Linkek hibára futása másolás után

jodri2003 képe

Sziasztok!
Találkozott már valaki ezzel a problémával?
Helyesen működő drupal 5.2 a szolgáltatónál elhelyezve normálisan használható.
A teljes rendszert lementettem, majd localhostra telepítettem.
Localhoston wamp servert telepítettem most frissen.
Ami a localhoston nem működik: Azokba a nodokba, amelyekbe képet illesztettem nem jelennek meg rendesen, pontosabban a képek hiányoznak. Az IMCE modul és a TinyMCE is telepítve van a rendszerben.
A probléma a következőképpen javítható: A beszúrt képhivatkozási utak az alábbi formátumúak: '/files/valami/kep.jpg'. Ha kiveszem az eljéről a '/' jelet, akkor jó lesz, de ezt minden elemnél megcsinálni nem igazán megoldás.
A kérdésem az lenne, hogy van-e esetleg valami megoldás ami ezt a problémát orvosolja, estleg valamit be vagy ki kéne kapcsolni a helyes működéshez?

Nagy Gusztáv képe

Hasonló helyzetben én az SQL dump fájlban (még az import előtt) egyszerű szövegcserével 5 perc alatt megoldottam a dolgot.

Ha valakinek van jobb megoldása, engem is érdekelne.

0
0

Nagy Gusztáv

jodri2003 képe

Nagyon örülök ennek a megoldásnak, nekem nem jutott semmi az eszembe.
Sokat segítettél ezzel a megoldással is, Köszi!

0
0
pp képe

A probléma azzal van, hogy a lokális szerveren egy alkönyvtárba tetted a Drupal-t.
http: //example.hu volt az eredeti és Te a http ://localhost/example könyvtárba tetted. Ekkor nyílván rossz helyre mutatnak a hivatkozások, mivel azok mindig a gyökértől indulnak. A megoldásod, hogy relatív címeket használsz nem jó. Rövid webcímeknél nem fog ugyanis működni! A rendszer ilyenkor a node/1/files/... mappában fogja keresni a fájlokat, ahol ugye nincsenek.

Két megoldás is van a problémára:
1. egy egyszerű beállítással elintézed, hogy az http ://example címre a localhost jöjjön be(hosts fájl) valamint a webszervered virtualhost beállításainál eléred, hogy erre a címre a megfelelő könyvtárat szolgálja ki webszervered. (a tanarurkerem.hu-n van egy ilyen videó, csak az 1.3-as apache-hoz van, és nem tudom, hogy a wamp-ban mi van. 2.0-s apache sem olyan bonyolult, azt is könnyedén be tudod állítani.)

2. készítesz egy szűrőt, ami a képekre mutató url-eket a megfelelő függvénnyel (url) lecseréli.

0
0
jodri2003 képe

Teljesen igazad van a kiszolgálással kapcsolatban, valóban rossz könyvtárból történik a kiszolgálás aszerint amit írtál.
Ennek alapján azonban a WAMP az amivel jelenleg a probléma van. Én korábban az általad javasolt első megoldást alkalmaztam. Vagyis külön apache, PHP és mysql természetesen megfelelően összehangolva. Ezek esetén egyébként az alábbiakat kell beállítani, hátha valakit érdekel:
1. Apache könyvtár/conf/extra/httpd-vhosts.conf fileba írd be a megfelelő virtual hostot

<VirtualHost *:80>
  ServerName teszt-1
  DocumentRoot "c:/webtest"
</VirtualHost>
<Directory "c:/webtest">
  Order allow,deny
  Allow from all
</Directory>
2. Szerkeszd a c:\windows\system32\drivers\etc\hosts file-t és írd az utolsó sorba a következőt.
127.0.0.1	teszt-1
Ez biztosítja majd a megfelelő címfeloldást mikor a böngészőbe beírod httpd ://teszt1 címet.
Az apache szervert ne feledd el újraindítani.

