Jótékonysági oldal létrehozása - hogyan

charlos képe

Sziasztok!

Szeretnék létrehozni egy jótékonysági áruházat a következő elképzelésekkel, de sajnos fogalmam sincs, hogy kezdjek hozzá:

Létrehozok 1 node-ot (cikket), majd elhelyezek 3 db „terméket”: bronz, ezüst, aranyérem.

Mindhárom éremből bármennyit lehessen venni (akár vegyesen is), majd a regisztrált vásárló kap egy emailt, melyben benne van a felhívásban szereplő számlaszáma, a megrendelés sorszáma, és a megrendelt érmék végösszege.

Ti, hogyan oldanátok meg ezt? Vagy túlbonyolítom?

Meg lehet ezt oldani Drupal7+Commerce modullal?

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv,
Charlos

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
Nagy Gusztáv képe

Jól értem, hogy összesen 3 féle terméket lehet rendelni? Mert akkor én a Webform modulban gondolkoznék.

0
0

Nagy Gusztáv

charlos képe

Igen, jól érted, Azonban a vásárló meg kéne kapja a felhívásban szereplő adatokat is: név, számlaszám, rendelt termékek összege és egy generált sorszámot, amit majd utalásnál az emberünk a közleménybe kell írjon.

Ezt mivel lehet megoldani?

Megnéztem az Opendeals-t, ami tök jó lenne, csak épp mégsem a legjobb, mivel minden megrendelés esetén csak 1 db kupont lehet venni, s a „bolt” adatait sem küldi ki a vevőnek...

0
0

--

Üdv:
Charlos

aboros képe

három darab webform node. viszlát.
de lehetne talán még tovább is egyszerűsíteni az eddigiek alapján.

1
0

-
clear: both;

charlos képe

Ugyanis össze kéne kapcsolnom a node-okat:
Felhívás
ehhez kapcsolva ugye:
node1
node2
node3

A kérdés akkor is adott: mivel küldöm ki a felhívásban szereplő számlaszámot a vásárlónak?

0
0

--

Üdv:
Charlos

Nagy Gusztáv képe

Minden Webform modullal létrehozott űrlaphoz tudsz e-mail küldéseket is kérni. Jó lenne megismerned a modul szolgáltatásait, és csak utána folytatni ezt az eszmecserét.

0
0

Nagy Gusztáv

charlos képe

Az viszont annyit tud, hogy a látogató által adatokat küldi el nekem.

Én viszont egy node-hoz kapcsolt adattömeget szeretnék elküldeni a látogató számára... Azért nem mindegy! :)

Tehát ezt, miként oldanátok meg?

0
0

--

Üdv:
Charlos

aboros képe

tetszőleges emailcímre tud tetszőleges tartalmú visszaigazoló levelet küldeni a webform. pl van egy emailcím mező az űrlapban, akkor azt te felhasználhatod arra, hogy levelet küldj oda a kitöltött űrlapadatokkal meg amival akarsz. folyamatosan használom ezt a funkcióját.

tehát ezt, ennyiből, továbbra is webformmal látom legegyszerűbbnek.

sőt, amit eddig tudok, az alapján egy webform is elég.

1
0

-
clear: both;