Galéria Drupal7-hez (media,plupload,editor,lighbox2)

makgab képe

Üdv!

D7-hez kellene egy galéria (lightbox2 stílussal).
A funkció annyi lenne, hogy a felhasználó tartalom létrehozásánál pl. editorban tudjon feltölteni egy könyvtárba és ezt jelenítse meg a galéria modul.
Néztem az archívumot, a "media" modul volt egy jó javaslat. Ebben érdemes gondolkodni?
Ha jól néztem a media,plupload,editor,lighbox2 modulokkal megoldható.

(A galerie modul jó lett volna, ha működne. Kipróbáltam, csak valami hibával elszállt és az issue között még nincs javítva a probléma.)

Drupal verzió: 
Phoere képe

Igazából mit jelent az (funkcióilag), hogy "galéria"?

Én azt alkalmaztam, hogy a node kap egy image mezőt, Plupload funkcióval, korlátlan elemszámmal (vagy lehet korlátozott, ahogy a cél kívánja).
A Média modul kell, abban állíthatsz sok mindet a képeknél.

Ezután a mező megjelenítését a tartalomtípus beállításánál Ligthbox-ra állítottam (pl. thumbnail -> Lightbox eredeti)
A node oldalán megjelenő thumbnail képek elrendezését CSS-ben intéztem el, hogy megfelelő rácsszerkezetben legyenek (width érték beállítása, aztán float: left - meg kell találni a jó beállítást.), ne egymás alatt. De ha a node megjelenítése is nézettel történik, akkor úgyis egymás mellé kerülnek.

Ezután pedig csináltam egy nézetet, amelyben azokra a tartalmakra szűrtem, amelyekben a képmezőnek van értéke (azaz töltöttek fel képet), a megjelenítendő mező a képmező 0. eleme (mint bemutató kép), hivatkozva a tartalomra, esetleg a node címe, mint az album címe.

Ezzel elértem, hogy van egy galériám, amelyben minden képgyűjtemény egy képe van megjelenítve címmel, az albumok pedig innen elérhetők. Taxonómiával aztán lehet finomítani, kategorizálni, ha kell.

Nekem ez bevált, úgyhogy innentől én lemondtam mindenféle galéria modulról.

0
0

Csökönyi Ferenc

makgab képe

Csináltam egy galéria tartalomtípust +1 kép mezővel:

"Kép"    "field_kepek"     "Kép"    "Média fájlválasztó"    "public://galeria_mappa"
 
Korlátlan elemszám
 
 
Megjelenítés: "lightbox2: lightshow: square_thumbnail -> original"

A képek most egymás alatt helyezkednek el. A css-es segíthet majd az elrendezésen. kösz!

0
0