Többnyelvű oldal egy nyelvű adminisztrációs felülettel

gkovacs81 képe

Már böngésztem sokat és kipróbáltam egy pár beállítást, de nem sikerül megoldanom.
Hogyan lehetséges egy többnyelvű oldalon beállítani (egyáltalán lehetséges???), hogy bejelentkezve a műveletek csak magyarul legyenek? Tehát a látogató bejárhatja az oldalakat és válthat nyelvet, de az adminisztrátornak bejelentkezve a szerkesztés stb. műveleteket csak magyarul jelenjenek meg.
(és az útvonal álnevek is működjenek)

Előre is köszi minden infót

vikicica22 képe

Ha használod a i18n modult akkor a „Navigáció” blokk majd Többnyelvű beállítások: -> Nyelv: -> magyar.

1
0
gkovacs81 képe

Természetesen az i18n-t használom, a magyar nyelv engedélyezett.
A probléma az, hogy a UI nyelve mindig a detektált nyelv, és nem lehet kiválasztani egy fix nyelvet.

0
0
szantog képe

  1. [15:51] <szantogabor> v?
  2. [15:51] <butabot> Milyen Drupal verzio? A valasz nagyban fugghet ettol.
0
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

gkovacs81 képe

Drupal 7.12

0
0
szantog képe

admin/config/regional/language/configure
Itt ha előre rántod a felhasználó nyelvi beállításainak átvétele, és ha a usernél a nyelv magyar, akkor mindig magyar lesz az admin felület.

2
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

gkovacs81 képe

Ezzel próbálkoztam már, de az nem tetszett, hogy a lefordított menüpontok nem a kiválaszott node nyelvét követik, hanem a detektáltat.
Itt viszont magam húzom csőbe: egy "ismeretlen" nyelvű oldalon, lehetőleg a menüpontok is maradjanak az általam ismert nyelven. Az ismeretlen nyelvű tartalmat pedig a node nyelvváltásával érem el.

Tehát maradok ennél a megoldásnál.

Köszönöm!!!

0
0
Sk8erPeter képe

Administration Language modul.
Remélem, ez megoldja a problémát.

Administration Language

0
0
gkovacs81 képe

Köszi. Kipróbáltam, de az előző megoldás a (az administrator nyelvének detektálása) végül mégis megfelelőnek minősült.

1
0