Képfeltöltés

Jhorvath képe


Drupal Version
10.0.9

Web Server
Microsoft-IIS/10.0

PHP
Version
8.2.6 (more information)
Memory limit
512M

Database
Version
8.0.33
System
MySQL, Percona Server, or equivalent

privát fájl és tmp hely beállítva

Probléma: Standard telepítés után (composerrel) nem tudok egyetlen kép fájlt sem feltölteni. Adminhoz akartam egy 3 kb-os jpg-et feltölteni,de a hibaüzenet:
Error message
The specified file anonymous-user.jpg could not be uploaded.
The image file is invalid or the image type is not allowed. Allowed types: png, jpeg, jpg, jpe, gif, webp

A hiba privát és publikus fájl helyre szintén ugyanez.

PHP hibalog nem jön, recent log message szintén nincs.

Mit kell megnéznem, mert csak találgatok?

Joee képe

Csak ötletek: A kép megfelel a követelményeknek?
A képméretnek van alsó és felső mérethatára (vízszintes - függőleges) pixelben és a képfájlnak méretben alsó és felső határa.
Próbáltál másik képet feltölteni? Biztos nem sérült a képfájl?
Ha az userkép feltöltési beállításoknál az Alt vagy a Title adat megadása meg van követelve akkor annak elmaradása is megakadályozhatja a képfeltöltést.
Amúgy miért nem töltöd fel a Drupalból: /user/1/edit
Itt tudod a felhasználóadatok mezőinek paramétereit (köztük a képmezőt) igényeidnek megfelelően beállítani:
/admin/config/people/accounts/fields
Itt pedig a képmezőt:
/admin/config/people/accounts/fields/user.user.user_picture

0
0
Jhorvath képe

Egyszerüsítem a problémát. A standard telepítésben létrejön az Article tartalomtípus, amelyet kiegészítettem egy file type mezővel. Ebbe a mezőbe feltöltésekor (standard szövegfájl kb. 1kb) kapom a logfájlban: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (16 MB) that this server supports

0
0
dongodani képe

Akkor egy phpinfo() alapján kellene megnézni hogy milyenek a fáljfeltöltési béállítások..

0
0
Jhorvath képe

Talán így kiderül valami... PHPinfo

A privát fájl mappában létrehozza az év-hónap mappát (IUSR tulajdonában), de a fájl már nem kerül bele.

0
0
Jhorvath képe

IIS hitelesítés rosszul volt beállítva.

1
0