span elem használata

valekaa képe

Szervusztok!
Szeretnék az alsminkem css fájljában eszerint létrehozni egy osztályt, aminek a segítségével a html oldal írásakor teszőlegesen kijelölt szavakat kiskapitálissal jeleníthetek meg. A betűtípus Linux Libertine O. A css-ben játszadozva a body egységet már sikerült kiskapitálissá alakítanom, de ugye nem ez a cél. Mintha a span elemről tudomást sem venne. Mélyebben kéne belenyúlni a rendszerbe?
A tipography modul úgy érzem másban utazik.
Köszönöm szépen előre is iránymutatástokat!

Drupal verzió: 
Fórum: 
Geva képe

...full html-ben nem szeretnéd a szöveget bevinni, gondolom
viszont a ckeditor szövegszerkesztőhöz - wysiwyg modullal beépíteni - tudsz definiálni - viszonylag felhasználóbarát módon - formázási lehetőséget, az pontosan azt teszi, amit szeretnél:
- a beépített és szövegrészre ráhúzott stílus span tag-be rakja a kijelölt szövegrészt, definíció szerinti class-al
- a stílus fájlodból ezt aztán úgy formázod meg ahogy szeretnéd

...a kiskapitális egy betűformázás, a span-re is működik,
nem világos milyen span elemről nem vesz tudomást és kicsoda :-)

...a beviteli mód kiszűrheti a bevitt span html elemeket - szöv.szerk nélkül is -, látod a forrásban őket?

0
0
valekaa képe

Eszerint beírtam a css-be, hogy

.veznev { font: "Linux Libertine O"; font-variant: small-caps; font-weight: normal; font-style: normal; }

majd a forráskód full html nézetben a beírt szövegemben:

<span class="veznev">amit szetnék kiskapitálissá tenni</span>
Nem működik. Működnie kéne ezek szerint? Lehet, hogy én írok valamit rossz helyre?
A ckeditorban nem leltem ezt a beállítási lehetőséget, túl azon, hogy a szerkesztő eszköztár gombjainak a testreszabása sem megy, ezzel egyéb gondjaim is vannak, de ez azt hiszem más téma.

0
0
dongodani képe

Ahhoz, hogy a span tagod elérhető legyen, a .veznev előtt az azt magába foglaló drupal specifikus osztály(ok)ra is hivatkozni kellene. A Css Injector modullal könnyebb lenne az életed, a WSYWIG Filter modullal pedig a WYSWIG működését tudod a biztonságos szűrés fenntartása mellett finomhangolni.

0
0
Geva képe

igen, a 'csupasz' span definíciónak is működnie kellene. Firebug-ban látni a definíciót? linket adnál hozzá

0
0
ipeto képe

Látok rá esélyt, hogy a full html mód kiirtja a css osztálydefinícióit a szövegből. Beírás után kapcsold ki-be a kódszerkesztő nézetet, és nézd meg, meghagyta-e ezt a részt.
Ha nem, kell készíteni egy új szövegbeviteli módot (vagy módosítod a full html-t), amiből kiirtasz minden ilyen automatikus javítást.

0
0
Geva képe

van rá esély, láttam már én is full html beviteli módnál szűrőt :-)
ezért kérlek valekaa, a tartalom beküldése után nézd meg, hogy a span benne van-e a forráskódban. ...ettől függően tudunk továbblépni

0
0
dongodani képe

Próbáld meg úgy, hogy a CKEditor config.js fájlban Link az összes szűrést kikapcsolod:
config.allowedContent = true;
Vagy engedélyezed az osztályok használatát:
config.extraAllowedContent = '*(*)';

További finomhangolási lehetőségek:
config.extraAllowedContent = '*[id]';
config.extraAllowedContent = 'span;ul;li;table;td;style;*[id];*(*);*{*}';
...stb.

A Toolbar testreszabásával kapcsolatban itt találsz infót:
Link

0
0
valekaa képe

Persze ismét én rontottam el a dolgot. A css-ben a span elemnél a font-family tulajdonság helyett font-ot írtam, ami persze nem működött.
Köszönöm szépen a segítségeteket, a hozzászólásaitok remélem segítenek majd a forráskódból is eltűnő feltételes elválasztójel (­) előkerítésében.

0
0