Telepítés során adatbázis beállításnál hiba

agnes6228 képe

Sziasztok!

Nemrég kezdtem ismerkedni a Drupal -al. Úgy gondoltam saját cégünk oldalán kipróbálom élesben is a dolgot.
Úgy kezdtem neki ahogy le van írva ...

Eljutottam az adatbázis beállításig itt a következő hibaüzenetbe botlottam, hosszas keresgélés után sem tudom kideríteni mi lehet a probléma:
"
Warning: PDO::__construct() [pdo.--construct]: [2002] No such file or directory (trying to connect via unix:///tmp/mysql.sock) in DatabaseConnection->__construct() (line 304 of /opt/share/www/s/szek-em.hu/public_html/includes/database/database.inc).

In order for Drupal to work, and to continue with the installation process, you must resolve all issues reported below. For more help with configuring your database server, see the installation handbook. If you are unsure what any of this means you should probably contact your hosting provider.

Nem lehet csatlakozni az adatbáziskiszolgálóhoz. A hibaüzenet: SQLSTATE[HY000] [2002] No such file or directory.

Fut az adatbáziskiszolgáló?
Létezik az adatbázis, és a megfelelő adatbázisnév van megadva?
A megfelelő felhasználónév és jelszó van megadva?
Ha szükséges, az adatbázis hosztneve vagy IP-címe meg van adva?"

Az adatbázis létezik, ezen a néven a fel. név és a jelszó is jól lett megadva.
Tudnátok segíteni, mi lehet a gond?

Drupal verzió: 
segi képe

http://drupal.org/node/752856
itt azt javasolják egy megoldásként hogy "localhost" helyett használd a 127.0.0.1-et a host-nál. Ha ez nem segít, akkor szét kell nézni a php.ini-ben, arra is vannak javaslatok, mely sorok lehetnek a ludasok.

1
0

Drupal developer at Cheppers

agnes6228 képe

Köszönöm szépen a gyors segítséget! Szépen, rendben feltelepült.

0
0