Nyitvatartas hogyan?

alan képe

Keszitek egy pizzas webshopot(ubercart)amely csak akkor kellene rendeleseket fogadjon, amikor a pizzeria nyitva van, kinek van otlete, hogy hogyan lehet ezt megoldani?

Drupal verzió: 
Fórum: 
Geva képe

szerintem elég lenne a kosárba gombot elérhetetlenné tenni és halványan megjeleníteni záróra után.
(ha nem tudja kosárba tenni a megrendelését = nem tud rendelni :-)

1...tehát ezzel a megközelítéssel ez egy sminkelési feladat, a pontosidő lekérhető php-val és onnét megoldható az átállítás zárás után és nyitás előtt.
(így állnék neki, nem próbáltam)

2...szvsz modulból talán elegánsabb és szebb lenne megoldani mindezt, amikor is az adminisztrációnál bekérhető a zárás és nyitás ideje, s nem a kódban kellene matatni az üzlet nyitvatartásában bekövetkező változásnál :-)

1
0
Sk8erPeter képe

Szerintem nem elég csupán a kosárba gombot elrejteni, a vásárlás befejezésére szolgáló gombokat is el kellene rejteni, amennyiben valaki mondjuk a /cart útvonalra elmegy; VAGY pedig egy _validate függvénnyel form_set_errort beállítani, és kiírni a júzernek, hogy csak nyitás után tudja majd megrendelni és kifizetni a kaját.
Amúgy a kosár gomb elrejtése helyett lehet, hogy szerencsésebb lenne inkább disabledre állítani (form alterrel), és helyben kijelezni a felhasználónak, hogy jelenleg nincs nyitva a pizzéria, a nyitvatartási idők megnézhetők itt és itt.
A 2-es ponttal teljesen egyetértek. :)

1
0
Geva képe

a kosár gomb elrejtése alatt természetesen nem varázslatot értettem, hanem a gomb disabled-t :-) és melléje ki lehet iratni a linket is a nyitvatartásról, a nyilvántartáshoz, vagy ahogy és ahol tetszik. (nem konkrét lépésről-lépésre megoldást írtam, nem is azt kérted)

szvsz
Ha a kosárba gomb le van tiltva, akkor nem tud a kosárba tenni semmit, így értelmetlen minden további letiltás és egyéb, hiába megy a /cart útvonalra üres kosárral nem tud semmit sem rendelni :-)))) vagy szerinted igen?

0
0
Sk8erPeter képe

"nem is azt kérted"
Nem is én kértem. :D (Tudom, kéne már valami kép, mert így összekeverhető vagyok a default kép miatt, de őszintén szólva sosem volt kedvem ezzel tökölni még. :P)

"Ha a kosárba gomb le van tiltva, akkor nem tud a kosárba tenni semmit, így értelmetlen minden további letiltás és egyéb, hiába megy a /cart útvonalra üres kosárral nem tud semmit sem rendelni"
De miért lenne eleve üres a kosár?
Például ha én 15:30-kor beraktam valamit a kosárba, aztán 2 órára eltűntem, a pizzéria meg már 17 h-kor bezárt, akkor attól még mindig ott van a kosárban az, amit 15:30-kor bepakoltam, magyarul ki is tudom fizetni. Ezért mondtam, hogy azt is lehetetlenné kéne tenni, hogy nyitvatartási időn kívül fizessen az illető.

Szerinted nem? :)

0
-1
alan képe

Koszi a valaszokat, de sajna nem igazan ertettem meg mindent beloluk. A gond az, hogy a pizzeria nyitvatartasi ideje nem ugyanaz minden nap, tehat valoban jo lenne beallitani a nyitvatartast, utana pedig letiltani a rendelest - nekem meg akar az is megoldas lenne, ha a weboldal arra az idoszakra karbantarto uzemmodba kapcsol, igy tutti, hogy nem lehet sehogyan sem kijatszani a rendelest. Meg lehet az ilyet oldani valahogy Rules-el ?

0
0
pityu73 képe

Sk8erPeter képe

Meg van még az Opening hours is.

0
0
alan képe

Koszonom, de eddig nem sokra mentem veluk. Az office_hours-al letre tudok hozni egy field-et valamelyik tartalomtipusnal, es minden nodenal meg tudom adni, hogy a het napjan hanytol-hanyig van nyitva - ezen kivul nem tortenik semmi, raadasul ha sok a node akkor ez igy elegge kenyelmetlen :(
A opening hours is hasonlo de ezzel sem ertem el az eredeti celt, raadasul mindkettonek nagyon hianyos a dokumentacioja, ugyhogy tovabbra is valamilyen lelemenyes otlet kellene...

0
-1