OpenX modul

makgab képe

Üdv!

Az OpenX-et csakiistvan javasolta hirdetések kezelésére.
Tehát elsősorban őt kérdezném. :)
Ez hogyan működik, mert nem egészen világos. Egy kb. 11MB openx fájl letölthető. Ezt is kell egy szerveren futtatni?

Illetve van openx modul. Ez is kellene hozzá? Vagy ehhez kell regisztrálni az openx.com-on?

Hogyan is menne ez az openx?

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
nevergone képe

Te mire jutottál vele a kapcsolódó dokumentáció elolvasása után?

0
0
csakiistvan képe

Az OpenX egy Drupaltól független, külső alkalmazás aminek segtíségével saját adservert tudsz telepíteni magadnak (ahova szeretnéd, pl openx.domain.hu ).

Ügyfeleket kezelhetsz benne, zónákat amik megjelennek bizonyos weboldalakon, így pl ha én egy médiaügynökség lennék és eladnám neked a superbanner (728x90) zónámat a portfóliómban lévő weboldalakra, akkor 1 felületről irányíthatom az összes weboldalon megjelenő superbanner zónát. Én teszem bele a reklámot, nem az XY weboldal tulajdonosa.

Én is veszem le ha az eladott AV (AdView), UV (Unique Visitor) vagy CT (Click-Through) teljesítódött (pontosabban az adserver mert a kampány indulásakor ezt beállíthatod).

Bevallom nem ma használtam utoljára, de régen is remek dokumentációja volt, nézz körül bátran. http://www.openx.com/docs/2.8/userguide

0
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

makgab képe

Ilyesmit sejtettem a dolog mögött. Nem is tűnik rossz dolognak. :)
Az openx telepíhető általában egy tárhelyre? Ha jól láttam csak a php-pear kell neki.
Az "E_STRICT"-et is ki kell venni az init.php-ból, mert teleírkája az install képernyőt vele.

Az Drupal OpenX modul pedig eezel az openx szerverrel kommunikál - ha jól sejtem.

0
0
hron84 képe

Ha telepitheto is tarhelyre, en nem feltetlen ajanlom hosszu tavon onnan uzemeltetni. A tarhelyek, foleg az olcsobbak nincsenek igazan optimalizalva nagy forgalmu reklamszerverek szamara.

En azt ajanlom, hogy amig kiserletezel vele, addig tedd fel valami tarhelyre, nezd meg, esetleg indulasnak meg jo lehet, de ha latod, hogy novekszik a forgalmad, akkor erdemes lehet elgondolkodni egy VPS-re kirakason. Nem kell neki nagy gep, es szerintem par ora alatt fel lehet konfigoltatni egy ilyen gepet minimalis osszegbol.

0
0

--

()=() Ki oda vagyik,
('Y') hol szall a galamb
C . C elszalasztja a
()_() kincset itt alant.
makgab képe

Igen, köszi. Van is egy ilyen kérdésem a témában. :)

0
0
makgab képe

Találtam egy vidót István-tól (2009), még a menürendszerről.
Ez oké is. Loakálisan eddig a következőig jutottam:
* openx-ben felvettem: hirdető, kampányt, reklámot (ez egy sima kép)
* továbbá felvettem: kiadót (teszt.localhost <-- itt fut a drupal7) és zónát.
* A kampányban linkeltem a zónát.

A zónában a "Reklámok kapcsolása" fülön nem lehet kapcsolni reklámot. Gondolom ez azért kellene, nem?

* Drupal-ban feltettem az openx modult, beállítottam a szervert: "openx.localhost/www/delivery"
* Az "OpenX Blocks" részben megadtam:
Zone ID: 1
Blokknév: OpenX Zone 1

Meg is jelent ez a blokk a blokkok adminisztrációjában.

A "Site Variables" részbe mi kellene pontosan?

(Egyelőre a blokk üresen jelenik meg a Drupal-ban.)

0
0
makgab képe

Kicsit visszatértem a témához.
De látom, épp a téma indítása után változott a projekt. A Revive Adserver nevet kapta, az OpenX.com pedig maradt, mint szolgáltató.

Feltettem helybe a legfrissebb 3.0.2 verziót ("revive adserver"). Stabilan fut, nincs hibaüzenet már sehol. :)

Hogyan kellene működnie ennek? Hol megjelenik egy reklám, hol nem...

Felvittem Hirdetőt, Kampányt, Reklámot, Kiadót, Zónát. A reklámot kapcsoltam a zónával, de a zónaid-vel nem jelenik meg most a reklám az openx modullal sem és a Javascript kóddal sem.
Mire nem figyelek?

0
0
makgab képe

Itt van egy rövid leírás.
Most működik is a blokk, de nem tudom mitől. :)
Kell egy kis cache idő az openx szervertől...?

István! (csakiistvan)
Tudnál némi tapácsot adni, hogy mire kell figyelni?
Mikor lesz elérhető egy zóna?

0
0
csakiistvan képe

Oszinten szolva eleg reg folgalkoztam OpenX el, meg online manager koromban, ami nem ma volt, szoval erosen bele kellene masznom ahhoz hogy tudjak segiteni.
Jelenleg ezt nem tudom megtenni sajnos.

0
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

makgab képe

Bocsi, ha nem egészen Drupal a kérdés/hozzászólás. De köze van a témához. :)
Addig már sikerült kitalálnom az alapműködést:
* Add Hirdető
* Add Kampány
* Add Reklám
--------
* Add Kiadó
* Add Zóna

A zónát kapcsolni kell a reklámmal (ill. a kampányt a zónával) és nem mindegy, hogy milyen típusú a reklám.
A zónát lehet úgymond elérni az AdServer-en (tehát nem közvetlen a reklámot).
Gondolom a Kiadóhoz tartozó zónát csak a kiadó (adott website) érheti el.
A Zónában több reklám is lehet (de azonos típusú), alapból minden oldalbetöltés után a következő töltődik be a zónából.

Eddig ez jött át a dologból. :)

update:
A FF "Ad-Block Plus" kiegészítője kiszűri az openx reklámokat. Erre érdemes figyelni, mert nem jelenik meg ilyenkor a blokkban a reklám.

0
0