'+' jelet tartalmazó link hozzáadása menühöz - hogyan?

aruna képe

Az lenne a cél, hogy az oldal szerkesztője tudjon a menübe '+' jeleket tartalmazó url-t bevinni.

Konkrétan ez a hibajelenség:

Van egy views-om, ami elfogad paramétereket, pontosabban egy paraméteren belül is több paramétert, ilyen az url-je, ha meghívom:

node/11/54+55+56

Ha megpróbálom belerakni egy menübe menüpontként, akkor belerakja, de lecseréli a plusz jeleket. Ilyen lesz a link működés közben:



Tehát a '+' jeleket elkódolja a drupal '%2B'-re.

És így már nem működik a views, csak ha '+' jelek vannak az url-ben.

-----

Arra gondoltam, hogy létrehozok egy álnevet a és ezt az álnevet rakom be a menübe:

admin/config/search/path/add

Itt ugyanaz a jelenség, létrejön az alias, de már nem megy a views (gondolom itt is elkódolja a '+' jelet.

-----

Ami még eszembe jutott:
Egy views preprocess-el, megnézem van-e '%2B' sztring, az url-ben és ha igen visszacserélem '+' jelre.

Működik ez? Vagy van jobb megoldás?

Köszönöm
Aruna
Drupal verzió: 
aruna képe

Beküldöm mégegyszer (nem tudom szerkeszteni sajnos).

Az lenne a cél, hogy az oldal szerkesztője tudjon a menübe '+' jeleket tartalmazó url-t bevinni.

Konkrétan ez a hibajelenség:

Van egy views-om, ami elfogad paramétereket, pontosabban egy paraméteren belül is több paramétert, ilyen az url-je, ha meghívom:

node/11/54+55+56

Ha megpróbálom belerakni egy menübe menüpontként belerakja, de lecseréli a plusz jeleket. Ilyen lesz a link működés közben:

<a href="/node/11/54%2B55%2B56">...</a>

Tehát a '+' jeleket elkódolja a drupal '%2B'-re.

És így már nem működik a views, csak ha '+' jelek vannak az url-ben.

-----

Arra gondoltam, hogy létrehozok egy álnevet a és ezt az álnevet rakom be a menübe:

admin/config/search/path/add

Itt ugyanaz a jelenség, létrejön az alias, de már nem megy a views (gondolom itt is elkódolja a '+' jelet.

-----

Ami még eszembe jutott:
Egy views preprocess-el, megnézem van-e '%2B' sztring, az url-ben és ha igen visszacserélem '+' jelre.

Működik ez? Vagy van jobb megoldás?

Köszönöm
Aruna

0
0
csakiistvan képe

Feltetlen fontos a plusz jel? argumentumot lehet / jellel is adni tudtommal. Mar d6ban is ugy szurtem a termeket hogy irogattam az idt az urlbe

0
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

aruna képe

A contextual filter-nél
lehet a többértékűséget is
engedélyezni így, itt a '+' az OR feltétel.

Tehát egy paraméteren (két perjel között) belül adok meg több értéket.

0
0