Tmp mappa folyamatosan íródik

Hilir képe

Sziasztok! Egy Drupal 7 alapú honlap üzemeltetőjeként arra lettem figyelmes, hogy a tárhelye folyamatosan betelik! A Drupal küldte is a megfelelő hibaüzenetet... Na most arra rájöttem, hogy a Drupal a sites/default/files/tmp mappába ír töménytelen mennyiségű fájlt. Ahogy én érzem, minden egyes oldalbetöltésné(?) generál egy vagy akár több fájlt is amelyeknek mérete ugyan nem nagy de, a látogatottsággal összefüggésben rengeteg van belőle (Amikor először észleltem több 10 ezer volt:S). Ha ezeket a fájlokat kitörlöm simán működik a lap tovább tehát az oldalnak szüksége nincs rájuk. Kérdésem innentől kézenfekvő: Mitől van ez? Mit lehetne csinálni, hogy ne generálja ezt a sok "felesleges" fájlt!
Bízom segítségetekben!
Előre is köszönöm!

Csatolok egy ilyen fájlt, hátha az többet mond! (Alap esetben nincs kiterjesztése sem, csak, hogy feltölthessem azért adtam neki... a fájlnév eredeti)

Drupal verzió: 
Fórum: 
CsatolmányMéret
Egyszerű szövegfájl ikonja file4rpf0P.txt3.76 KB
sgabe képe

Az időzített feladatok futtatása be van állítva az oldaladon? A szemétgyűjtő a 6 óránál régebbi fájlokat automatikusan törli az időzített feladatok futásakor. Ha a művelet sikertelen, arról készül napló bejegyzés is.

0
0
Hilir képe

Köszönöm a választ,további ötlet szükséges sajnos...
Az időzített feladat fut rendesen! Viszont a naplóban, ahogy tanácsoltad megnéztem és van is hiba bejegyzés gazdagon!
2 fajta:

1) magyar nyelvhez tartozó JavaScript nyelvi fájl létrehozása közben hiba lépett fel.

2) temporary://file8sM3cu nem másolható a könyvtárba: %directory.

Ha tudsz további útmutatást adni, köszönöm!

1
0
sgabe képe

A második pont a lényeg. Ellenőrizd a fájlrendszer jogosultságokat, különös tekintettel a languages mappát.

1
0
Hilir képe

Ellenőriztem a fájlrendszeri jogosultságokat, elvileg rendben vannak...
Vagyis másik oldalon ugyanezen beállításokkal minden rendben van!
Azonban mint tanácsoltad, megnéztem a languages mappát tüzetesebben!
Míg más oldalakon itt van egy .js bejegyzés, addig itt nincs semmi, tehát valami miatt nem íródik bele?! Amit még megfigyeltem, hogy a halmozódó fájlok a fájlnevükön kívül nagyjából egymással megegyeznek, sőt!! szerkezetben azzal a .js fájllal is ami a másik oldalon a languages mappában van...
Ha még egy ötlet lenne.... Hálás köszönet!

0
0
pp képe

Be van állítva az a fájlrendszer? Olyan, mintha nem lenne rendesen beállítva, hisz a hibaüzenetben a célkönyvtár elérési útját tartalmazó változó (%directory) nincs lecserélve.

A másik, hogy az adott könyvtár nem megfelelő jogokkal lett létrehozva és nem tudja beleírni a rendszer a fájlt. Milyen jogosultságai vannak annak a könyvtárnak?

pp

0
0
Balogh Zoltán képe

Ez a %directory dolog sima fordítási hiba volt. %destination az helyesen :)

0
0
Hilir képe

Nyilvános fájlok útvonala: sites/default/files

Ideiglenes fájlok könyvtára: sites/default/files/tmp

Így van beállítva a fájlrendszer, mármint amit én fájlrendszer címszó alatt találtam, vagy mást kéne keresnem?!

Próbálkoztam máshová állítani az ideiglenest, működik ott is de ugyanúgy telepakolja szeméttel.

Könyvtár jogosultságok: Erre gondoltam én is,próbálkoztam, de lehet nem jól: sites-755; default/-555; files/-755; tmp-most épp 700 de próbáltam 755-is...

Vagy valamit nagyon rosszul csinálok vagy valami telepítéskori galiba volt, van... más ötletem lassan nincs..

Még egy ami Nektek lehet mond valamit, én kevés vagyok hozzá, a tmp mappában lévő, a törlés utáni első bejegyzéssel együtt létre jövő .htaccess fájl tartalma:

SetHandler Drupal_Security_Do_Not_Remove_See_SA_2006_006
Deny from all
Options None
Options +FollowSymLinks

Köszönet.

0
0
pp képe

a files mappára és almappáira adj 777 jogosultságot.

http://www.zzee.com/solutions/unix-permissions.shtml

pp

0
0
Hilir képe

Kiadtam a 777 jogosultságot, nem változott semmi, továbbra is írja...
Semmi lényeges változás!:(
Sajnos!

0
0
pp képe

Nem írható az a mappa az a baj. Ezt kéne megoldanod.

pp

0
0
Hilir képe

és almappái ha jól értem...
Rendben, köszönöm a segítséget, próbálkozom még...:)

0
0
szantog képe

Nekem most volt olyan érdekességem, hogy default.settings.php-t nem tudtam törölni, pedig látszólag minden rendben volt a jogosultsággal, egyszerűen valami az oprendszer szintjén ragadt be. Support tudta csak törölni, szóval érdemes lehet futni egy kört a szolgáltatónál.

0
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

Hilir képe

Mostanra eljutottam én is ide, hogy itt valami ilyesmi lehet csak, de nem akartam elhinni...
Viszont, ha másnak is volt "hasonló" probléma...
Egyébként most, hogy felvetődött a szolgáltató esetleges felelőssége, eszembe jutott, hogy valami képfeltöltés is miattuk nem volt jó(sőt máig sem az...)
Szóval valószínűleg ők lesznek a probléma.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Ugyan megoldás nem lett de a felelős 99%-ban biztosra meglett!:)

0
0