Regisztrációs email kódolás

Lesbat képe

Órák óta keresem a megoldást arra, hogy olvasható formában jelenjenek meg a regisztráció után a felhasználónak kiküldött levelek. Hol tudom beállítani a levél szövegének kódolását, hogy megjelenjenek az ékezetes karakterek is?
Az ékezetes hosszú karakterek vagy nem jelennek meg:
"A bel p shez az al bbi hivatkoz sra kell"
vagy
"felhaszn�l�i azonos�t�t ig�nyelt" kérdőjelek jelennek meg helyettük. Még nagyon az elején járok a drupal megismerésének, ezért elnézést, ha evidens dolgot kérdeztem.
Az übercart modul viszont jól küldi ki az emaileket, azzal nincs gond. Drupal 7

Drupal verzió: 
Fórum: 
csakiistvan képe

AZ biztos hogy a levelező kliens nem rontja el a kódolást?

0
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

Lesbat képe

Nem volt telepítve a Mail System és a Mime Mail modul. Most már majdnem jó, csak a rendelési állapot visszaigazoló e-mailek tartalmát szeretném formázni, de nem megy sajnos, mert azok nem a uc-order--customer.tpl.php file-ban vannak. Csak a nyelvi fordításnál találtam meg az állapotfrissítési levelek szövegét, de ott nem tudom sehogy sem formázni. Ez csak azért meglepő, mert az eredeti angol szöveget szépen tördelve jeleníti meg, a magyart meg sortörések és minden nélkül.

Szerk.: Rájöttem a hibára. A szöveg fordításánál Shift+Enter-t kell nyomnom a sor végén, hogy rendesen tördelje az XML formátumban a szöveget.

0
0