Könyvlap és gyermeklapok száma

tigger képe

A drupal azt írja gyermeklap beküldésekor, hogy a szülő és gyermeklapok maximális száma 9. E fölött egyes oldalak nem lesznek láthatók.

Nincs arra mód, hogy egy könyvlap alá kilencnél több gyermeklapot tegyek be? Konkrétan a régi oldalamról szeretnék átmenteni bizonyos részeket (amit eddig nem akartam). Pl. versek, témába rendezve, pl. "istenes" versek. Azonban a versek száma több kilencnél. Milyen struktúrában lehetne ezt megoldani?

Nagy Gusztáv képe

Mit szeretnél pontosan?

0
0

Nagy Gusztáv

tigger képe

hogy egy html oldalon voltak pl. "istenes" versek (most nem feltétlenül irodalomórai értelemben), sorban egymás alatt. A bal oldalon volt egy kis menü, ahol a verset ki lehetett választani (ez csak sima href='#valami' volt, egy vers-egy div, külön névvel). A régi oldalon viszont a bal menü nem gördült el fölfelé, így könnyen tudott másikat választani az ember. A tényleges versoldalt belső görgetéssel csináltam meg.

Most ilyesmire nincs mód (meg nem is volt szerencsés, mert egyik képernyőn túl keskeny volt, másikon túl széles).

Tehát verseket szeretnék különböző témakörök szerint (némileg önkényesen) csoportosítva feltenni, de nem tudom, hogy
egy vers legyen egy lapon, vagy
egy témakör egy lapon, vagy
ennek más, jobb módja van?
Persze úgy, hogy lehetőleg könnyen tudjon közlekedni is benne az ember fia/lánya. És ráadásul ez nem is a fő profil, de ha már egyszer megírtam őket (és egy-két hivatkozást találtam is a régi oldalakra - persze eddig nem néztem)...

Ez csak egy példa, lennének például ajánlók is, meg egyebek, hasonló módon.

Remélem, így érthető... és előre is köszönöm a választ!

Üdv

0
0
Nagy Gusztáv képe

Szabad szavas címkézéssel, taxonomy/term/x listázásokkal, akár nézetekkel rengeteg lehetőséged van.

0
0

Nagy Gusztáv

tigger képe

ezt (azt hiszem) értem. Úgy láttam, a szótárakat különböző típusokhoz lehet rendelni, tehát alkotok pl. a versnek egy típust, igaz?

Kérdés: a típus névtől függetlenül hasonlít az összes többire, hiszen egy tartalomtípusról van szó. Egy lapra kerülne (most a fentiek szerint értve) pl. az összes "istenes" vers, egymás alá - és a taxonomy segít abban, hogy az oldalon csak bizonyos versek jelenjenek meg? Vagy külön lapokra kell írni, és a tax. segít választani közülük?

Tudom, legjobb módszer a kipróbálás, csak ez szinte a legelső lépés, nagy könnyebbség volna, ha már jól indulhatnék neki...

Hogy kell tehát ezt kezelni?

0
0
tigger képe

nem csak kérdezek...

Közben tehát nekiálltam kipróbálni. Még a csoportosítás, meg egyebek nem teljesen tiszta, de ezzel megbirkózom. Készítettem két oldalt, hozzárendeltem ugyanahhoz a kifejezéshez, és ha a kifejezésre kattintok, mind a kettőt hozza egymás alatt. Fenti kérdésemre tehát ez a válasz...

Segítséget a következőhöz kérnék, mert ezt nem tudtam kiolvasni a helpből:
1. A tartalom címe alatt megjelenik a tag: akármi sor, ezt nem lehet "eltüntetni"?

2. Hogy teszem a szótár kifejezéseit egy oldalsó menübe, vagy hogyan hivatkozok rájuk egy "sima" menüben? Vagy egy akármilyen blokkban?

Jelenleg csak úgy tudom megjeleníteni, hogy behívom az adott oldalt, és ott a tag: akármi névre kattintok...

0
0
Nagy Gusztáv képe

Alapvetően minden vers külön tartalom, remélem így csinálod.

1, Sminkeléssel tudod a címkéket eltüntetni. Egyszerűbb CSS display:none, bonyolultabb pl. a node.tpl.php módosítása.

2. Sokféle modul van a Taxonomy témában a drupal.org-on. Ami direkt hasznos lehet:
- Tagadelic (a http://nagygusztav.hu/ oldalon jobb oldalt, Témák cím alatti blokk a lényege)
- Taxonomy menu (a http://users.cwi.hu/kissgabi oldalon bal oldalt a menüt nézd)

Ezeken kívül a Views modulokkal is sok csodát tudsz csinálni.

0
0

Nagy Gusztáv

tigger képe

nézem, tanulok...

0
0
tigger képe

Kedves Gusztáv!
Elakadtam, tudnál még egy kicsit segíteni?

A honlaphoz való jobb illeszkedés miatt a menüs megoldást szeretném. Telepítettem a tax.menut, de nem tudom úgy beállítani, mint a kissgabi oldalon látható.

A gondom:
1. Csak a user(?) menüben jeleníti meg almenüként, de én egy külön menüblokkban szeretném.

2. Csak a szótár nevét jeleníti meg, nem a kifejezéseket (vagyis pl. a szótár "versek", ez jelenik meg a menüben, az "isten" és "ember" kifejezések viszont nem.

3. A beállításokban nem értem, mit jelent a module page elem. Be van írva, hogy category, az alatta lévő példákban meg perjelekkel számok, de a magyarázatot nem értem. Hiába próbáltam átírni (perjelezve, meg a categoryt kicserélve versekre), semmi nem történt.

Hogy lehet ezeket megoldani? Mivel ez nem a fő tartalmi rész (és nem is óriási az "tartalomhalmaz"), nem szívesen tennék fel emiatt további modulokat, ha nem muszáj.

Segítségedet előre is köszönöm!

Üdv.
Landi László

0
0
tigger képe

Megtaláltam a megoldást a drupal alapszolgáltatási között, így a fenti kérdésekre tudom a választ. A taxonomy menu modullal viszont nem tudtam mit kezdeni, ezért le is szedtem róla.

0
0