log bejegyzés írásának megszüntetése a rendszer naplóba

Arthemis képe

Sziasztok!

Nem rég kaptam egy üzenetet a tárhelyszolgáltatótól, miszerint:
"Tisztelt Partner!

A csat.hu szolgáltatás folyamatosan a messages rendszer naplóinkba ír.
Kérjük, a log bejegyzés írását a rendszer naplóba szüntessék meg,
ellenkező esetben a szolgáltatást korlátozni kényszerülünk."

Nem tudom, hogy ezt mi okozza, de megnéztem a drupalban a logot, és ez a kép fogadott.

Nem tudom, hogy a kettőnek van-e köze egymáshoz, és hogy mi okozza ezeket a problémákat.

Mostanában nem telepítettem új modult, csak frissítettem a libraries, a views, és a meta tags modulokat. Sem a modulokba sem a sminkbe nem piszkáltam bele.

Esetleg hogyan tudnám megszüntetni a log bejegyzés írását a rendszer naplóba?

Előre is köszi a segítséget!

Drupal verzió: 
CsatolmányMéret
Kép ikon log.png73.57 KB
dj képe

syslogot az alaprendszernél (admin/modules) és akkor csak a dblog fog működni amit megnéztél.

0
0

Üdv!
Dudás József

Arthemis képe

Köszi szépen!

Ez a szolgáltató felé akkor megoldást jelent. Viszont továbbra is érdekelne, hogy a rendszernaplóban mi ez a sok minden.

0
0
Arthemis képe

Továbbra sem tudok rájönni, mi okozza ezt a temérdek üzenetet a rendszernaplómba. Valakinek valami ötlet?

0
0
dj képe

akkor látható, hogy mi okozza.

Pl. Képek nincsenek a helyükön, a robots.txt nincs a helyén, a textsize modul hibája, 3 hozzászólás törlése ...

0
0

Üdv!
Dudás József

Arthemis képe

Igazából azért nem értem, mert a képek ott vannak a helyükön. A robots.txt-t megoldottam (egyszer áthelyeztem véletlenül).

0
0
aboros képe

gondolom relatív útvonallal vannak megadva azok a képek a 'drupal_7__8365' nevű sminkben, legalábbis ott, ahol a rendszernapló hiányolja őket, ott biztosan nincsenek. egy normális drupalban ilyen mappa, hogy 'node' meg, hogy 'taxonomy' nincs. ezek útvonalak csak.

1
0

-
clear: both;

Arthemis képe

Valóban útvonalak, de ez azért furcsa számomra, mert a hiányolt fájlok pontosan ott vannak, ahonnan hiányolja őket a log.

Szerk.: úgy tűnik, hogy a hiba abban rejlett, hogy a social media ikonok blokkjában a képek elérésének megadásakor lehagytam az elérési útvonal elől a "http://csat.hu" oldalcímet. Legalább is én ezt a (talán kevésbé kultúrált) megoldást találtam rá :)

0
0
aboros képe

relatív eléréssel adtad meg a képek útvonalát, ezért aztán szegény drupal amikor pl a /node útvonalon álltál, akkor a /node/themes/..stbstb útvonalon kereste volna a képeket.

az abszolút elérés / jellel kezdődik. nem kell tehát beírnod, hogy "http://csat.hu" az útvonal elé (mert az meg akkor nem fog működni, ha nem ez lesz a domain, pl egy helyi tesztkörnyezetben) hanem / jellel kell kezdened az útvonalat.

5
0

-
clear: both;

Arthemis képe

Így már sokkal jobban értem. Köszi szépen! Lecserélgetem őket abszolút elérésre.

0
0