom esetén sem jelenik meg semmi sajnos.

Talán valamit nem jól adtam meg. Kérhetnék némi részletezést?
(Az Entity Pager lapozót képez)

Views

Format: Entity Pager

Fields: Content: ID

Filter Criteria: publikált tartalom, második tartalomtípus

--------------------------------------------------------------------------------

Contextual Filters: Content: referenciamező
(Specify validation criteria: Content, Single ID, Display all results for the specified field)

Relationship: field_referenciamező ( Require this relationship)

0
0
HF leon képe

Hm valamit biztosan elrontok. Sajnos eddig, még nem jöttem rá mit. Nem sikerül az azonos elemre referáló elemeket kiszelektálni. Ugyebár itt a megnyitott lapon lévő oldal referáló mezőjének referált id-jét kéne meghatároznom, hogy a nézet az ezzel egyezőket tudja kiválasztani.

Ha a referált tartalmak közül nyitok meg egyet, akkor könnyedén ki tudom szűrni a rá referálókat.

De a referáló tartalmak közül megnyitva egyet, már nem akar sikerülni a vele azonos tartalomra mutató referáló lapot kiválogatni.
(Vagy az összes lapot kiadja, ami tartalmazza a referáló mezőt, vagy egyiket sem.)

Tulajdonképpen az éppen megnyitott lap által referált lap id-je kellene, ami alapján a nézet szűrne.

0
0