Milyen irányba induljak?

Diego2k2 képe

Sziasztok!

A feladat egy webshop(szerűség) létrehozása lenne.

A dolog annyiban különbözik egy "általános" webshop-tól, hogy itt képek speciális módon történő nyomtatásáról lenne szó, tehát egyfajta printshop lenne.

Ugyanakkor nem túl bonyolult a szituáció, mert ott kezdődne a dolog, hogy a felhasználó (aki akár anonymous is lehet kezdetben) feltölt egy bizonyos formátumú dokumentumot, ami után egy megjelenítő kontrollban elvégezhet egy pár beállítást a végtermékkel kapcsolatban, majd kosárba helyezheti a rendelését, és ezután jöhetnek a szokásos dolgok, szállítás, számlázás és fizetés.

Az elmúlt hetem azzal telt, hogy a drupal-lal ismerkedtem, nézegettem, hogy mire is képes és arra jutottam, - de ezzel már több helyen is találkoztam - hogy a megfelelő modulokkal szinte mindent meg lehet valósítani.

Az én esetemben nyilván egy eCommerce package használatára van szükség, én konkrétan a Commerce-t választottam.

Az alapokat talán sikerült is megértenem, de néha úgy érzem nem jó irányba haladtam, ezért szeretnék tanácsot kérni, hogy az elkövetkező napokban a dolgok jó úton haladjanak.

Leírom picit részletesebben, hogy miként is működne az oldal, így Ti is jobban látjátok, mi lenne a helyes megoldás.

1. A felhasználó kezdeményezhet egy rendelést, amit egy adott fájl feltöltésével kellene megtennie. Ezen a oldalon semmi mást nem szeretnék megjeleníteni, csak a fájl kiválasztására alkalmas control-t (ami egy tallózás meg feltöltés gomb kb.), illetve a fájl típusára vonatkozó követelményeket.
- itt a szerver oldalon szeretnék majd egy ellenőrzést végezni a fájlra vontakozóan, ami ha sikertelen, akkor nyilván hibával tér vissza és újra kell próbálni a feltöltést
2. Ha sikeres a feltöltés, akkor egy olyan oldalt szeretnék megjeleníteni, ahol egy speciális control van (ez most még nem lényeges), a lényeg, hogy a control számos, a rendelésre vonatkozó beállítás módosítására szolgál. Itt elérkeztünk egy fontos részhez, ugyanis ezeknek a beállításoknak mindenképp a rendelés részének kell, hogy legyenek, de a szabály az, hogy egy termék egy fájlt és a hozzá tartozó beállításokat tartalmazza, egy rendelés viszont nyilván több terméket is tartalmazhat. Továbbá egy adott terméknek az ára a beállítások függvényében alakul, ide kellene valamilyen szabályrendszer erre vonatkozólag.
A beállítások elvégzése után a felhasználó a kosárba helyezhetné az adott terméket és új fájl feltöltéséhez vagy a checkout lefolytatásához foghatna hozzá.
- itt lehetőség lenne még egy 2D-s illetve 3D-s előnézet megtekintésére, de ez egyelőre nem olyan fontos, és ezek egyébként is csak valamilyen popup ablakok lennének...
3. A szállítási és számlázási adatok beállítása úgy gondolom jól meg van oldva a Commerce modulban, ezt valószínűleg csak szépíteni és finomhangolni kellene.
4. A fizetési oldal következik, amire ugyanaz igaz szerintem, mint a szállításra.
- ha még nincs regisztrációja a felhasználónak, akkor mindenképp felszólótjuk arra, fizetés előtt
5. A fizetés befelyeztével nincs teendő, annyi, hogy nyilván lehetőséget kell adni a rendelések állapotának lekövetésére, de ez egy különálló workflow.

Nagyjából ez lenne a működés. Az elképzelésem az lenne, hogy létrehoznék egy saját Entity type-ot a termék beállításainak eltárolására, amit aztán Entity reference-ként hozzácsatolnék a product-omhoz. Nyilván kelleni fog nekem egy fájl mező is, ami szintén a product része lenne, de nem tudtam eldönteni, és igazából megvalósítani sem, hogy amit az 1-es pontban leírtam az működjön, miszerint mindössze egy fájl feltöltésére alkalmas Content-tel kezdődjön a rendelés menete (de ez már lehet, hogy technikai részletkérdés).

A 2-es pontban leírt control egy speciális eset, de a kérdés ott is az, hogy megvalósítható-e az, hogy akár egy saját control-lal a product-hoz tartozó "Order Settings" entity-t (illetve annak tulajdonságait) módosítani tudjam, és hogy ez jó megoldás-e?

Tehát úgymond a data model rész lenne az, amihez a megfelelő irányvonalat szeretném megtalálni.

Annyit még, hogy nem a drupal-php a szakterületem, és alapvetően a legtöbb dolgot site builder-ként szerettem volna megcsinálni, persze tudom, hogy van egy pár olyan rész, amihez szükség lesz saját modulokat gyártani, de attól nem is vagyok annyira megriadva, hogy php-zni kelljen.

Remélem nem untattam senkit, minden tanácsot szívesen fogadok és előre is nagyon szépen köszönöm!

Üdv
Péter

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: