S.O.S. Alsmink elcseszése működő honlapon

Kocsis Kata képe

Sziasztok!

Csináltam egy baromságot, és most nem tudom, hogy kellene visszacsinálni.

Van egy induserv7 nevű alsminkem, amit az induserv7_artisteer nevű sminkből származtattam. Bénáztam az új Artisteer verzióval, és voltam olyan hülye, hogy az alsmink induserv7.info file-jában átírtam a base theme-et artisteer8_induserv-re (ilyen sminkem is volt, amivel valamit ki akartam javítani).

Innestől kezdve ez az eredmény: www.induserv.hu

Az oldal működik, és hónapokkal ezelőtti a mentésem, úgyhogy gyorsan kéne valamit csinálni!!! Hogyan tudnám rendebtenni ezt a dolgot? Sajnos az admin oldalaim overlayed-re vannak állítva, így nem tudtam az url közvetlen begépelésével elérni a smink-váltó felületet, hogy legalább egy Bartikot beállítsak, amíg rendbeteszem az eredeti sminket...

Drupal verzió: 
leonidasz képe

"az alsmink induserv7.info file-jában átírtam a base theme-et artisteer8_induserv-re"

base theme-t írd vissza íz eredetire
azaz:
induserv7_artisteer

0
0
Kocsis Kata képe

Visszaírtam, de olyan, mintha nem találná sem az artisteer7_induserv-et sem az artisteer8_induserv-et.

Próbálkoztam ezzel: http://www.induserv.hu/hu/admin/appearance

de alapjában véve szerintem nem tudok adminként belépni, mert semmi nem jön fel erre sem:
http://www.induserv.hu/hu/user

0
0
eager képe

az artisteer az mindig az első, az induserv meg mindig a hátsó ezekben a nevekben?

Mert a témaindítóhoz képest ebben a kommentben már mintha keverve lenne... melyik a helyes?

0
0
eager képe

http://www.induserv.hu/en/user az nem jó neked? Ott van egy login form.

0
0
aboros képe

pár perce még halott volt. :)

0
0

-
clear: both;

eager képe

Jahogy közben megjavult :) Grat. Szép design :)

0
0
csakiistvan képe

nincs header, nincs nyito html, erre neznek korul, az eredtei sminkbol masold at a html.tpl.php filet legalabb, nezd meg mit lesz.
Ha bezippeled az alsminked meg a fosminket es belinkeled ide amig segitunk, az is jo lenne.

0
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

Kocsis Kata képe

Hogyan tudom belinkelni a zip-pelt file-okat ide?

0
0
Kocsis Kata képe

Esetleg nem lehet direktben átírni az aktív sminket az adatbázisban? És ha lehet, hogy kell csinálni?

0
0
aboros képe

először:

UPDATE system SET status=1 WHERE name = 'garland';

utána:
UPDATE variable SET value='s:7:"garland"' WHERE name = 'theme_default';
TRUNCATE cache;

legyen mentésed előtte.
és ne használj artisztirt. gonosz az.

0
0

-
clear: both;

zionduc képe

Szia Kata,

Ha megnézed az oldalad forráskódját, akkor a legalján találod ezt a sort:
<b>Fatal error</b>:  Call to undefined function art_get_content_cell_style() in <b>/var/www/vhosts/induserv.hu/httpdocs/sites/all/themes/induserv7_artisteer/page.tpl.php</b> on line <b>55</b>

Onnantól kezdve, hogy hiba van a page.tpl.php-ben, az egész oldal HTML kódja hiányos. Ezzel indul az oldalad:
<div id="art-page-background-glare-wrapper">

Innen kezdeném el a hibakeresést.
És ezeket próbáld ki (de csak óvatosan/figyelmesen): http://drupal.org/node/200774

2
0

Írj rám, ha érdekel a Győri Drupal Használói Találkozó.

Kocsis Kata képe

Én is láttam a hibasort, csak nem tudom értelmezni, mivela sminkek működtek, annyi történt, hogy sajnálatos módon az alsminken menet közben írtam át a base theme paramétert az info file-ban, nem kapcsoltam át addig egy másik sminkre.

Tehát a sminkekben elvileg nincs hiba, eddig működtek.

0
0
zionduc képe

A linkelt oldalon találsz egy ilyet:
Change the active theme with Drush or in the database

Ha máshogy nem engedi magát, akkor esetleg egy próbát megér.

0
0

Írj rám, ha érdekel a Győri Drupal Használói Találkozó.

Kocsis Kata képe

Nagyon-nagyon köszönöm a gyors segítséget, ez a link most életmentő volt!!!

Egy update.php futtatás mentette meg a helyzetet, ami törölte a cahce-t, anélkül, hogy beléptem volna :))

3
0
zionduc képe

Örülök, hogy segített a link.
Éljen a Drupal közösség, és a segítőkész emberek! :)

Egyébként egyetértek aborossal, hogy ne használj artisteer sminket.
Amikor elkezdtem Drupal sminket készíteni, akkor az a program volt az első, amit kipróbáltam, de hamar rájöttem, hogy jobban járok, hogy ha megtanulom hogyan kell saját sminket/alsminket készíteni.
Azóta már többször is kaptam olyan artisteerben készített sminket, amit át kellett alakítanom, vagy ki kellett pótolnom olyan dolgokkal, amiket azzal a programmal nem lehet megcsinálni.

A másik jó tanács, hogy ne éles site-on tesztelj új dolgokat.

Szerintem ezeket te már tudod (nem szerettem volna osztani az észt :) ), de talán ha valaki rátalál erre a témára, aki nem tudja, annak hasznos lehet...

2
0

Írj rám, ha érdekel a Győri Drupal Használói Találkozó.

Kocsis Kata képe

Igazából ellenérveket nem hallottam, csak ellenérzéseket.

Akkor használom, ha az adott site-nál ez a legegyszerűbb, hiszen pontosan tudom, mi az, amit meg lehet vele csinálni, és mi az, amit nem. Előnye, hogy az ügyfeleknek könnyen meg lehet mutatni a különböző változatokat, könnyű tervezni a megjelenést.

Tulajdonképpen miért tarjuk "gonosz dolognak"? Én mindig testre szabom egy alsminkkel, és amikor ettől a kicsit "kockás" megjelenéstől eltérőek az igények, nem veszem elő.

De tényleg, mi a baj vele?

0
0
csakiistvan képe

„De tényleg, mi a baj vele?”

Ronda a kódja, megszámlálhatatlan tpl fájl hoz létre, módosítani, dolgozni vele rémálom. Inkább újraírok egy sminket nulláról vagy mondjuk ZEN alsminkként minthogy hozzányúljak Artisteer sminkhez/alsminkhez.
Megéri e? Megéri, a befektetett idő visszajön ha supportolni kell a siteot és a jövőre is gondolsz. De ez már nagyon off topic, bocsánat.

2
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

aboros képe

ez a kedvencem, itt éppen a breadcrumb működését törte össze az artisztires csodasmink, aztán persze büdösnagy lángháború lett belőle. ha nem idegesít az ilyesmi, érdemes végigolvasni, van benne pár jó vélemény azzal kapcsolatban, hogy mi a baj az artisztirrel (és hasonlókkal)
http://drupal.hu/forum/inform%C3%A1ci%C3%B3s-s%C3%A1v-elt%C5%B1ntet%C3%A9se

érdemes még a keresővel szimplán arra keresni, hogy "artisteer" és végignézni hányszor fordult már elő, hogy ez-megüaz a modul látszólag nem működött, aztán kiderült, hogy az artisztires szupersmink (mivel amúgy magasról tesz a drupal szabályokra) egyszerűen eltörte a modul funkcióját, hol ez nem működik, hol az. ilyenkor aztán lehet megnyitni kézzel és megkeresni mit tör el és hol, ami meg egy rémálom, mert olyan nyakatekert dolgokat csinál a sminkrétegbe, amiknek ott az ég világon semmi keresnivalója nincs. ez a hibakeresés nagyságrendekkel tovább tart, mintha artisztir nélkül, hagyományos módon készítetted volna a sminket.

3
0

-
clear: both;

chx képe

Vettél egy szoftvert jó pénzért (fel sem tételezem hogy netán nem vetted), problémás -- és amikor baj van vele akkor persze az ingyenesen segítők majd kisegíŧenek mert nem fogják azt mondani: artisteer sminkre nincs segítség, kérj a cégtől. Pedig nem ártana.

4
0
szt képe

A gugli beindexelte a még működő változatot, ez is segíthet a hibakeresésben.

0
0
nevergone képe

Már többször elhangzott itt, hogy ne használj Artisteer-t Drupal smink készítéséhez, számtalan indokot találsz itt a fórumon erről.
Én ezért most egy másik dolgot emelnék ki, ami csak futólag lett megemlítve itt: http://drupal.hu/comment/72852#comment-72852

Szóval ha bármit csinálsz, modulfejlesztés, smink-készítés, „kattogtatás”, azzal sohase az éles oldalon kísérletezz. Nem ismerem az általad használt operációs rendszert, de egy tesztoldalt létrehozni sehol sem ördöngősség (Linuxon itt írtam róla), hát élj vele: Készíts teljes mentést az éles oldalról (adatbázis + fájlok), abból csinálj tesztoldalt, végezd el rajta a kívánt változtatásokat és ha minden működik, akkor mehet ki az élesre.
Ezzel kapcsolatban mégegy tanács, ezerszer lerágott csont: Ha bármi fukcionális módosítást végzel az éles oldalon, készíts előtte teljes mentést róla: Ne csak a fájlokat, ne csak az adatbázist, hanem mindent. Mondhatod, hogy lassú az internet-kapcsolatod, hogy macera, hozhatsz ezer indokot, de lásd be: Most nagyon-nagyon jól jött volna.

1
0