rss kép

magveto képe

Már egy ideje újra és újra nekiugrom, de hát csak nem jövök rá a megoldásra, úgyhogy szeretnék kérdezni:

1) Az adott honlapon ahonnan az rss-t átveszem "Attached images"-el töltöm fel a képeket.

2) Ezeket a képeket szeretném, egy másik oldalon, hogy mutassa az rss-ben...

Próbálkoztam sokmindennel, legelőször természetesen megpróbáltam az adott oldalon beállítani de csak 3 lehtőség van: Csak cím, Cím és bevezető, teljes szöveg. Persze nem akarom a bevezetőt, meg a teljes szöveget sem, és ez az össszes rss-re vonatkozna, úgyhogy ez kilőve.

Létrehoztam egy új nézetet, abban próbálkoztam, de a mezőknél nem kínál fel semmi ilyesmi lehetőséget.

Próbálkoztam a ConTemplate modullal. Vagy nem értem, vagy nem jó. Legalábbis nem tudom, hogyan tudnám úgy beállítani az oldalt, hogy az adott rss-ben jelenenek meg a másik oldalról ezek a képek.

Telepítettem a Views RSS modult is de nem igazán jöttem rá az értelmére.

Esetleg valamilyen ötlet ahol tovább próbálkozhatnék?

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
vikicica22 képe

Rss menü:
admin/content/types majd a tartalom típusodnál ott van az, hogy "Mezők megjelenítése" ezek után RSS menü és ott "rejtett" -ben van a kép meződ. Ezt át kell állítani és ezek után már az rss-ben is megjelenik a kép.

0
0
magveto képe

Igen itt jártam: admin/content/types

Ezeket találtam:

Book
Date
Fórumtéma
Galéria
Kép
Letöltések
Oldal
Szavazás
Írás

Mivel rss nem volt, így a Kép-nél és a Galériánál próbálkoztam, a Galériánál meg is találtam,

---közben ahogy visszanéztem a Galériánál ott volt az Image attach settings, tiltva volt, átraktam engedélyezettre. :) ---

az általános fájlok voltak beállítva, próbáltam átállítani a kép-re, a "Tartalomhoz csatolt kép"-hez, de csak nem jelentek meg a képek... :( Közben ellenőriztem az rss oldalon is minden próbálkozás után, ott sincsenek. :(

0
0
Sk8erPeter képe

Két jónak tűnő (!) leírást találtam erről, nem próbáltam, úgyhogy a valós eredményességéről nem tudok nyilatkozni, de hátha segít, elég részletes leírások:

  1. Include Images in your Drupal RSS Feeds
  2. Drupal Theming RSS Feed Views

Aztán végül a drupal.org vonatkozó fóruma (ezt külön sorolom fel, mert kevésbé részletes, sőt):
Include image in Drupal's RSS Feed

0
0
magveto képe

Próbálkozom, jelenleg sajnos sikertelenül.
Nem tudni angol, de jó fordít google. :D

0
0
tatarbj képe

létezik egy views rss modul. töltsd le, tedd fel, telepítsd. ezután csinálj egy viewt, aminek adj egy hírcsatorna megjelenítést. ott a stílusban meg tudod adni, hogy rss feed - fields legyen az érték, majd a field usage-nél lehet beállítani, hogy milyen mezőre mit akarsz beállítani (melyik mezőt!) értékül. ha nincs olyan meződ, ami kell (mondjuk videó vagy kép, nem tudom épp hol tart ez a modul, mi fejlesztettünk bele pár dolgot egy projektnél), akkor a modulnál létre kell hozni kódszinten új mezőket (nem nehéz :)) és azokat utána már tudod majd használni itt, mint field.
üdv, tatarbj.

0
0

---
Tatár Balázs János

magveto képe

Hát igen, épp ez a hiba, hogy a mezőknél nincs olyan lehetőség, hogy képet lehessen odailleszteni.
Bár az is lehet, hogy valabol előrébb kellene kezdenem, mert az átvett rss oldalon sem jelenik meg a kép, ami az eredeti oldal rss-ébe látható, az ezen az oldalon nem. :(

0
0
magveto képe

Hát igen, sejtettem, erre rájöttem. :) A másik oldalon azért nem jelentek meg a képek mert a admin/content/aggregator/settings oldalon az "Engedélyezett HTML elemek"-nél nem volt engedélyezve az img... De hogy teljesen úgy nézzen ki, mint az alap oldalon természetesen a "div"-et is be kellett tennem. :)

0
0
magveto képe

Ha jól gondolom kétféleképpen közelíthetek a problémához:

1) Valahogy hozzáadni a lehetőséget, hogy a nézetben, a mezőknél lehessen bejelölni, hogy a képet is mutassa.

2) Ami jelenleg megvan a nézetben is: "Hírolvasó: Törzs"-et úgy szerkeszteni, hogy a szöveget ne mutassa csak a képet.

Ha valakinek lenne ötlete nagy THX

0
0