Kétszer menti el a node-ot !?

eMeLA képe

Az egyik oldalamon bizonyos esetekben az alábbi üzenet jelenik meg:

user warning: Duplicate entry '23-3' for key 1 query: INSERT INTO upload (fid, nid, vid, list, description, weight) VALUES (3, 23, 23, 1, 'test.txt', 0) in /.../modules/upload/upload.module on line 411.

A tartalom típushoz csatolmány tölthető fel és van egy mező ami kötelezően kitöltendő.

Az üzenet ebben az esetben jelenik meg:
Ha a kötelező mezőt kihagyom. A csatolmányt pedig csak betallózom. A beküldés után hiánypótlásra visszadobja a form-ot a rendszer.
Ekkor kitöltöm a hiányzó field-et. Újból be kell tallóznom a csatolmányt. Ha most beküldöm akkor megjelenik az üzenet.

A tartalomhoz workflow van rendelve. Ha ezt leveszem az üzenet megszűnik.

További adalék, ha a workflow hozzá van rendelve akkor kétszer(?) fut le valami a rendszerben, mivel az pathauto útvonal létrehozásáról két üzenet jelenik meg (kikapcsolt workfow-al csak egyszer).

Ebből azt a következtetést vontam le, hogy feltehetően amikor a második nem tudom mi fut le a tartalom beküldésekor, az upload modul már tárolta a csatolmányt, ezért adja ki ezt az üzenetet.

A drupal.org-on találtam rá megoldást, ami működik is, de ez a megoldás nem igazán kielégítő megoldás: http://drupal.org/node/363454&usg=ALkJrhhpG2fUzihu4fZjkwb6yGGmsMUbLg#com...

Valaki találkozott már ilyen problémával ?

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: