költöztetés, domain változás

gyuri2012 képe

Volt egy tárhely, egy webhosting szolgáltatónál, ami a saját domainemmel volt elérhető: www.domainem.hu
itt volt egy honlap régi verziója.

Volt egy másik tárhely, ami a www.domainem.szolgaltato.hu néven volt elérhető, ide raktam fel az oldal új változatát, párhuzamosan kell futnia egy darabig a régivel.

Összevontam a kettőt, hogy egy tárhelyre legyen csak szükség, illetve mindkét honlap a saját domainnel legyen elérhető. ( de fusson tovább párhuzamosan)
Úgy csináltam hogy:
1. az új oldalt egy könyvtáral beljebb költöztettem a tárhelyén: /newsite
2. a régi honlapot átmásoltam az új tárhelyre (ez egy statikus oldal), a főkönyvtárba.
Így a
www.domainem.szolgaltato.hu címen a régi honlap
www.domainem.szolgaltato.hu/newsite címen az új honlap érhető el, működik.
3. megkértem a szolgáltatót, hogy állítsa át, ezentúl a domain az új tárhelyre mutasson. Megtörtént.
Azaz már
www.domainem.hu címen is a régi honlap
www.domainem.hu/newsite címen is az új honlap érhető el. Az új tárhelyen. Működik.
...de persze párhuzamosan él a .
www.domainem.szolgaltato.hu ill. www.domainem.szolgaltato.hu/newsite cím is.
Nem lenne baj, bár szükség sincs rá, (ill jobban örülnék ha nem menne) viszont:

Ha csinálok a régi oldalra egy linket, ami az újra mutat, azaz a www.domain.hu-n levő oldalon lesz egy link ami a www.domainem.hu/newsite oldalra mutat, akkor bejön az új, drupalos oldal, viszont a cimsorba átíródik a cím, és a www.domainem.szolgaltato.hu/newsite jelenik meg. Innentől kezdve ezen a címen lehet navigálni az új oldalon, a domainem.hu/newsite helyett.

Miért?
A drupal miatt, vagy a szolgáltató miatt?
Ha a szolgáltató miatt, akkor mit írjak neki, min változtasson? :/
...vagy a drupalban mit kellene tennem?

Drupal verzió: 
gyuri2012 képe

No hát igazából az az érdekes hogy ha beírom a böngésző címsávjába hogy
www.domainem.hu/newsite
akkor működik szépen, bejön az új oldal ezen a címen, és marad az url.

Ha beírom hogy www.domainem.hu , akkor bejön a régi oldal.

Viszont ha a www.domaine.hu oldalon csinálok egy linket, ami a http://www.domainem.hu/newsite -re mutat, akkor bejön az új oldal, de átíródik az url a tárhely régi címére.

Nincs ötletem hogyan tudnám én ezt akár direkt megcsinálni.. :/

0
0