Taxonomy Access Control Lite működése

Lx01 képe

A fenti modul felrakása után viszonylag egyszerűen választható, hogy a view, update, delete akciók melyike, melyik galérián, melyik felhasználói csoportnak van engedélyezve. Végre jól működik, egy dolgot kivéve. Hogyan lehetne a három meglévő akcióhoz a létrehozást bevenni negyediknek? Jól szűrhető a meglevő három akció, de a létrehozást sehogyan sem tudom kontrollálni. Így aztán bármely felhasználó akinek a kép létrehozása engedélyezve van bármely galériába beleírhat. (Érdekes, hogy a törlést már tudom szűrni)

Mi lehet a megoldás??? Előre is nagyon köszi!

Drupal verzió: 
sgabe képe

Így aztán bármely felhasználó akinek a kép létrehozása engedélyezve van bármely galériába beleírhat.

A galériáid külön szótárak? Mert a modul csak az egyes kifejezésekhez való jogosultságot szabályozza, tehát a szótárakhoz ettől még hozzáfér a felhasználó.

0
0
Lx01 képe

A Galéria önmagában egy szótár és az ebben levő algalériák a kifejezések. Így is meg lehet oldani szerinted, hogy az új galériák létrehozását illetve a képek feltöltését korlátozzam?

0
0
aboros képe

tudom, hogy mi ajánlottuk, de mégse oldja meg az egész problémádat, mert nem arra van amit szeretnél, illetve csak részben. (van a modulhoz egy readme.txt file, olvasd azért el azt szerintem)

ez a modul alapvetően arra van, hogy az egyes nodeokhoz korlátozza a hozzáférést az alapján, hogy milyen kategóriába tartozik az a node bizonyos szótárban.
ez eddig ok is, arra, hogy ki melyik galériában lévő képeket láthatja. (figyeld meg, hogy itt már benne van a kép a galériában!)

az már egészen más, hogy ki melyik galériába tölthet fel, mert ott meg azt kellene szabályozni, hogy a node (kép) beküldő űrlapon, a "galériák" szótárban ki melyik kifejezést láthatja/választhatja ki.

ha az is jó megoldás, hogy egyikből sem választhatnak, hanem egy harmadik személy a megfelelő jogosultsággal fogja a beérkezett tartalmat galériákba rendezni, akkor talán az a legkattintósabb megoldás, hogy a content taxonomy modullal "mezővé alakítod" :) azt a szótárat és akkor már a cck részeként elérhető field permissions segítségével el tudod azt tüntetni a kívánt csoportok elől.

ha mindenki fel is tölthet abba a galériába, amit láthat is, akkor már bonyolultabb lesz kicsit, de nincs lehetetlen csak tehetetlen, saját modullal is meg tudod oldani ha minden kötél szakad, de most hogy így írom a dolgot, eszembe is jutott a vörkeránd.

sose próbáltam, de:
mi lenne, ha nem taxonómia kifejezések lennének a galériák, hanem azok maguk is nodeok lennének, így a hozzáférést a galériákhoz is lehetne szabályozni és az egyes képeket node referencel köthetnénk a galériához, amibe, ha jól tippelek már csak azok a galériák kerülnek majd be eleve, amikhez van megtekintés joga a felhasználónak.
a galériák megjelenítését meg views modullal csinálnánk, némi sminkelés és még jobb is lesz, mint az image modul dolgai.

0
0

-
clear: both;

Lx01 képe

Éreztem én, hogy nem lesz túl egyszerű a megoldás...:)
Amit írtál, az számomra még picit túl bonyolult. Már ez a szótár/kifejezés logika is kicsit nyakatekertnek tűnik nekem, nem is értem teljesen, hogy mit is takar pontosan az, hogy valami szótár és mit takar az, hogy valami a szótáron belül kifejezés. Tudom, hogy ez nem teljesen ide tartozik, de ha ezt néhány gondolattal meg tudnád magyarázni nagyon megköszönném. Nagy Gusztáv: Webes tartalomkezelő rendszerek c. művét többször is elolvastam, de az erre vonatkozó információk sajnos nem teljesen tiszták nekem....
Ha ezt másik témában kellene feltennem kérdésként akkor bocs előre is!
Köszönöm!

0
0
aboros képe

hogy ezek a kifejezések mi alapján alkotják ezt a halmazt, az már attól függ. :)
egy kifejezésre gondolj úgy mint egy sima blogban egy címke. van egy azonosítója (ez a tid) és kész. ezek a címkék szórárakba csoportosulnak. ez meg azért jó, mert meg lehet mondani, hogy melyik tartalom típusok (a dolgok, amiket be lehet küldeni) melyik szótárakba tartozhatnak.

tehát mondjuk az élővilágot rendszerezi a honlapom. (nem vagyok biológus - se - úgyhogy ez most elég vázlatos lesz..:)
be lehet küldeni állatokat meg növényeket. ezek tartalom típusok.
van egy halom szótáram, például, hogy valami kb mennyivel megy. ebben ilyen intervallumok a kifejezések, hogy <10km/h; 10-20km/h .. stb.. ebbe a szótárba "növény" tartalom típusok nem tartozhatnak mert azok elég ritkán mennek gyorsan és amúgy sem azzal szokás őket jellemezni, hogy mennyivel mennek, úgyhogy ők mondjuk tartozhatnak egy szótárba, amiben két kifejezés van, hogy évelő e a szerencsétlen vagy nem. e. ebbe meg állat tartalom típusok nem tartozhatnak, azok ugyanis senem évelők senem nem. :)
úgyhogy amikor egy állat beküldő űrlapot nézek, akkor azok közül választhatok, hogy mennyivel megy, amikor meg egy növény beküldőt, akkor meg hogy évelő e vagy sem.

remélem kb érthető. vázlatosan.

0
0

-
clear: both;