Nem működik a calendar modul D7 alatt

etyike képe

Rengeteg helyen láttam milyen jól működik a naptár modul, de nekem még nem sikerült életre keltenem - két napja próbálkozom, olvasok, írok. Találtam egy oldalt, ahol megemlítik-e problémát de megoldás és észrevétel nem érkezett; abban reménykedem tudtok segíteni. Ha az összes szükséges modult - date, calendar, views, ctools - dev verzióval teszem föl, akkor sem változik semmi.
Probléma jelzése itt

  1. Debug:
  2. 'calendar_plugin_style: The calendar row plugin is required when using the calendar style, but it is missing.'

Segítségetek előre is köszönöm

Taxonomy upgrade extras: 
Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
Fórum: 
szt képe

etyike képe

Igen, remelem megoldja a problemat. Koszonom.
Am nincs calendar views a nezeteknel, magam hozom letre azokat ugye?

0
0

Kellemes és szép napot a továbbiakban
etyike

csakiistvan képe

de létrehoz, csak mintha ki lenne kapcsolva

Update: nem hoz létre, de megjelenik egy Display format: Calendar

0
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

etyike képe

Ne haragudj de nem ertelek.
Nekem egyetlen calendar fele nezet sincs, ahogyan azt a tutorialon lattam. Nekem az is eleg, ha nem dob hibat a hianyzo osztalyra - es nekem kell letrehozni a nezetet.
Otthon megnezem mert igy vakon nem sokat erek.

0
0

Kellemes és szép napot a továbbiakban
etyike

etyike képe

Huh, úgy néz ki hogy a kihagyott 'default argument' megoldja a problémát. Jobban belemerülök -, most csak egy naptárra volt szükségem - hátha segítek evvel.

0
0

Kellemes és szép napot a továbbiakban
etyike

Gyurmó képe

Hali!

Hasonló problémába ütköztem. A neten sok tutorialt megnéztem, és a modulok /c-tools, views, date, calendar/ bekapcsolása után automatikusan egy 'Calendar' nézet jött létre. Sajnos nálam nem.

Mindenből a legfrissebbet használom, elképzelésem sincs, hogy mi lehet a probléma.

0
0
dj képe

"Nézet hozzáadása sablonból"? Ott ahol az "Új nézet" és "Import" linkek vannak.

1
0

Üdv!
Dudás József

Gyurmó képe

Kedves József!

Ezt a menüpontot próbálgattam korábban, de böngésző egyszerűen egy fehér lapot dobott be állandóan.

DE nem baj! Majd most megnézem, megint :)

ÉS láss csodát, tökéletesen lehet importálni!

Köszönöm a segítségedet, úgy látom a szerverem szimpatizál veled!

:)))))))

0
0
Gyurmó képe

Félsiker!

Az egyik szerveren működik, a másikon még nem, de nem gond!
A lényeg, hogy az egyiken megy!

0
0
Sk8erPeter képe

József megoldása a jó.
Nálam az Events calendar feature telepítését követően jött elő ez a hiba (meg nagyon sok másik is, tehát az aktuálisan legfrissebb kapcsolódó modulok használatával ez a feature nem sokat ér, hibás).

Ezután ezt a feature-t teljesen uninstalláltam, a tákolmányait leszedtem, majd a következő lépésekkel reprodukáltam azt, amire igazából ez a feature hivatott (csak valószínű, verzióváltások okán az aktuális modulokkal nem jó):

Step by step guide to create an event listing with calendar block in Drupal 7
http://drupal.org/node/1250714

Ez alapján teljesen jól működőképessé lehet tenni egy Calendart, DE az a lépés nem jó benne, hogy
"Clone the view "Calendar" into "Events calendar"."
(ezt majd valószínű, hogy szerkeszteni fogom, mert sokan beleütköznek a hibába)
ehelyett az a jó, hogy hozz létre egy template-et a megfelelő fielddel az "Add view from template" segítségével.

Két screenshot:

admin/structure/views
Add view from template
Add view from template

A Calendar modul telepítését követően rengeteg template létrejön az aktuális "kompatibilis" fieldek alapján:

Calendar Views templates

Ezek közül válasszuk ki a megfelelőt.
Aztán ezt a template alapján létrejött view-t tetszés szerint lehet módosítani.

0
0