Taxonómia cimkék helyett kép

pityu73 képe

Egy leírás értelmezéséhez szeretnék segítséget kérni.
A feladat hogy a taxonómiában felvett címkék helyett ikonok legyenek a tartalom megjelenítésekor.

Ezt a leírást követem: http://drupal.org/node/1224916

Addig meg vagyok, hogy felvettem az "Entity Reference" mezőt és ezen belül az a szótárt amiből kellenek az adatok.

Itt kiválasztható, hogy csak a címke, vagy a tartalom, vagy a taxonómia ID-a jelenjen meg. Itt a tartalmat választottam.

A gondom az, hogy nekem csak a kép kell se a cím se a leírás. A hozzászólásoknál említenek egy nézet módot amire hivatkoznom kéne és ahol csak a kép mező szerepel mint megjelenített elem.
Hogyan tudok a taxonómiához olyan megjelenítés módot létrehozni ami csak a kép mezőt tartalmazza.
Jelenleg ezek vannak: Alapértelmezés, Taxonómia kifejezés oldal, vezérjelek.

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
szantog képe

Sztem a display_suite egészen ugyesen bánik a többi core entitással, nem csak a node-al, talán termekre is létre tud hozni saját display mode-ot, egy próbát megér.

0
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

pityu73 képe

Igen köszönöm ez nekem is végig a fejembe volt miközben írtam a fórumra, csak bosszant, hogy nem tudom értelmezni a javasolt megoldást amit itt írnak.
A DS-t ágyúnak véltem a feladathoz, ezért vetettem el.

0
0
szantog képe

jaja, ha másra nem használod, igen.

itt van egy példa, amivel én fálj entitáshoz adtam custom build mode-t, gondolom termekre is működik.

/**
 * Implements hook_entity_info_alter().
 *
 * Add view modes to the file entity type, appropriate for displaying media.
 */
function mymodule_entity_info_alter(&$entity_info) {
  $entity_info['file']['view modes']['my_build_mode'] = array('label' => t('My build mode'), 'custom settings' => TRUE);
}

Amire nem jöttem rá, hogy valami csúnyán brutál agron kesselődik, volt, hogy 4-5 gyorstárürítés is kellett, mire hajlandó volt megjelenni a fül, gőzöm sincs miért..

0
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

pityu73 képe

Köszönöm a kódot, de végül mégis DisplaySuite lett belőle.
Az a gond ezzel a modullal, hogy mindig nagyágyúnak tűnik egy kisebb feladathoz, de amint felteszed rögtön elkezded kihasználni a többi opcióját is. Ekkor jön a felismerés miért is nem rakja fel az ember rögtön a views után. Lassan megéri ez a modul is a kötelezően felrakandó modulok címet :)
A rizsa után pedig a lényeg.

A taxonomy-hoz felvettem egy kép mezőt, ezt megformáztam a képstílusoknál ikon méretűre. Így a megfelelő méret meglett ami majd megjelenik a node-nál.
A DS-al létrehoztam egy új nézetmódot amihez felvettem a megfelelő term-et. Ez a nézet megjelenik az alapértelmezett nézet mellet.
Ezt engedélyezve azonnal elérhetővé válik az összes mező ami alkotja a taxonomyt. Itt csak a kép mezőt engedélyeztem a megjelenítéseknél.
Ezután a nod-nál a taxonomy mező megjelenítését a hivatkozásról lecseréltem az új nézetmódra.
Most már a tartalmunk megtekintésekor a címkék helyett ott csücsülnek a kis ikonok. :)

Persze ezt lehet finomítani mindenféle megoldással, de remélem ez a rövid leírás is segít valakinek.

2
0