Oldal benne van-e a menüben

norbikaa15 képe

Sziasztok!

Szeretnék egy olyat, hogy megvizsgálom, hogy az adott oldal benne van-e egy menüben.
Például:

  1. if ($page_is_a_menuitem):
  2. echo "This page is in the menu";
  3. else:
  4. echo "This page not in the menu";
  5. endif;

Ez azért kell, mert ennek megfelelően akarom az oldalak címét kiíratni.
Szóval ha van egy node/32 és az benne van egy menüben (pl Elsődleges menü), akkor ennek a node/32-nek máshogy nézzen ki a címe, mint azon oldalaknak, amik nincsenek benne a menüben.

Erre van valamiféle mód?

Drupal verzió: 
Fórum: 
wouhn képe

Egyfajta megoldás lehet, hogy a sminked node.tpl.php állományát egy kicsit átalakítod, hogy mielőtt kiírná az adott tartalom címét, vizsgálódjon egy kicsit.

  1. $menu = menu_navigation_links('main-menu');
  2. print theme('links__system_main_menu', array('links' => $menu));

A fenti kóddal tudod kiíratni a főmenü elemeit. Nem mélyedtem bele túlzottan a kérdéskörbe, csak gyors segítséget segítséget akartam nyújtani. Szerintem ezekből ki lehet bányászni az összehasonlításhoz szükséges információkat.

Remélem segít valamennyit.

0
0
norbikaa15 képe

Igen ezzel már valóban tudok mit kezdeni, de most ott akadtam el, hogy ehhez hogy tudom kinyerni az aktuális oldal url-ét.
Elvileg a request_path(), current_path() visszadja, de nem olyan formában amiben nekem kell, mert nekem a node/nodeid formában kellene, de mindegyik megoldás már az álnévvel rendelkező url-t adja vissza.
Próbáltam a 'node/' . $node->nid - t is, de a page.tpl.php-ba ez sem működött :(

Szerk.: Működött, csak én voltam a béna, mert egy views tartalomnak akadtam a node-os url-jét kiszedni :$
Szóval a current_path() az ezt csinálja

0
0
wouhn képe

Akkor végül is meg van, amit akartál, ugye?

0
0