IP cím tiltása

tomcsika75 képe

Üdv!

Az alábbi API végpont GET/POST hívásához és lekérdezéséhez hogyan készíthető olyan modul vagy script, mely az [IP] paraméter helyére a honlap látogatóinak IP-címeit automatikusan beírja, majd az API válaszokat listába összesíti, és felajánlja az IP-címek blokkolásának vagy mellőzésének lehetőségét? Egy félkész drupal modulról (https://www.drupal.org/sandbox/pignaz/2746711) találtunk infót, de maga a modul nem elérhető.

A kérdéses API végpont: https://www.abuseipdb.com/check/[IP]/json?key=[API_KEY]&days=[DAYS]

Kérem, aki tud segítsen, mert nem egyre több időt vesz igénybe az IP címek szűrése, tiltása.

Drupal verzió: 
szantog képe

Haat.. Ez nem lesz egyszerű. Először ki kell találni, hogy mely ponton akarod ellenőrizni az ip-t. Oldal megtekintésekor? (jedisuhintás: nem akarod) Belépéskor? Regisztrációkor? Visszamenőlegesen? (Ez elsőre kizártnak tűnik, nem találtam olyat, hogy a db-ben ip-t tárolna a drupal, kivéve a blocked_ips. De lehet, nincs igazam.)

Olyat el tudnék képzelni, hogy user_login és user_registerkor ellenőrzés, majd a válasz alapján tolni a blocked_ips táblába.

Sőt! Akár oldalakat is meg lehetne adni, hogy pl wp-content/*, password.txt, az biztos, hogy aki ilyeneket akar nézegetni drupal oldalon, az nem odavaló. De ezt pl rules-szal is meg lehet csinálni.

1
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

fekete képe

Sajnos oldalamat is sok bot letámadja ezzel a "wp-content"-tel jőve.
Kedves Gábor!
kifejtenéd bővebben ezt a rules-szal való bizgentyűzést?
Köszi:
Black

0
0

Üdvözlettel: Black

szantog képe

Nem megy sajnos, a block ip actionnek van némi fogyatékossága, konkrétan csak a current user ipjét nem lehet megadni.

1
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

szantog képe

Megcsináltam az alapot, a következő hetekben kiderül, hogy mi mire tudjuk használni és hogyan.
https://www.drupal.org/project/abuseipdb

1
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

tomcsika75 képe

Köszönjük, használjuk.

Az elmúlt idők tapasztalatai szerint az IP lekérdezés még csak-csak megy, de a blokkolás valamiért nem működik: eddig egyetlen IP-t sem blokkolt a modul.
Az eddigi lekérdezési statisztikánk október 13-31. időszakban (zárójelben a napi lekérdezések száma): október 13. (0), 14. (2), 15. (1), 16. (0), 17. (1), 18. (0), 19. (2), 20. (1), 21. (0), 22. (1), 23. (4), 24. (2), 25. (3), 26. (0), 27. (2), 28. (2), 29. (1), 30. (2), 31. (0).

Ezekkel az űrlap-azonosítókkal ('form id') próbálkoztunk eddig:

comment-form
newsletter_subscribe_form
search_block_form
search-form
simple_cookie_compliance_dismiss_form
system_modules
user_login_block
user-profile-form--2
user_register_form
*node*
*user*
*content*
*comment*
*search*
*user*
*term*
*system*
wp-content*
content*
site*
cms*
wp*
blog*
wp-includes*

Szívesen vesszük hasznát bármi újdonságnak, észrevételnek.

0
0