Modul kikapcsoláskor fehér halál.

biotechszab képe

Modulok kikapcsolásakor eltünt az Drupal 6-os oldalam.
Mi légyen a teendő?

Drupal verzió: 
makgab képe

Fehér halál esetén a logban lesz a hibaüzenet.
Szolgáltatót kell megkérni, hogy nézze meg a logot (ha te nem férsz hozzá).

0
0
biotechszab képe

Ezt találtam a logban:

PHP Fatal error: require_once(): Failed opening required './modules/ctools/includes/plugins.inc' (include_path='.:/usr/local/php5/lib/php') in /home/jozefir/domains/transzparencia.hu/public_html/kozhasznos/modules/ctools/ctools.module on line 113, referer: http://kozhasznos.transzparencia.hu/

0
0

Szab

biotechszab képe

if (!isset($used[$module][$dir][$file])) {
require_once './' . drupal_get_path('module', $module) . "$dir$file.inc";
$used[$module][$dir][$file] = true;
}

Hol lehet itt a hiba?

0
0

Szab

lonalore képe

  1. require_once './' . drupal_get_path('module', $module) . "$dir$file.inc";

helyett próbáld meg így:

  1. require_once $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'] . '/' . drupal_get_path('module', $module) . "$dir$file.inc";

vagy ha így sem, akkor így:

  1. global $base_path;
  2. require_once $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'] . $base_path . drupal_get_path('module', $module) . "$dir$file.inc";
0
-2
Sk8erPeter képe

Ezt semmiképpen sem kéne módosítani, ezzel önmagában biztos, hogy nincs baj a Chaos tools modulban (amúgy is felejtős a beletákolás a modulok fájljaiba!). Mindenesetre az elég rossz megoldás, hogy a Drupal gyökérkönyvtárának modules könyvtárába pakoltad a ctools modult, ezek szerint sajnos feltételezhetően más modulokat is, pedig az a core modulok helye. Egyéb kiegészítő modulok helye a sites/all/modules vagy sites/SITENEVE/modules könyvtárban van. Erre a jövőben figyelj oda mindenképp.

Na, de a konkrét problémára rátérve ennyi info alapján csak találgatni lehet: megvan a ctools könyvtáron belül az includes/plugins.inc fájl? Nem sikerült véletlenül letörölni?
Azt mondjuk nem egészen értem, hogy miért történt mindez modul kikapcsolásakor. Írj le légyszi minden egyéb körülményt, ami történhetett ugyanekkor, mert a fehér halálnak annyi oka lehet, hogy HÁT NAGYON SOK :D

2
0
biotechszab képe

Másoljam be egy letöltött 6-os ctools modulból.
Mert az includejában csak egy ajax.inc van.

0
0

Szab

biotechszab képe

Nagyon király vagyok.
A hiányzó ctools iclude-ba visszamásoltam a hiányzó mappákat és fájlokat.

0
-1

Szab

Sk8erPeter képe

Nagyon király vagyok.

Örülök, hogy helyén van az önbizalmad, de annyira "király vagy", hogy pontosan azt kérdeztem korábban, hogy "megvan a ctools könyvtáron belül az includes/plugins.inc fájl? Nem sikerült véletlenül letörölni?" bang, you deserved it jól van, gratulálok, ügyes fiú vagy De sebaj. :D
Eleve az a nagyon érdekes kérdés, hogy egyáltalán hogyan törlődött ez le nálad. És talán figyelhetnél arra is, amit javasolnak neked, ha már kérdezel. :) Például arra, hogy nem véletlenül kérdeztem rá pont erre (mivel például erre utalt a hibaüzenet, ami szintén elég beszédes volt), meg azt sem véletlenül javasoltam, hogy felejtsd el a core-modulok könyvtárába való contrib-modulok pakolgatását. :)

1
0
biotechszab képe

igen azóta, más weboldalaknál már figyelek az elkülönítésre kiegészítő modulok kapcsán.
Nemcsak nekem, hanem azoknak is tanulságul szolgál akik később esnek ebbe a hibába...

0
0

Szab

biotechszab képe

..

0
-1

Szab