Képet csak nagybetűs kiterjesztéssel jelenít meg

this.isti képe

Sziasztok!

Általam használt szerveren az oldal jól működik, de felraktam a megrendelő szerverére, és a következő furcsa hiba jelentkezik:
Kép feltöltésekor, ha a fájl kiterjesztése kisbetűs, feltöltődik a fájl, és .../sites/default/files/xyz.jpg URL-en el is érhető.
Viszont az oldalon beágyazott kép .../sites/default/files/styles/thumbnail/public/xyz.jpg?itok=KÓD URL-en már nem elérhető. (oldalra ezen az URL-en van beágyazva a kép)
Ha a kép kiterjesztése nagybetűs, akkor minden rendben működik, csak kisbetűs kiterjesztésnél jelentkezik a probléma.

Mi okozhatja ezt a jelenséget, és hogy orvosolhatnám?

Köszönöm előre is a segítségeteket!

Drupal verzió: 
Pandelon képe

a styles könyvtár alkönyvtárai is át van másolva a másik szerverre?
én futtatnék cront, az megjavíthatja, de ha jól tudom csak csak akkor generálódik le a kép (pl. a thumbnail), ha meghívja valami.

A nagybetűs rész pedig vsz azért működik , mert úgy van a tartalomba ágyazva ellenben a feltöltésnél a transliteration modul beleszólhat a kiterjesztés kis vagy nagybetűs voltába.

0
0
this.isti képe

A honlaphoz tartozó összes fájlt átmásoltam az új szerverre.
Cront manuálisan is futtattam, de nem javult meg tőle.
A kép legenerálós részét nem értem.

A transliteration modul nem volt telepítve, és a fájl nevek kis-nagy betűsen töltődtek fel, ahogy a felhasználó elnevezte őket.
Most felraktam a transliteration modult, de csak kisbetűsítésre van benne lehetőség. Kicsit belekontárkodtam, és most nagybetűsít, így ez a csúnya megoldás átmenetileg megoldja a problémát.

Nem szeretném a transliteration modult ilyen gányolt formában az oldalon hagyni.

Van valakinek ötlete, hogy mivel lehetne megoldani a problémát?

0
0
szantog képe

Nincs ehhez valami server logbejegyzés? Egyáltalán nem biztos, de nekem első ránézésre az egész jelenség valami wannabe szerverhuszár félregarázdálkodásának tűnik.
Drupal logban is kéne elvileg látszódnia, hogyha nem tudja legenerálni a presetet.
Egyáltalán fizikailag megjelennek a /sites/default/files/styles/thumbnail/public/ dirben a kisbetűs .jpg-k?

0
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

this.isti képe

Megpróbáltam a logfájlt elemezni, de nem sokra jutottam.
Szerverbeállítások okozhatnak ilyen hibát?
admin/reports/dblog címen is csak annyi hibaüzenetet ad a sorban, hogy "access denied". Szóval csak azt a hibát jelzi, hogy nem tudja megnyitni a fájlt(mert nem is létezik).
A /sites/default/files/styles/thumbnail/public/ könyvtárba nem hozza létre a kisbetűs .jpg fájlokat.
Érdekesség, hogy viszont a kisbetűs .jpeg fájlokat létrehozza, és azok gond nélkül működnek is.

0
0
szantog képe

Olyat tudsz-e csinálni a megrendelő oldalán, hogy felteszel egy szűz drupalt + ezt https://www.drupal.org/project/style_usage?

admin/config/media/image-styles/usage egyből generál neked a három default styleból képeket ezekből: http://cgit.drupalcode.org/style_usage/tree/images

Itt kéne nézni drupal + más error logokat, illetve ezzel kizárjuk/megerősítjük, hogy a megrendelő tárhelyén van a probléma.

1
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

this.isti képe

Felraktam egy teszt könyvtárba egy új drupal 7-et, és feltettem a modult.
A képek megjelennek, és nincsenek hibaüzenetek.
Ezek szerint valami a kialakított honlapon van rosszul beállítva.

0
0