Nos, amikor én a wampot kezdtem használni, az egyik fő szempont épp az lett volna, hogy ezen file-ok szerkesztését naprakészen tartását megússzam. Egyszerűen tudjak csinálni egy tesztprojektet amiben a drupal egy konkrét, még általam nem ismert részét tesztelhetem, majd ezt egyszerűen kidobhatom a könyvtárból és ne kelljen újra egyéb fileokat szerkesztenem. A wamp felületéről ami localhost-ról idul bármely projektet indíthatom, elérem a phpmyadmin-t, és ez kényelmes. (lenne) Megnézem lehet-e kezdeni vele valamit, ha igen majd megírom.
0
0
pp képe

A wamp ad neked egy komplet c-panelt? Nem hinném. Lehet nem kényelmes, de azért nem mondanám bonyolultnak sem a fenti metódust, figyelembe véve a ctrl-c ctrl-v lehetőségeket ;)
csak pár helyen kell átírni és már megy is. Ha mondjuk olyan sok projekted van, akkor automatizálhatod, de nem hinném, hogy napi 4-5 projektbe kezdenél bele ;)

Én nagyon régen javasoltam, hogy külön tedd fel ezeket. Az xampp-ot szoktam ajánlani, mert az végre a sok béna disztrib után egyből felmegy és nem kell állítgatni rajta millió dolgot, csak a skype-ot kell kikapcsolni. Én magam már régóta nem használok ilyen eszközöket. Itt csücsülök az Ubuntum előtt, és azt használom. Telepíteni rá nem volt túl nagy tragédia, hisz csak a synaptic-ban rákerestem az apache-ra, php-re és a mysql-re és már hopsz itt is van, no meg a phpmyadmint is felraktam mert azt szoktam meg, de van ám itt csoda mysql managger, meg mindenféle okosság is. Nem kell a neten bóklászni, fogod beírod a telepítőbe és ha van csomagból akkor feltelepedik, és automatikusan mindig a legfrissebb és legjobb csomagot telepíti a gépedre, neked azzal nem is kell foglalkoznod(csak jóváhagynod).

Mindenki azt használ amit akar, de ne mondd már nekem, hogy kényelmetlen lenne 2 fájlba 2 perc alatt megtenni ezeket a minimális változtatásokat, szembe azzal a sok óra szivornyával és sql-dump szerkesztéssel amit a másik megoldás eredményez. (nem beszélve a sok-sok lehetséges hibáról, a karakterkódolástól elkezdve az elgépelésig stb...)

Megnéztem a wamp-ban apache 2.x van tehát a változás a következő:
A fenti Virtual-host részt egy teszt1 fájlba kell másolni a sites-available könyvtárba. A sites-enabled könytárban egy szimbolikus linket kell létrehozni erre a fájlra 001-teszt1 néven. Van egy default szóval azt kéne megnézni, és módosítani. A probléma csak azzal van, hogy windows-os apache-nál nem tudom, hogy mit kell csinálni, mert ott ugye nincs szimbólikus link. Nekem meg nincs windowsom... ;)

Azért azt még elárulom megnyugtatás képen, hogy én sem így születtem, hogy tudtam ezeket, sőt. Először én is alkönyvtárba raktam a cuccot, mert annyira bonyolultnak tűnt ez az apache2 amit nem ismertem. Aztán utána olvasgattam, és most már csak mosolygok azon, hogy mennyire sokkal egyszerűbb így.

Szóval ha nincs kalapácsod, csak egy laposfogód, akkor azzal is be lehet verni 1-2 szöget, de azért 10-15 képnél elgondolkodna az ember, hogy vegyen egy kalapácsot. Azonban semmi esetre sem javasolnám azt, hogy laposfogóval verd be a szögeket, mert azzal is lehet és a kalapácsért meg el kell menni egyszer! a boltba szóval az bonyolult és körülményes. ;)

(laposfogó = az ismeret amivel rendelkezel, kalapács = az ismeret amivel rendelkezned kéne, kalapácsot venni = tanulni.)

