Üzenet adott felhasználónak

nakos képe

Készítettem egy új tartalmat amelyben adott felhasználónak jelenítenék meg információt.
Ehhez egy nézetet készítettem, amelyet egy menüpontból érhetnek el a felhasználók.
A továbblépésben kérném segítségeteket.

  • A hozzáférésnél csak felhasználót nem lehet megadni
  • A szűrésnél nem tudtam a belépett felhasználóra szűrni.
  • A haladó beállításoknál a kapcsolatoknál a tartalomban szerepló felhasználó mezőt a felhasználókhoz kapcsoltam, a szövegkörnyezeti szűrőt pedig a felhasználó:név -re állítottam

sajnos egyik beállítás sem hozta meg az eredményt

Van valami ötletetek a megfelelő beállításra?

Előre is köszönöm.

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
nakos képe

Újra elolvastam probléma felvetésem. Abból elég nehéz kihámozni, hogy mit is szeretnék tulajdonképpen. Megpróbálom újra megfogalmazni:
Az új tartalom tipus tartalmaz egy mezőt, ami azt (azokat) a felhasználó(ka)t tartalmazza, aki(k)nek az adott tartalom szól.
A tartalmakat megjelenítő nézetet egy menüpontból lehet elérni.
A nézetet elkészítettem, de a belépett (az oldalt néző - regisztrált) felhasználóra nem tudtam szűrni.

  • A hozzáférésnél csak a belépett (online) felhasználót nem lehet megadni
  • A szűrésnél nem tudtam a belépett felhasználóra szűrni
  • A haladó beállítások nekem kicsit kínai

Találkoztatok már ilyen problémával?
Esetleg tudtok ajánlani olyan dokumentációt - szakirodalmat, amelyben találhatok megoldást?
Előre is köszönöm.

0
0
dongodani képe

Szia!
Nem biztos, hogy ennek így sok értelme van.
Miért nem rendelsz az adott felhasználókhoz egy szerepkört és máris sokkal könnyebb dolgod lenne a tartalom elérés kezelésével.

0
0
nakos képe

A baj az, hogy akkor több szerepkör lenne, mint ahány felhasználó van. Nagyon megnehezítené a kezelést. Új felhasználó - új szerepkör ...
Nem tudom, hogy ehhez mit szól a drupal.
Nézegettem a group modult is. De azt nagyon bonyolultnak tartom ehhez a feladathoz.
Kösz, hogy szántál rám egy kis időt.

0
0
dongodani képe

Nem tudom hogy àll a d8 alatt a rules modul, de azzal tudsz olyat, hogy felhasználót, v. mező tartalmat vizsgálsz és ahhoz rendelsz vmilyen akciót. Pl. átirányítod a neki szóló oldalra. Én azért továbbra is átgondolnám, hogy tényleg ezt akarom-e csinálni.Például egy newsletteres, vagy személyes üzenős megoldást is megfontolnék.

0
0
nakos képe

Az e-mailes megoldás nem jöhet szóba.
Nem tudom, hogy egy ilyen - látszólag egyszerű - szűrést miért nem lehet megcsinálni. Egy táblázatos nézetet, amelyben egyik mező egy regisztrált felhasználó és a szűrő értéke a weboldalt éppen néző regisztrált felhasználó

0
-1
Dahar képe

Vedd fel a reference mezőt(a tartalmadban lévő mezőt ami a userre mutat) szövegkörnyezeti szűrőként. Majd a szűrő beállításainál válaszd az alapértelmezett érték megadását és ott ki tudod választani az aktuálisan bejelentkezett felhasználó azonosítóját.

2
0
nakos képe

Segítségeddel megoldottam a problémám.
Esetleg megosztanál egy részletes leírásról szóló linket a view használatáról?
Köszönettel: Ákos.

0
0