Gyorsítósár automatikus törlése, kiürítése

kocsit képe

Sziasztok.

Arra volnék kíváncsi, hogy lehet e automatizálni az oldal belső gyorsítótárának a törlését, kiürítését?
Az akciók között erre nem találtam megoldást.
A netet is feltúrtam, de erre vonatkozó utalást nem találtam.
Vagy csak a figyelmemet kerülte el....

Napi szinten készítek dump-ot az oldalról, viszont ez előtt le szoktam futtatni a cache törlést, mivel a dump az akár 60MB is lehet!!!! - Vagy több.- a megszokott 12-14MB helyett.
Az oldalon napi szinten 600 -700 látogató fordul meg.
A mentést vagy kézzel, vagy a Backup&Migrate modul ütemezésével oldottam meg.
Olyan megoldás volna a legjobb, hogy a fenti művelet akkor fusson le, amikor a B&M modul offline-ba helyezi az oldalt.

Előre is köszönöm
Kocsi Tamás

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
gazsesz képe

A B&G modul alapbeállításban nem menti a cache táblákat, de ha mégis, akkor létre tudsz hozni olyan profilt, amiben megadod, hogy mely táblákat mentse és melyeket ne.

A cahce-l kapcsolatban ajánlom figyelmedbe a boost modult, ami jelentősen gyorsítja az oldalad betöltődését, és ott meg tudod adni, hogy mennyi ideig "éljen" a cache.

0
0

Gazsesz

kocsit képe

Igen, ezt észrevettem.
Csupán az a probléma, hogy hiba mentesen ezek nélkül a táblák nélkül még nem sikerült visszaállítanom egyszer sem a rendszert!
Igaz akkor 0-ról próbáltam és nem egy létezőre. -azaz friss telepítés + B&m modul és oda, hibára futott.-

Az ajánlott modult természetesen köszönöm és megvizsgálom, bár az oldal sebességével egyenlőre nincs problémám.

Üdv Tamás

0
0
gazsesz képe

Az természetes, hogy nem sikerült, mert ezekre a táblákra szüksége van a rendszernek, és ha 0-ról indítod, akkor a le nem mentett táblákat értelemszerűleg nem fogja létrehozni.

0
0

Gazsesz

kocsit képe

Sajnos ezek szerint akkor ez így nem kivitelezhető, igaz?
Akkor továbbra is az eredeti kérdésemet fenn tartom.
Van arra lehetőség, hogy automatizáljuk a gyorsítótár törlését az ütemezett mentés előtt?

Ha valakinek van ezzel kapcsolatban információja kérem ossza meg velem, illetve a közösséggel.

Előre is köszönöm.

0
0
szantog képe

Már régen bántottam bmet, de emlékezeteim szerint van olyan beállítása, hogy a schemat kimentse, de az adatokat ne. Na ez kell ahhoz, hogy a tábladefiníciók meglegyenek, de üresen.

0
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

gazsesz képe

Részben félreértettél.
Kivitelezhető a normál módon úgy, hogy minden megmaradjon és ne is legyen extra méretű a mentésed, csak akkor vagy
i) a visszaállítást kell máshogy megcsinálni és akkor minden működik és nincs szükséged a cache táblák ürítésére.
Visszaállítás:
1. szűz drupal telepít (létrehozza a cache táblákat is)
2. b&m bekapcsol
3. b&m_mel visszaállít (minden egyéb táblát és adatot visszaállít)

ii)
- írsz egy php-be ágyazott sql-t, ami üríti a táblákat
- ennek futását a b&m előttre állítod
- majd utána indítod a mentést

0
0

Gazsesz

kocsit képe

i) Ezt már végig játszottam és mégis hibaüzenetet dob.
ii) Azért dobtam be ezt a kérdést, mert bíztam benne, hogy az általad leírtakra már létezik egy modul csak én nem találtam.

Köszönöm a segítséged, nekifutok még egyszer a dolognak, hátha valami elkerülte a figyelmemet.

Üdv
KocsiT

0
0