pp

0
0
jodri2003 képe

Hogy miért WAMP?
Én eredetileg az általad javasolt metódust használtam, és valóban a fenti megoldás szerint a virtual hostjaim működtek is. A beállítás nem túl ördöngős feladat, csak 2 filet kell szerkeszteni. Ilyen szinten ismerem is az apache beálítási lehetőségeit, meg a hálózati csatolók működését is. A Ctrl+c és v, no az már kemény dió!:)
Ami miatt azonban a WAMp is érdekelni kezdett, az egyszerűen nem más mint az a tény, hogy ezzel a megoldással sok dolgot igen rugalmasan, egyetlen helyről , és sokkal gyorsabban lehet elvégezni. Például egy apache modul betöltése, vagy kikapcsolása, majd a szerver újraindítása töredéke időt vesz igénybe. Ha gyorsan akarok PHP verziót váltani, ezt is gyorsan megtehetem. Közvetlenül élérem az ini és conf fileokat. A localhost kiinduló felületről elérem a PHPMyadmin felületet, látom, hogy milyen kiegészítők vannak betöltve, vagy közvetlenül lekérhetem phpinfo() kimenetét. Nem utolsó dolog az sem, hogy a tálcán ezeket menüből elérhetem és az egészet ki-be kapcsolhatom. Ezek teszteléseknél bizony jól jönnek. Legalábbis épp nekem, aki most voltam a boltban kalapácsért, és elémraktak 12 félét és még azt sem tudtam megmondani, hogy gumikalapács legyen vagy valami más. :).
Amit a hozzászólásodból nem értek, (vagy roszul értek) hogy a WAMP-ra miért tekintesz úgy mintha nem ugyanazokat a programokat tartalmazná, mint amit amúgy is használunk, csak próbál néhány kiegészítő segédeszközt a kezünkbe adni. Ha ezekkel nem is élek, akkor is megvan a lehetőségem a korábbi módokon szerkeszteni a megfelelő fileokat.Ebben az esetben legalább egy telepítéssel megúszok dolgokat. Akár már ezért is lehet jó.
Majd még gyűjtök érveket, ha a tanulás során találok ilyet...

Megnéztem a wamp-ban apache 2.x van tehát a változás a következő:
A fenti Virtual-host részt egy teszt1 fájlba kell másolni a sites-available könyvtárba. A sites-enabled könytárban egy szimbolikus linket kell létrehozni erre a fájlra 001-teszt1 néven. Van egy default szóval azt kéne megnézni, és módosítani. A probléma csak azzal van, hogy windows-os apache-nál nem tudom, hogy mit kell csinálni, mert ott ugye nincs szimbólikus link. Nekem meg nincs windowsom... ;)

E helyett windows esetén elég a két fent írt fileba tenni a leírtakat.

Köszönöm segítségedet, nem csak itt és most, hanem a rengetem megválaszolt fórumtémánál is.

0
0
pp képe

Amit a hozzászólásodból nem értek, (vagy roszul értek) hogy a WAMP-ra miért tekintesz úgy mintha nem ugyanazokat a programokat tartalmazná, mint amit amúgy is használunk, csak próbál néhány kiegészítő segédeszközt a kezünkbe adni. Ha ezekkel nem is élek, akkor is megvan a lehetőségem a korábbi módokon szerkeszteni a megfelelő fileokat.Ebben az esetben legalább egy telepítéssel megúszok dolgokat. Akár már ezért is lehet jó.

Nem tudom, hogy hol írtam, hogy ne használj WAMP-ot, de akkor hülyeséget írtam. Én nem ismerem a WAMP-ot, ezért nem ajánlom, de ez ugye nem azt jelenti, hogy ne használd mert nem jó, hanem azt, hogy én nem ismerem ezért nagyon segíteni sem tudok. ;) Mint láthatod azért megnéztem, hogy wamp-ban hogyan lehet megoldani amit mondtam, de lehet sokkal egyszerűbben is lehet, hisz el tudom képzelni, hogy ezt is valamilyen kattintgatós felületen be tudod állítani és csak hosts fájlba kell belenyúlni.
Mindenki azt az eszközt használja, ami neki a legjobban megfelel. WAMP-ot sokan használják, a nemzetközi Drupal közösség fórumán is rengeteg WAMP-os leírást lehet olvasni, úgyhogy biztos tuti eszköz. Szívesen fogadunk itt egy olyan leírást, amiben egy Drupal tesztrendszer kialakítását írod le WAMP segítségével ;) (így legalább én is egy picit megismerhetném és tudnám ajánlani;))

Ami nekem az xampp felé billentette anno a mérleg nyelvét, az az, hogy több platformon is elérhető szemben a WAMP-pal:

WampServer is a Windows web development environment.

Ettől még ugye a WAMP lehet százszor jobb eszköz windows-on.

pp

0
0
jodri2003 képe

HA a fentieknél több használható infóm lesz, le fogom írni.

0
0
nevergone képe

richi105 képe

Na igen engem is az idegbaj környékezet mikor localhost-on egy galléria modul sem akart képet kirakni. Szóval nekem ez volt a megoldás egy próbát megér.
A webhely beállítás menü pont alatt van egy olyan, hogy fájlrendszer és ott ugye alapból a files könyvtár van megadva.
Én csak anyit csináltam hogy a files után tettem egy / jelet most így néz ki files/ mentés és láss csodát a node-kon rögtön lett kép is.

0
0